Web Analytics
More
  Reklāma

  Dell Precision 5480 mobilās darbstacijas apskats

  Jaunākie raksti

  Kas tad īsti ir darbstacija? Darbstacija ir salīdzināma ar precīzu instrumentu, kas kalpos sava amata meistaram. Jāpiebilst, ka darbstacijas spēks ir ne tikai augstas kvalitātes dzelžos, bet arī uzlabotā programmatūras atbalstā un servisa nodrošinājumā.

  Nereti, vēloties ietaupīt, cilvēki darbstaciju vietā izvēlas lētākas iekārtas, piemēram, tos pašus geiminga datorus, kas nav atbilstoši konkrētā darba veikšanai. Brīžos, kad tas ir vismazāk vajadzīgs, šīs iekārtas pieviļ un neļauj pabeigt darbu. Šādās situācijās dīkstāve faktiski izmaksā vairāk nekā pats dators.

  Būtu diezgan muļķīgi pirkt, piemēram, vairākus tūkstošus eiro vērto SolidWorks programmatūru un likt to uz neatbilstoša, nepietiekami jaudīga datora, kas ātri vien noplīsīs. Šādā situācijā iestāsies dīkstāve un būs nepieciešams laiks, lai citu datoru sagatavotu darbu veikšanai.

  Mobilajām darbstacijām darbojas ISV (Independent Software Vendors) sertifikācija, ko izmanto Adobe, Autodesk un citi. ISV garantē, ka biznesa iekārta, piemēram, darbstacija, būs saderīga ar programmatūru. Ja tomēr programmatūra izmetīs kādu kļūdu, ISV darbosies kā drošības garants un lietotājam būs iespēja saņemt programmatūras ielāpu.

  Darbstacijas lielākoties iespējams iegādāties caur ražotāja partneri. Arī Capital kā Dell un Lenovo partneris tādas piedāvā. Iekārtas pirkšanas procesā ļoti būtiski ir sniegt pārdevējam precīzu informāciju par vēlamo darbstaciju, kādiem mērķiem tā vajadzīga un tad pārdošanas speciālists spēs piemeklēt darba veikšanai atbilstošāko ierīci.

  Tehniskā specifikācija

  • Procesors: Intel Core i7-13800H, vPro Enterprise (24 MB Cache, 14 kodoli, 20 pavedieni, 2.5 – 5.2 GHz Turbo, 45 W)
  • Videokarte: NVIDIA RTX 2000 Ada, 8 GB GDDR6
  • RAM: 32 GB LPDDR5 SO-DIMM, 6000 MHz (max 64 GB)
  • Ekrāns: 14″ FHD+ (1920 x 1200, 16:10), 60 Hz, IPS, 500 cd/m²
  • SSD: 1 TB NVMe PCIe 4.0 SSD
  • Pieslēgvietas: 4x Thunderbolt 4.0 Type-C (no tiem 2x Power Delivery), MicroSD, smart card lasītājs, iekļauta pāreja uz USB Type-A un HDMI
  • Bezvadu savienojumi: Wi-Fi 6E (802.11ax) + Bluetooth 5.3
  • Izmēri: 7.49~11.09 x 310.60 x 210.35 mm
  • Svars: 1.48 kg
  • Akumulators: 72 Wh, 130 W lādētājs
  • Papildus: izgaismoti taustiņi vienā krāsā
  • Cena: apskatam saņemtais modelis Latvijā maksā aptuveni 3495 EUR ar PVN

  Izskats un uzbūve

  Uzreiz atzīšos, ka esmu liels Dell fans, pamatā gan jāatzīst, ka darīšana bijusi ar Dell augsto plauktu piedāvājumu, kur XPS modeļi ir ļoti vilinoši, piedāvājot superīgu uzbūvi, teicamu tastatūru un lielisku ekrānu izvēli.

  Dell Precision 5480 mobilā darbstacija ir vēl viens solis uz priekšu, piedāvājot uzlabotu atbalstu kā programmatūrai, tā arī servisa pakalpojumiem. Tu ar savu darbstaciju servisā būs priekšā citiem, tāpat var pat no ārpuses manīt, ka vismaz Precision 5480 gadījumā Dell paredzējis ātru detaļu nomaiņu, lai klientam nenāktos gaidīt uz datora atgūšanu.

  Pieslēgvietu klāsts ir gana plašs un moderns, kas nozīmē, ka katrā pusē ir pa divām Thunderbolt 4.0 Type-C pieslēgvietām. Viena no tām tiks izmantota uzlādei, toties komplektā ir pāreja, kas piedāvā USB Type-A un HDMI izeju. Type-C pieslēgvietām ir DisplayPort funkcija.

  Dell Precision 5480 ir pret lietotāju vērsti skaļruņi, turklāt tie ir vieni no foršākajiem skaļruņiem, ko nācies dzirdēt klēpjdatoros.

  Ja ir vēlme piesieties, tad vismaz man neiet kopā filozofija par dārgu, uzticamu darbstaciju un oglekļa šķiedras rakstu ap tastatūru un skārienpaliktni. Bet tas ir gaumes jautājums.

