Web Analytics
More
  Reklāma

  Amazon aizliedz pārdot Flipper Zero, ar ko iespējams nokopēt dažādas tālvadības pultis

  Jaunākie raksti

  Flipper Zero ir ierīce, ar kuras palīdzību var nokopēt dažādas digitālās atslēgas, atslēgt garāžu durvis, mainīt digitālās cenu zīmes, traucēt Bluetooth signālus, kā arī piekļūt datoriem. Amazon šajā ierīcē ir saskatījis draudus, tāpēc to vairs nav iespējams iegādāties Amerikas tirdzniecības vietā.

  Pēc izskata šī ierīce atgādina kādu bērnu spēļmantiņu vai senu un plastmasīgu spēļu konsoli, tomēr aiz tās slēpjas visai nopietna funkcionalitāte. Flipper Zero ir paredzēts mācību nolūkos, kā arī interesentu izklaide, tomēr atklājies, ka to var izmantot par uzlaušanas ierīci. Piemēram, noskenēt kredītkartes numuru caur maku vai kabatu.

  Iekārta savu popularitāti iemantojusi pateicoties sociālajam tīklam TikTok, tomēr pēc šiem dažādiem izmantošanas gadījumiem, Amazon izvēlējies Flipper Zero atzīt kā nedrošu priekšmetu, ko var izmantot zādzībai. Līdz ar to tās tirgošana interneta veikalā Amerikas tirgum ir pārtraukta. Arī Latvijas sociālajos tīklos pavīdējis gadījums, kad izmēģinot šo iekārtu, ir notikusi skaidrošanās ar likumu.

  Protams, Flipper Zero pārstāvji norāda, ka pasaulē ir slikti cilvēki, kuri šo iekārtu izmanto un izmantos ļauniem nolūkiem, tomēr pamatā tā ir domāta izglītošanai. Līdz ar to nav viennozīmīgs viedoklis, vai šāda uzlaušanas iekārta tiešām palīdz apgūt kādas tehnoloģiskas zināšanas, vai pielietojums tomēr vērtējams ar lielu mīnusa zīmi un draudiem par drošību.

  AvotsGizmodo
  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  16 komentāri
  vecākie
  jaunākie novērtētākie
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Taskas
  11.04.2023 10:17

  Das ist ßtrunt, dàrga rotaĺlieta ar ierobežotu funkcionālu.

  Kursors.lv
  11.04.2023 10:56
  Reply to  Taskas

  Kurš ir funkcionālāks produkts?

  Skābene
  11.04.2023 12:01

  MK 645 neļauj reklamēt komentāru sadaļā? :)

  Edgars
  11.04.2023 17:39
  Reply to  Skābene

  Aa, ok, nu tad nereklamē. Kas tā ir par funkcionālāku ierīci, kuru noteikti nevienam nevajadzētu nekādos apstākļos iegādāties?

  User Vulgaris
  11.04.2023 13:06

  Pameklē Great Scott Gadgets un vispārīgi Software Defined Radio

  Kursors.lv
  11.04.2023 13:17
  Reply to  User Vulgaris

  Paldies!

  Skābene
  11.04.2023 10:33

  Jebkurš dators, telefons var tikt izmantot nekrietniem nolūkiem. Ja tā ņem, pat tik primitīva prece kā cirvis var tikt izmantota ne tikai malkas sagatavošanai apkures sezonai. Ar cirvi var izlauzt durvis, sabojāt svešu īpašumu, ja tā padomā, kādas tik šausmu lietas nevar ar cirvi sastrādāt. Lūdzu nefilmējiet TikTok video ar cirvi, citādi arī cirvi vairs nevarēs nopirkt.

  Bats
  11.04.2023 12:40
  Reply to  Skābene

  Nav jāvispārina precīzi definējamas lietas. Šinī gadījumā minētajai iekārtai piemīt funkcionalitāte, kas ļauj nemanāmi kopēt digitālas atslēgas un tās ļaunprātīgi izmantot. Cirvis šo neļauj. Kāja ar zābaku arī.

  M S
  11.04.2023 13:40
  Reply to  Skābene

  Cirvim aprakstā nav minēts, ka tas var tikt izmantots ļaunprātīgi. Toties Fliperis atklāti sauc sevi par hacking tool – tad nu visiem birokrātiem viss skaidrs.

  Krotow
  11.04.2023 13:47
  Reply to  Skābene

  Pēc būtības tā var aizliegt arī laptopus un RFID kopēšanas iekārtas, jo tos var izmantot ļaunprātīgā iedzīvošanās nolūkā. Kā tur čigāns tiesā teica – tad apcietiniet mani arī par izvarošanu, jo man ir attiecīgie “rīki”.

  Kā izrādās, pats TikTok ir cirvis ar diviem galiem. Rietumos (un te) to izmanto visādu stulbumu rādīšanai. Kā izrādās, Ķīnā tur tiek likts mācību saturs. Viss atkarīgs no video padošanas algoritma :)

  Kristaps
  11.04.2023 17:16

  Tiktok bērneļi/jaunieši sadomājās ka nopirks flipperu un ar viņu varēs visu darīt bez priekšināšanām – nospiedīs podziņu un būs!… Tāpēc jau fliperis palika tik populārs jo influencmeļi pareizi noreklamēja šajā platformā ;)

  Kā jau Linus teica ar pi vai arudino zināšanām
  un vēlmi uzzināt mājas apstākļos jau 10 gadus varēja mierīgi dabūt šo pašu iznākumu!

  Un ja gribi pārkāpt likumu tad nav grūti atrast arī ko profesionālāku un nopietnāku mūsdienās

  Tikai tas ka visi mūsdienā vēlas plug&play jeb visi grib nopirkt lietu kas jau strādā nevis uzzināt un izzināt paši!

  Krotow
  11.04.2023 20:26
  Reply to  Kristaps

  Pārdevējs vienalga būs mērķi sasniedzis. Pārdevis rotaļlietu partiju, iekasējis naudu un pazudis tālēs.

  Skābene
  12.04.2023 08:34
  Reply to  Krotow

  Tas tāpat kā ar stāvdrāžiem, paši braucam, paši ampelējamies, kā mērkaķi, bet vainīgs stāvdrāžu iznomātājs! :)

  Biteme
  12.04.2023 08:59
  Reply to  Skābene

  Iznomātāja vaina ir tajā, ka nav izstrādājis precīzus noteikumus un nenodrošina to ievērošanu. CSN reglamentē TL gan izvietojumu uz ceļa braukšanas, gan stāvēšanas laikā – ļoti precīzi. Stāvdrāžu gadījumā ir tikai lirika – brauciet prātīgi, novietojiet atbildīgi. Tātad, šeit arī pašvaldības atbildība – uz pašvaldības ceļeim un ietvēm atļauj ekspluatēt kaut ko, kas nav reglamentēts. Vai drīzāk – ne pašiem to izdarīt, nedz arī piespiest iznomātāju.

  Pēča
  12.04.2023 12:08
  Reply to  Biteme

  Kapēc gan iznomātajam būtu jādomā par CSN un drosību? Iznomātājs tieši izmanto visus caurumus lai maksimizētu savu peļņu.

  Un principā ir vienalga uz drošību, galvenais lai maksimāli daudz nauda plūst kontā.

  Skābene
  12.04.2023 14:29
  Reply to  Pēča

  Tiklīdz cilvēki lieto svešu mantu, viņi ar to apietas tā, it kā būtu to nozaguši!
  Ar savu īpašumu viņi nezkāpēc tā nerīkojas! Tur problēma ir galvā, nevis iznomātājā.

  Reklāma