Reklāma

Seagate veiksmīgi izveidojis 16 TB HAMR cieto disku

Jaunākie raksti

Stadler Form Roger gaisa attīrītāja apskats

Daudziem no mums pavasaris saistās ar Sauli, ar putnu dziesmām, plaukstošām lapiņām un zilajām kapu puķītēm ceļmalās, bet citi...

AMD izziņo Ryzen 5000G “Cezanne” procesorus ar iebūvētu video apakšsistēmu

AMD beidzot izziņojis ilgi gaidīto Ryzen 5000G procesoru sēriju, kas tiks pie iebūvētas videokartes. Sākotnēji gan AMD Ryzen 5000G...

HMD Global sola Nokia viedtālruņiem atjauninājumus trīs gadu garumā

HMD Global paziņojis, ka Nokia vidējās klases viedtālruņi saņems lielos Android laidienus veselus trīs gadus, budžeta klasē Nokia pircēji var...

Francija ekoloģijas apsvērumu dēļ grasās aizliegt īsos iekšzemes lidojumus

Laikā, kad mēs tik daudz runājam par piesārņojumu un Zemes nākotni, vairs jau nav noslēpums, ka vieni no lielākajiem...

Apple pētīs vai ar Apple Watch var noteikt koronavīrusa saslimšanu

Pēdējā laikā Apple, sadarbojoties ar dažādām universitātēm un iestādēm un izmantojot uzņēmuma viedpulksteni Apple Watch, aktīvi pēta vai ar...

Seagate bloga ierakstā paziņojis, ka veiksmīgi izveidots 16 TB HDD ar HAMR (Heat Assisted Magnetic Recording) tehnoloģiju. Seagate uzsver, ka nevienam nenāksies mainīt savus cieto disku izmantošanas ieradumus, jo HAMR cietie diski darbojas un izskatās kā ierastie HDD. Tiek pieļauts, ka būs nepieciešams izlaist programmatūras atjauninājumu serveru un darbstaciju operētājsistēmām, lai tie būtu pilnībā savietojami ar HAMR HDD.

HAMR cietie diski veidoti, lai nodrošinātu vairāk datu uzkrāšanu vienā cietajā diskā. HAMR cietie diski tiek pildīti ar hēliju, kas atļauj novietot diska plates tuvāk vienu otrai. Vienā cietā diska kastītē attiecīgi izvietojams lielāks plašu skaits.

HAMR ideja pamatā ir lāzera izmantošana citā diska plates virsmas uzsildīšanai, lai veiktu datu ierakstu. Uzsildīts tiek niecīgs punkts, tajā tiek veikts ieraksts un punktu atkal uzreiz atdzesē. Uzsildīšanai, ierakstam un atdzesēšanai dota mazāk nekā viena nanosekunde.

Šobrīd nav zināms, kad tieši HAMR tipa cietie diski varētu nonākt masveida ražošanā.

Reklāma

22 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
22 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Maris Laudams

“Šobrīd nav zināms, kad tieši HAMR tipa cietie diski varētu nonākt masveida ražošanā.”
Pareizā atbilde varētu būt – nekad?
SSD diski, kas ir pieejami consumer tirgū ir sasnieguši 4tb. Un ssd joprojām ir tikai sākuma posmā! HDD ar rotējošām detaļām ir un būs konkurēt nespējīgi. Var tur bāzt lāzeru, hēliju vai Valdi Valteru

Kristaps Skutelis

Vai tad HDD nav lētāki?

Maris Laudams

Ir, bet tā tehnoloģija ir vakardiena. Lai vēl ražo, kamēr vēl vecās iekārtas strādā, bet tēlot, ka izveidojuši ko jaunu un “uber krutu” gan vairs nevajag.
Crt monitori ar bija lētāki kā lcd…

Kristaps Skutelis

Nu come on. Tad jau var teikt, ka mūsdienu automobiļi ir vecas iekārtas, kurās nav nekā jauna un četru riteņu transporta līdzekļi ir bijuši gadu tūkstošiem.

Maris Laudams

Ja salīdzina ar auto, tad salīdzini drusku konkrētāk – tagad ieguldīt naudu dīzeļa dzinēja attīstībā ir vakardiena, dīzeļus protams vēl ražos, bet drīz tos nomainīs elektrisko dzinēju auto.
Šeit ir tas pats. Tas hēlijs neko diži nepalīdzēs un HDD nav nākotnes

devnull

mājas lietotāju starpā varbūt, bet enterprise vēl labu laiku izmantot hdd kā risinājumu datu centros! hdd bizness negriežās ap desktop lietotājiem

Maris Laudams

Un kāda šim lāzerkarsējamam hēlija izstrādājumam būs ietekme uz serveru tirgu? Nekāda?

devnull

@marislaudams:disqus uz serveru tirgu ietekmes tiešām nekādas ;)

Kristaps Skutelis

Teici Tu, kas ir izstrādājis cik cietos diskus? :) Protams, ka ir nozīme atsevišķiem mezgliem. Un, protams, HDD vēl ilgi būs pielietojums.

