Kā jau parasti par visiem Teslas jaunumiem visdrīzāk var uzzināt no Īlona Maska Twitter konta, un arī šī reizi nav bijusi izņēmums. Uzņēmējs paziņojis par Teslai piederoša uzņēmuma Tesla Grohmann Automation speciālo matrices ribonukleīnskābju (mRNA) izgatavošanas ierīču ražošanu.

Tie ir sava veida printeri, kuri spēs lielā daudzuma ražot RNS pavedienus, kas ir daļa no mūsu DNS, un tiek uzskatīta par nākotnes potenciālo slimību ārstēšanas tehnoloģiju. Speciālās ierīces tiks piegādātas Vācijas uzņēmumam CureVac, kurš strādā pie potenciālās COVID-19 vakcīnas izmantojot šādu paņēmienu, un veiksmīga iznākuma gadījumā speciālie printeri ļautu ražot miljoniem un miljardiem vakcīnu, apgādājot ar tām visu pasauli.

Reklāma

Protams, tas netiek uzskatīts arī par universālo glābēju šī brīža pandēmijas situācijā, tomēr varētu būt efektīvs masveida līdzeklis koronavīrusa apkarošanā, ja izdosies iegūt oficiālu apstiprinājumu par iedarbību. Tā kā CureVac atbalsta Bila un Melindas Geitsu fonds, tad nebūs pārsteigums, ja arī Masks tiks ierauts dažādās sazvērestības teorijas saistībā ar šādu soli. Tesla 2016. gadā iegādājas Grohmann Automation, kas nodarbojas ar automatizēto sistēmu izstrādi bateriju un degvielas šūnu ražošanā.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
8 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
wwwlol

lol

Last edited 4 months ago by wwwlol
uldis valters

lielāku murgu vēl nebiju lasījis, printēs molekulas – MEGA,über vienkārši.Vidēji aritmētiskajam šīs pasaules loham ne to vien var smadzenēs iebarot!:))))

digitalk

«CureVac … has said it is developing portable, automated mRNA production units that it calls printers»

aizver muti, loh.

Astro

Ļoti inteliģents komentārs, prieks lasīt! :-)
Tas daudz ko par tevi liecina…

digitalk

arī, kā pindodusitējs, esi ļoti apmierināts, ka tevi sauc par “vidēji aritmētisko šīs pasaules lohu”? tas daudz ko par tevi liecina. nu ja jau tev patīk “zelta lietus” no uldis valters, tad arī tu vari norīt. urīnoterapija esot veselīga, kā stāsta pūšļotāji.

Last edited 4 months ago by digitalk
Pindodusitējs

Ha, izcilnieks digitalks satraucies un kā jau pienākas īstam trollim, sāk apsaukāties !

digitalk

neiztraucies, uldis valters tevi jau ir nodēvējis par “vidēji aritmētisko šīs pasaules lohu”, tā ka tev atliek tikai norīt.

Krotow

Vai tikai šis “nosaukums” nav slavenais mīnusotājs?