Reklāma

Apple brīdina – motocikla vibrācijas var sabojāt iPhone kameras

Jaunākie raksti

Nothing ear (1) austiņu apskats – “Nasing spešal” vai tomēr “Spešal”?

Pēc Stīva Džobsa došanās viņsaulē, gana daudz tehnoloģiju personības bija gatavas uzvilkt melnu bītleni un zilas džinsenes, lai piedomātu...

Kens Bloks sadarbosies ar Audi, lai rādītu trikus ar jaudīgiem elektroauto

Pēc 11 gadu sadarbības pazīstamais autosportists Kens Bloks pārtraucis sadarbību ar Ford, un šobrīd gatavojas uzsākt jaunus projektus tieši...

“Twitter” publicētie video iegūs labāku kvalitāti

"Twitter" nācis klajā ar savu jaunāko uzlabojumu, kas šoreiz saistīts ar lietotāju augšupielādēto videoklipu kvalitātes pacelšanu. Oficiālais "Twitter" atbalsta...

Latvijā ieradies pilnībā elektriskais Mercedes-Benz EQV minivens

Mercedes-Benz EQV ir pirmais augstākās klases minivens ar pilnībā elektrisku piedziņu. Ar sasniedzamību līdz pat 418 kilometriem, EQV nosaka...

Forumā “5G Techritory” diskutēs par 300 miljardu eiro vērto ES fondu lietderīgu izmantošanu digitalizācijas veicināšanai

No š.g. 22. līdz 25. novembrim Rīgā notiks Eiropas vadošais ekosistēmas forums “5G Techritory”, kurā nozīmīgākie 5G lēmumu pieņēmēji un praktiķi apspriedīs...

Apple atbalsta lapā izvietots jauns brīdinājums iPhone lietotājiem, kuri iecienījuši motociklus, motorollerus un citus motorizētus divu riteņu transporta līdzekļus. Apple norāda, ka motociklu vibrācijas var iznīcināt iPhone kameras.

Apple neiesaka pievienot iPhone pie motociklu stūres vai citviet, kur dzinēja vibrācijas var tieši ietekmēt viedtālruni. Apple gan norāda, ka iPhone kameras optisko attēla stabilizāciju sabojāt var lieli dzinēji un jaudīgi dzinēji, bet vienlaikus neiesaka iPhone stiprināt arī pie mopēdiem. Viedtālruņa turēšana kabatā ir gana droša.

iPhone 12 Pro un visiem iPhone 13 sērijas modeļiem tiek izmantota tā dēvētā sensor-shift stabilizācija, kuru nevar tik viegli sabojāt, bet optiskā attēla stabilizācija atrodama jau viedtālruņos jau kopš iPhone 6 Plus, iPhone 6s Plus, iPhone 7 un iPhone SE (2. versijā) laikiem.

Šī gan nav pavisam jauna problēma un attiecīgo aksesuāru ražotāji pat piedāvā speciālus demferus, kas slāpē vibrācijas.

Reklāma

11 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
11 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments

Pasaulē ir daudz dažādu “ļoti vajadzīgu” plastmasa štruntiņu ar ko apkarināt jūsu motociklu. Vai ne Kristap? ;)

Oi, jā, moču tēmā ir tik daudz visādu aksesuāru un loriņu, ka tur var iztērēt ļoti daudz naudas :D

jau mehānisko kameru laikos fotogrāfi tās lika somās ar švammes polsterējumu, lai minimizētu moča vibrāciju ietekmi.

un ihpona kamera jau netiks iznīcināta, vibrācijas varētu ietekmēt tikai stabilizatora darbību. diez vai viss ir tik slikti, ka no vibrācijas atvienosies konektori uz plates.

Sen zināju, kad Apple ir sūdi.

Ar samsungu, xlaomi un visiem pārējiem telefoniem ar OIS ir tieši tādas pašas problēmas, tik ražotāji par to klusē. Bet pie visa vainīgs ir ābols.

Dažkārt lielāku vibrāciju var radīt lētie mazjaudīgie aparāti, jo “…lieli dzinēji un jaudīgi dzinēji…” tiek uzstādīti dārgākā izpildījumā, padomājot par trokšņu un vibrāciju slāpēšanu.

Populārā informācija par motobraucējiem gan liek domāt ka tur visa sāls ir drrrrrrrrr un vibrēšanā. Un jo drrrrrrr skaļāks, jo krutuma līmenis augstāks.

Jā, tēma kā tāda ir tik sena, cik sarežģītas kameras telefonos, taču beidzot Apple par to publiski runā. Tas arī ir šī jaunuma pamatā.

Kam īstenam baikerim aifons? Tur pie stila drīzāk iederas vecais NMT klucis ar kuru var gan riekstus skaldīt, gan aliņu atvērt, gan tesiņā pretiniekam pa ķobi iekraut.

Kam īstenam baikerim telefons, ja var uzkāpt uz moča un aizbraukt?

Reklāma
Reklāma
Reklāma