Maris Laudams

Es teicu, ka HDD paliks nelietojams? Es saku, ka HDD nav vajadzības pēc šādiem “izgudrojumiem”.
SSD tirgus tikai sāk uzņemt apgriezienus un viss šis būs aizmirsts.
Tāpat kā microLED nogalinās lcd un visdrīzākais arī oled aizies pa pieskari.
Tas nenozīmē, ka inerces pēc vēl netiks lietoti vēsturiski produkti

Kristaps Skutelis

Bet ko tad mums (un biznesiem) lietot, kamēr SSD uzņems apgriezienus? Pasaule taču neapstājas tikai tāpēc, lai uzgaidītu kaut kādu jaunu nākamās paaudzes tehnoloģiju.

Maris Laudams

Kur esmu teicis, ka jāatsakās no HDD lietošanas?

LAN

Un vai tad HDD nav drošāki “noklāšanās” gadījumā?

Kristaps Skutelis

Nezinu, iespējams. Bet, manuprāt, būtiskākā atšķirība ir viena gigabaita uzglabāšanas izmaksa. Vismaz agrāk tas tā bija spēkā. Bet nu SSD cenas pēdējos dažos gados ir būtiski samazinājušās (HDD gan jau arī pieaugot apmēram).

x

pareizā atbilde, kā vienmēr, ir – it depends. kāpēc visu rēķināt no mājamatnieka skatupunkta, kam 4tb ir milzu apjoms

karstie dati, protams, visiem un visur, glabājas uz ssd
aukstie dati, atkarībā no to apjoma, maka biezuma un stratēģijas, glabājas uz jebkā, kas atbilst – ja vajag 2PB datiem, kas tiek izmantoti reizi mēnesī nesteidzīgā tempā – priekš kam tieši ssd?

Maris Laudams

Tur nevajag arī šādu atraugu. Pietiek ar parastu hdd

Jānis Lāčaunieks

Tāda veida datus arī uz HDD parasti neglabā, tos glabā uz magnētiskajām lentām.

Maris Laudams

Ar lentām bija jautri. Pēdējo reizi izmantoju kādā 2004(?) svarīgiem valdības datiem 😂😂😂

x

datiem uz lentām nepiekļūsi no lietojuma, tie vispirms jāatjauno. bet jā, lentas ir foršas. labs, transportējams nesējs – hdd nokrīt zemē un tad kā paveicas, bet lentai ka tik korpuss vesels – tam gan vairāk nozīme, ja glabā ārpus dcentriem. un pat ja ikdienas bakupu jomā lentas pamazām aizstāj disku masīvi, tās nekur nepazūd – offsite un longterm glabāšanai lentas joprojām rullē, arī izmaksu ziņā (gan operatīvo, gan stratēģisko – kad organizācijai ir lētāk uzturēt lenšu iekārtu, nevis migrēt uz diskiem). 30 gadu laikā diski var degradēt, bet lentas guļ labos apstākļos un neprasa apkopi. vienīgi tehniķiem jāseko lenšu robota… Read more »

digitalk

lentas neprasa apkopi? nju-nju :) bet katrā gadījumā pārtīt lentu reizi gadā un sekot magnētiskā slāņa izmaiņām ir daudz vienkāršāk nekā uzminēt, kas ejot laikam notiek iekšā HDD. bez tam lentām un magnetooptikai ir milzīga priekšrocība – nesējs dzīvo atsevišķi no nolasošās daļas, kuru nepieciešamības gadījumā var arī uzbūvēt no jauna.

x

low maintenance)
ilgi glabājot, jebkuram nesējam vajag apstākļus un kautkādu uzmanību – arī grāmatai.
ilgtermiņā jālieto tas, kas vairāk piemērots mērķiem un sader ar iespējām. ja saglabā datus, bieži drillē to lentu un cer to pašu kopiju uzglabāt desmitiem gadu – protams, ka tas nederēs, ja lenšu kaste automātiski nemigrē datus uz jaunu nesēju pēc noteikta darbību skaita noteiktā laikā.

Reinis Rozitis

Nu pēc pašas Seagates ( https://blog.seagate.com/craftsman-ship/hamr-next-leap-forward-now/ ) jau ražo:
“Manufacturability: Built over 40,000 HAMR drives; pilot volume in 2018, volume shipments of 20TB+ drives in 2019”

Bet nu jāskatās kādi būs gala veikstpējas parametri (kaut kur Seagates slaidos ir 8-10 IOps/Tb), jo nu, piemēram, shingles diski (SMR) diezgan specifisks nišas produkts ..

Reklāma
Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: