Gatavojoties sarunu nodrošināšanai 5G tīklā, LMT pirmais Latvijā ieviesis VoLTE (Voice over Long-Term Evolution) tehnoloģiju, kas nodrošinās balss sakarus caur datu pārraides tīklu daudz augstākā kvalitātē nekā tas līdz šim bijis pieejams.

Attīstoties mobilo sakaru tehnoloģijām, arī balss sakari tiks nodrošināti mobilā interneta tīklā. Zvani internetā caur dažādām lietotnēm (kā Whatsapp, Skype u.c.), video un balss zvanu platformām internetā nav tik kvalitatīvi, kā ierasts sarunās mobilo sakaru tīklā. Līdz ar VoLTE tehnoloģijas ieviešanu, šī situācija mainīsies, zvanu savienojumi notiks daudz ātrāk, kā arī balss sakaru kvalitāte būs daudz augstāka.

“Izmantojot balss zvanu pārraidi mobilo sakaru tīklā, iedzīvotājiem būs jāpierod, ka savienojums notiks daudz ātrāk. Vairs nebūs sākumā tā nelielā pauze, kas mobilo tālruņu lietotājiem radījusi ieradumu sagatavoties sarunai pēc tam, kad sarunu biedrs atbild uz zvanu,” par jaunās tehnoloģijas efektu stāsta LMT viceprezidents tehnoloģiskajos jautājumos Gunārs Danbergs. “VoLTE tehnoloģija ir arī nozīmīgs solis, gatavojoties 5G tīklam, kas ļaus radīt pilnīgi jaunus risinājumus ar augstāku kvalitāti un precīzāku izpildījumu, pirmo reizi mobilo sakaru tīklā arī garantējot kvalitāti.”

Jaunais risinājums darbosies neatkarīgi no tīkla tehnoloģiju paaudzes – tātad gan 4G, gan 5G tīklā. Šobrīd vēl turpinās sadarbība ar iekārtu ražotājiem, lai nodrošinātu VoLTE programmatūras atbalstu viedierīcēs arī Latvijā. VoLTE risinājums vairākus mēnešus LMT tīklā jau darbojas testa režīmā.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
15 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Piter

Naissss!

Krotow

Tad jau atkal varēs caur audio faksus sūtīt :D Patiesībā tiešām laba ziņa.

Astro

Jāpierod, ka savienojums notiks daudz (!!!) ātrāk. Pie tā laikam būs grūti pierast… :-)

0840

Nāksies runāt nesagatavotam) vispār kāpēc ievieš tādu lietu, jāprasa?!?

Dāvids Speriskas

Vai kāds zin kas notika ar HD voice? Atceros, pirms entajiem gadiem, kad parādījās, šķita tik skaidras sarunas, vai nu es esmu pieradis jau, vai arī to visu klusām noslēdza. Kāds zin?

Valdis

Šo ieviesa Tele2 un Bite, katrs tikai savā tīklā. LMT neieviesa, pamatojot, ka investīcijas neatmaksāsies, un fokusēsies uz VoLTE. Gandrīz 7 gadi pagājuši, un arī LMT ir kaut ko pabeidzis.

digitalk

pa vidu tak bija force majeure, LMT vajadzēja strauji celt tarifus, jo EU pieprasīja nodrošināt godīgu viesabonēšanu. tu taču saproti, cik tas ir smagi — celt tarifu? ;)

lapsis

Man tā liekas stulba plātīšanās, kamēr vēl neviens no operātoriem nevar nodrošināt visur stabilu 4g pārklājumu

Kristaps Skutelis

Rīgā visi trīs operatori spēj nodrošināt 4G pārklājumu. Lielajās pilsētās gan jau arī. Un tas neliedz attīstīt arī citus pakalpojumus. Tiesa, mani izbrīna, ka tik daudz gadus vajadzēja, lai vismaz viens operators tiktu līdz VoLTE.

lapsis

Tas ir labi, ka attīsta tehnoloģijas un ievieš jaunus pakalpojumus, bet tas nemazina škrobi, ka 6km no Liepājas man nav pieejams normāls internets.

Reinis Rozitis

Nu ja Maska komentārs ( https://twitter.com/elonmusk/status/1272363466288820224 ) par 8ms Starlinka v2 versijai (un ieviesis Sat<->Sat) ir/būs kaut cik tuvu patiesībai (un patiesībā pat 20ms), tad pastāv arī iespēja, ka var nākties operatoriem šo to pārdomāt par tiem pārklājumiem..

Last edited 1 month ago by Reinis Rozitis
Lauris

Esot viesabonēšanā Lietuvā(Latvijā pieslēgums pie LMT) un veicot zvanu, bija kristālskaidra saruna ar vietējo iedzīvotāju. Pieņemu, ka tas arī bija VoLTE. Kas nozīmē, ka kaimiņi atkal ir prieksā, jo Latvijā vēl nav nācies izmēģināt. Nepateikšu gan, kura vietējā operatora tīklā tas bija.

Rūdolfs Putniņš

Zvani internetā caur dažādām lietotnēm (kā Whatsapp, Skype u.c.), video un balss zvanu platformām internetā nav tik kvalitatīvi, kā ierasts sarunās mobilo sakaru tīklā

Es šo nedaudz nesapratu. Jūs apgalvojat, ka balss sakari aplikācijās, kas audio strīmam izmanto mobilo netu ir švakāki kā parastajiem balss sakariem mobilajā telefonijā?

Kristaps Skutelis

Jā, tā sanāk.

1214

Tas ir acīmredzami, vismaz tiem kas ikdienā izmanto abus sakaru veidus. Ja man vajag skaņu ar mazāku pārtraukuma iespējamību un labāku dzirdamību, es izvēlos zvanīt pa mob. tīklu, ja ir iespēja. Protams, cilvēkiem uz ārpus EU zvanu mesendžeros, nu jau vairāk telegramā, kam subjektīvi mazāk traucējumu, kā watsapā.

Last edited 1 month ago by 1214