Web Analytics
More
  Reklāma

  Stellantis darbinieku atlaišanā vaino elektroauto izmaksas

  Jaunākie raksti

  Autobūves uzņēmums Stellantis, kura paspārnē ir virkne dažādu autoražotāju, paziņojis, ka uz nezināmu laiku slēgs rūpnīcu Ilinoisas štatā ASV, bet nākamā gada sākumā uzņēmums atlaidīs 1350 darbiniekus. Šajā rūpnīcā, kas atrodas 75 jūdzes no Čikāgas, tiek ražots ar iekšdedzes dzinēju aprīkots Jeep Cherokee, savukārt oficiālajā paziņojumā ražotājs vaino elektroauto ražošanas ļoti augstās izmaksas.

  “Autobūves industriju nelabvēlīgi ietekmējuši daudzi faktori, piemēram, Covid-19 pandēmija, kā arī globālā pusvadītāju krīze. Taču galvenais izaicinājums ir izmaksu palielināšanās, kas saistīta ar auto tirgus elektrifikāciju,” teikts paziņojumā, Stellantis norādot, ka šo rūpnīcu varētu slēgt arī uz visiem laikiem. Zināms, ka Stellantis šī konkrētā Jeep modeļa ražošanu plāno pārcelt uz rūpnīcu Meksikā.

  The Verge publikācijā tiek uzsvērs, ka Stellantis nav vienīgais ražotājs, kas elektrifikāciju izmanto kā iemeslu, lai atlaistu darbiniekus – Ford augustā atlaida 3000 cilvēkus, norādot, ka kompānijai jāmaina veids, kā tā strādājusi vairāk nekā gadsimtu.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  0 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Reklāma