Tīmeklī parādījusies kārtējā kolekcija ar nozagtiem e-pastiem un parolēm. Pieejami aptuveni 600 GB ar datiem, tātad nozagto datu apjoms ir milzīgs. Vēl janvāra vidū bija pieejams mazāks nozagto datu apjoms. Kopā ar janvāra vidus datiem tīmeklī pieejams no vairākām daļām sastāvošs aptuveni 845 GB paroļu arhīvs.

Tiek lēsts, ka tīmeklī noplūduši aptuveni 2.2 miljardi e-pasta adrešu kopā ar parolēm no dažādām tīmekļa vietnēm. Visticamāk, šajos datos ir arī tavs e-pasts un paroles no tīmekļa vietnēm. Datu drošības analīzes rīki vēl nav pilnībā tikuši galā ar noplūdušo datu apkopošanu, bet jau šobrīd vari aptuveni novērtēt, vai tavi dati ir drošībā.

Ērtākais veids savas digitālās drošības pārbaudei būs Have I Been Pwned? tīmekļa vietne. Atliek vien ieklabināt savu e-pasta adresi, lai redzētu visai šausminošas ainiņas. Varēsi redzēt, ka datu drošību ietekmē ne vien tikko noplūdušie dati, bet arī iepriekš dažādu vietņu pazaudētās paroles. Have I Been Pwned? vietne vēl visus datu nav apkopojusi, sniegtā informācija var būt nepilnīga.

Ko iesākt? Doties mainīt paroles.

Reklāma

11
Leave a Reply

avatar
9 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
pansKilobyteGastons GašpuitisReinis Rozitisahmeds Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
Gastons Gašpuitis
Viesis
Gastons Gašpuitis

Resurss?

kursorslv
Viesis
kursorslv

Avots kā ierasts zem raksta.

Gastons Gašpuitis
Viesis
Gastons Gašpuitis

Paldies, jāpērk brilles.

Andis Everts
Viesis
Andis Everts

Cool abi oficiālie epasti inboxā un gmailā man ir zaļi un nav “pwned” tie citi ko dodu apkārt u.t.t. protams ir :)

Mārtiņš
Viesis
Mārtiņš

Mjā, epasti, ko izmantoju forumos, protams ir nopludināti (Disqus, Unreal Engine), bet oficiālākie ir OK.

Jānis (@marcipaanss)
Viesis
Jānis (@marcipaanss)

Eh… abi inbox ir pie nopludinātajiem :/

And-so
Viesis
And-so

Cik uzticams ir tas pats čekotāj saits? Tas biški asociējas ar pasākumu no sērijas – iedod bankas datus, lai varam pārbaudīt vai nav tie noplūduši … ok, tikai pats meils, nekas cits, bet still .. paranoia is tingling :D

ahmeds
Viesis
ahmeds

ēm, nezinīša jautājums. mans e-pasts nekad 100% nav bijis 2 vietnēs, kurās esot bijis pārkāpums. tad cik ticami tas?

Reinis Rozitis
Viesis
Reinis Rozitis

Konkrētais saitā vienkārši var pārbaudīt epasta esamību kādā no publiski nopludinātiem šādu vai tādu weblapu/servisu un dažādu citādu agregatoru dumpiem (ieimportēti meklējamā db). Tas vai konkrētā kombinācija “resurs/weblapa+epasts+parole” reāli eksistē (vai ir eksistējis) nav 100% noteikts (tad pašam konkrēti jameklē pilnie saraksti un jāpārbauda vai tie ir bijuši tavi piekļuves dati), bet tas ļauj epasta īpašniekam izvērtēt vai nav laiks nomainīt paroli (to vienu, kuru lieto N citās vietnēs) vai arī pārdomāt savus ieradumus (izvēlēties lietot kādus paroļu menedžerus, pievērst uzmanību vai konkrētajiem (web)servisiem nav iespējama 2FA autorizācija utt). Personīgi – intereses pēc dažiem pārziņā esošajiem domēniem savulaik uztaisīju pieprasījumu… Read more »

Kilobyte
Viesis
Kilobyte

Kur dabūt pašu 600GB failu?

pans
Viesis
pans

Forši, mans one.lv ir nedross :D