Reklāma

Kā pasargāt sevi finanšu satricinājumu gadījumā? (video)

Jaunākie raksti

Apple iPad (2022) apskats – jaunā un dārgā planšetdatoru klasika

Šis 2022. gada rudens nosacīti ir bijis kluss Apple planšetdatoru saimē, kaut arī tika izziņoti divi jauni modeļi, no...

Tesla oficiāli piegādā pirmo Semi kravas auto un atklāj plašākas tehniskās detaļas

Labāk vēlu nekā nekad - tā varam teikt par elektroauto ražotāja Tesla elektrisko kravas auto Semi, kas beidzot devies...

Paziņota Apple Music 2022. gada populārākā dziesma

Gada beigas ir laiks, kad dažādi straumēšanas servisi mēdz publiskot informāciju par vēl tekošā gada populārāko saturu, un to...

Škoda līdz 2026. gadam plāno radīt trīs jaunus elektriskos modeļus

Čehu autoražotājs Škoda oficiālā paziņojumā nupat atkārtoti apstiprinājis savus plānus attīstīt elektroauto, paziņojot, ka līdz 2026. gadam uzņēmums radīs...

Amazon 2021. gadā no reklāmu pārdošanas nopelnījis vairāk nekā no abonēšanas servisiem

Amazon vēsturiski tirgū ienāca kā grāmatu tirgošanas interneta veikals, tad tas kļuva par vienkārši gigantisku interneta veikalu, bet tagad...

Brīžos, kad notiek finanšu tirgus satricinājumi, ir svarīgi padomāt par savu finansiālo drošību, lai gadījumā, ja ģimeni piemeklē nelaime – tiek gūta trauma, zaudēti ienākumi vai zaudēts kāds no ģimenes locekļiem, tuvinieki būtu finansiāli pasargāti. Lai savlaicīgi parūpētos par savu un savas ģimenes finansiālo drošību, Citadeles grupas uzņēmuma CBL Life finanšu eksperte un valdes priekšsēdētāja Anna Fišere-Kaļķe ir apkopojusi padomus, kas palīdzēs pasargāt sevi jau tagad un pārliecināties par rītdienu, lai nelaimes gadījumā finanšu jautājumi nebūtu slogs.

Kā darbojas dzīvības apdrošināšana?

Bieži par dzīvības apdrošināšanu dzirdam Holivudas filmās, kur nereti notiek strīdi par to, kurš saņems kompensāciju kāda ģimenes locekļa zaudējuma gadījumā. Kompensācijas summas vienmēr ir miljonos, kas liek domāt, ka dzīvības apdrošināšana ir paredzēta tikai īpaši turīgiem cilvēkiem. Patiesībā tas ir ļoti sasniedzams mērķis un var izmaksāt pat mazāk par automašīnas apdrošināšanu, tomēr sniedz būtisku finansiālu atbalstu neparedzētām un nepatīkamām dzīves situācijām.

Dzīvības apdrošināšanas galvenais princips – tiek noslēgts līgums par konkrētu apdrošināšanas summu, kas tiks izmaksāta nelaimes gadījumā, savukārt apdrošinātajai personai ir jāveic ikmēneša maksājumi. Katram klientam dzīvības apdrošināšanas polises izmaksas tiek aprēķinātas individuāli, ņemot vērā personas veselības stāvokli un vecumu. Savukārt summu, par kādu vēlas apdrošināties, izvēlas pats cilvēks. Parasti iesaka aprēķināt visus izdevumus, kuri būs jāsedz ģimenei, piemēram, viena gada periodā, iespējams, pievienojot arī bērnu izglītības izmaksas.

Kas ir uzkrājošā dzīvības apdrošināšana?

Nosaukums vēstī, ka uzkrājošā dzīvības apdrošināšana nodrošina iespēju arī uzkrāt ilgtermiņa mērķiem. Konkrēti tiek noslēgts līgums uz, piemēram, desmit gadiem, kuru laikā cilvēks veic samaksu par dzīvības apdrošināšanu un arī ikmēneša iemaksas uzkrājumā. Visbiežāk cilvēki uzkrāj pirmajai iemaksai īpašuma iegādei, bērnu izglītībai vai kādam tālākam ceļojumam. Svarīgi atcerēties, ka par iemaksām uzkrājošajā dzīvības apdrošināšanā ir iespējams saņemt iedzīvotāju ienākuma nodokļa atmaksu 20 % apmērā no gada laikā veiktajām iemaksām.

Kas ir nelaimes gadījumu apdrošināšana?

Ikdienas straujajā ritmā varam saskarties ar dažādām situācijām – neveiksmīgs kritiens, satiksmes negadījums u.c. Lai no tā izvairītos, ir jābūt īpaši uzmanīgiem, tomēr ne vienmēr mēs varam apstākļus ietekmēt, un var notikt nelaimes gadījums. Nelaimes gadījumu apdrošināšana ir paredzēta gadījumiem, ja gadās piedzīvot īslaicīgu vai ilglaicīgu traumu vai pat zaudēt dzīvību nelaimes gadījumā. Ja traumas dēļ nepieciešams atveseļošanās periods, nelaimes gadījumu apdrošināšanas polise parūpējas, lai apdrošinātajam būtu iespēja segt gan medicīnas izdevumus , gan atkarībā no polises veida tiktu atmaksāti arī ikdienas finansiālie izdevumi. Jāņem vērā, ka atšķirībā no nelaimes gadījumu apdrošināšanas polises veselības apdrošināšanas polise segs tikai līgumā atrunātos medicīnas izdevumus.

Kas ir kredītņēmēja dzīvības apdrošināšana?

Šis apdrošināšanas veids ir aktuāls cilvēkam, kuram ir kredītsaistības, piemēram, hipotekārais kredīts, līzingā iegādāts auto vai jebkādas citas ilgtermiņā saistības. Kredītņēmējam ir iespējams savu dzīvību apdrošināt par uzņemto saistību summu, lai, notiekot nelaimei, ģimenei netiktu atstātas kredītsaistības. Papildus kredītņēmēja dzīvības apdrošināšanai var veidot arī uzkrājumu, lai varētu ātrāk atmaksāt kredītsaistības vai sakrāt kādam tālākam mērķim, piemēram, bērna izglītībai.

Reklāma

4 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
4 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Skābene
10.10.2022 11:57

Realitātē dzīvības vai kredīta apdrošināšanas pakalpojumi cilvēkam ar hroniskām slimībām bankā visticamāk nebūs pieejami, jo viņš jau pēc definīcijas ir staigājošs mironis un nāk apdrošināties, jo ir ieplānojis nolikt karoti.
Bankas pārstāvji varētu pakomentēt hronisko slimnieku apdrošināšanas iespējas.

Opis
10.10.2022 13:01
Reply to  Skābene

Apdrošināšanas kompānijas jau nav muļķi. Visi rēķina peļņu un slimnieki nav rentabli.

Skābene
10.10.2022 13:34
Reply to  Opis

Nu tad kā pasargāt sevi finanšu satricinājumu gadījumā? Laikam, – nekā!:)

Biteme
10.10.2022 13:38
Reply to  Skābene

Nu, pavei – vētras laikā zelta gabals nogrimst, bet korķis peld pa virsu. Ja ir gana spēcīgs satricinājums, tad balasts tikai traucē.

Reklāma