Neskaitāmas pretpirātisma grupas nav spējušas padarīt gandrīz neko – digitālie pirāti atrod dažādus citus veidus filmu, mūzikas un programmatūras izplatīšanai, “patērētāji” bez sirdsapziņas pārmetumiem turpina tīmekļa plašumos iegūt dažnedažādāko digitālo informāciju bez atlīdzības. Jaunākais pētījums atklājis, ka Dievs varētu būt īstā un vienīgā atbilde “patērētāju” sirdsapziņas virzīšanai pareizā virzienā.

Pirātisms cilvēku prātos netiek saistīts ar zagšanu, kas arī padara filmas vai dziesmu ielādi no tīmekļa par visai vienaldzīgu darbību. Pētījums veikts milzīgā kristiešu draudzē Indonēzijā – draudze sadalīta divās daļās atkarībā no cilvēku ticības pakāpes.

Pētījumā atklājies, ka ticīgākie draudzes pārstāvji uztvēruši pirātisma sasaisti ar zagšanu un tas mainījis cilvēku uzvedību. Noskaidrojies arī tas, ka cilvēku prātus pret pirātismu var pavērst mācītājs, draugi un arī reliģija. Tomēr Dieva pieminēšana ir visspēcīgākais ierocis cīņā pret pirātismu.

Līdzīgi pētījumi veikti arī ASV, kur atklāts, ka tikai 10% pusaudžu digitālajā pirātismā saskata kaut ko sliktu un peļamu. Cilvēku domāšanas veids būtu jāmaina jau pirmsskolas un skolas vecumā. Tas varētu nākotnē mainīt cilvēku attieksmi pret digitālo pirātismu.

Reklāma

9
Leave a Reply

avatar
6 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
Deace DuckVārdsMārtiņšartyx Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
Kristaps
Viesis
Kristaps

Ha ha. Nosmeejos. Naakoshajaa biibeles izlaidumaa buus jauns bauslis: tev nebuus lejuplaadeet maksas?!?

Sergejs Bižāns
Viesis
Sergejs Bižāns

Negaidīts pagrieziens Kursora publikāciju tēmu klāstā.

x
Viesis
x

Svētītais ūdentiņš pagarinās jūsu telefona mūžu. Tiesa gan, tikai ūdensdrošajiem modeļiem.

Vārds
Viesis
Vārds

Nezinu gan. Man kā kristietim pirātisms, kuru gan pats neizmantoju par cik neesmu liels filmu fans, nekādas problēmas nerada, bet šķiet gana taisnīga dalīšanās cilvēces kopējā ideju mantojumā.
Drīzāk jau Dieva izmantošana, lai kādi nezaudētu milzu peļņu, ir nelietīga un velta Dieva vārda lietošana.

Mārtiņš
Viesis
Mārtiņš

7.bauslis. Tev nebūs zagt. Ja satura autors vai īpašnieks par to prasa naudu, bet tu “nokačā” – kas tad tas ir, ja ne zagšana?
Vārdam, kas raksta – …nekādas problēmas nerada, bet šķiet gana taisnīga dalīšanās cilvēces kopējā ideju mantojumā – kāpēc tad Tu nepadalies ar savu naudu cilvēces kopējās bagātības radīšanā?

arty
Viesis
arty

bet tu “nokačā” – kas tad tas ir, ja ne zagšana – diezin vai! Vai tad tu ieej tā cilvēka datorā un “nozodz” to info. Tas cilvēks izliek savu info (filmas, mūzika….), lai tā būtu pieejama citiem. Tipa – man dārzā pilns ar āboliem, bet lai tos nemestu ārā, uzdāvinu citiem! Vai šajā gadījumā tie citi , zags tos ābolus, kurus viņiem dāvinu??!!

Mārtiņš
Viesis
Mārtiņš

es runāju par situāciju, ka filma maksā 10 eur. viens nopērk un sāk dalīt citiem, neprasot filmas autoru atļauju.
ja autors vai īpašnieks ziedo savu mantu par brīvu, tad, protams, problēmu nav. kā U2 ielika savu albūmu iTunes. redz, ābolus tā vienkārši nevar nokopēt kā tās filmas, mūziku tāpēc piemērs īsti nestrādā.

Vārds
Viesis
Vārds

“Pirātisms” nav zagšana.
Lejupielādētājs ir labticīgais ieguvējs.
Dievs nav papildu sirdsapziņas pārmetumu ģenerators par visādiem niekiem.

Deace Duck
Viesis
Deace Duck

Papildināšu baušļu krājumu:
11.Bauslis Es lietoju datoru lai man būtu internets
12.Bauslis Es maksāju par internetu, lai man vairs ne par ko nebūtu jāmaksā