  Ekrāns

  Apskatam saņemts Dell Precision 5480 ar 1080p+ izšķirtspējas ekrānu, lai arī šim modelim ir iespēja izvēlēties arī mazākas 1440p+ izšķirtspējas ekrānu. Šādam nopietnam rīkam ir 16:10, nevis 16:9 malu attiecība, kas būtiski palielina ekrāna laukumu un arī to, ko vari satilpināt vienā skatā.

  Ekrāns ir atgāžams par aptuveni 130°, kas varētu nebūt pietiekami, ja grasies Dell Precision 5480 ievietot kādā turētājā. 500 cd/m² spilgtums ir pietiekams, bet ekrānam ir visai manāmi atspīdumi. Jo matētāks ekrāns, jo vājāks būs attēls.

  Tastatūra

  Biznesa klases un darbstaciju Dell klēpjdatori ir aprīkoti ar perfektām tastatūrām. Ja darbs saistīts ar rakstīšanu un nevajag ciparbloku, tad neko labāku par Dell klēpjdatoru tastatūrām neatradīsi. Varbūt var sacīt, ka Delete poga ir nepareizā vietā, bet tas ir pieraduma jautājums.

  Lietotnes

  Dell piedāvā Precision Optimizer lietotni, kas nosaka, kā pareizi sadalīt resursus, lai iekārta dotu labāko sniegumu. Tā seko līdzi, lai datorā uzstādītā programmatūra tiktu laicīgi atjauninātas. Papildus tam ražotājs piedāvā piepirkt klāt tādus pakalpojumus kā nejaušo bojājumu apdrošināšana un cietā diska paturēšana. Kas attiecas uz cietā diska paturēšanu, tas noder gadījumos, kad ierīce, piemēram, jādod uz servisu, bet klientam ir vajadzīgi cietajā diskā esošie dati. Ja ir iegādāts šis pakalpojums, klients ir tiesīgs paturēt datora cieto disku ar datiem. Pat ja dators nav remontējams un ir jāsamaina pret jaunu, klientam cietais disks nebūs jāatdod.

  Šeit ir arī Dell lietotne, kas parūpēsies par draiveriem un BIOS atjauninājumiem.

  Tāpat te ir Dell Optimizer lietotne, kas ļauj pielāgot dažādus iestatījumus – sākot no akumulatora un beidzot ar viedu kameras papildinājumu, kas parādīs, kad kāds glūn pār plecu.

  Iekļauta arī lietotne, kas parūpēsies par ekrāna krāsu kalibrēšanu, bet tā atbalsta vien dažas ekrāna krāsu kalibrēšanas ierīces.

  Veiktspēja

  Dell Precision 5480 ir Intel Core i7-13800H procesors un NVIDIA RTX 2000 Ada (8 GB GDDR6) videokarte. Komponentes ir jaudīgas, jāsaka gan, ka RTX 2000 videokarte ir balstīta uz to pašu AD107 videoprocesoru, ko izmanto NVIDIA GeForce RTX 4050 un RTX 4060 klēpjdatoru videokartēs. Tiesa, RTX 2000 ir vairāk Shader Units un arī 2 GB lielāka videoatmiņa. Protams, RTX 2000 gadījumā netiek izmantoti geimeru draiveri. Tādējādi dzelži ir pielāgoti dažādu darba programmu darbināšanai.

  Dell Precision 5480 izmanto klēpjdatoram ļoti ātru 1 TB NVMe PCIe 4.0 SSD, ko ražojis SK hynix.

  Passmark PerformanceTest 9.0 testā šis klēpjdators sasniedza visai viduvēju 5431 punkta rezultātu, bet te ir jāņem vērā, ka šis nav spēlēm paredzēts klēpjdators, attiecīgi video sistēma var rezultātu pavilkt uz leju.

  Cinebench testā, kas mēra tikai procesora veiktspēju, tiek sasniegti 5468 punkti. Šis ir labs rādītājs pat spēlēm paredzētiem klēpjdatoriem.

  Spēlēs iebūvētos veiktspējas testus ar Dell Precision 5480 neveicām, bet te ir daži cipari no 3DMark testiem.

  Kopumā jāsaka, ka 14″ izmēram Dell Precision 5480 ir ļoti spējīgs dators, bet tas slimo ar ierasto Intel procesoru dzesēšanas problēmu. Dell Precision 5480 pēc noklusējuma veidots tā, lai klēpjdators maksimāli ilgi būtu kluss, kas gan atspēlējas uz temperatūrām. Un tad kad pieaug datora temperatūras, tas samazina savu jaudu.

  Akumulators

  Ar 1080p+ ekrānu Dell Precision 5480 ir ļoti taupīgs, tas PCMark 10 Modern Office testā izdzīvoja vairāk par 10 stundām. Vērtēju, ka ikdienā Dell Precision 5480 varēsi sasniegt arī 11 un varbūt pat 12 stundas ar vienu uzlādi, ja vien nedarbināsi iebūvēto videokarti pilnā jaudā.

  Nobeigumā

  Dell Precision 5480 mobilā darbstacija varētu kļūt par profesionāļa ikdienas darba rīku, kas ir ne tikai ar jaudīgiem dzelžiem niecīgā 14″ iepakojumā, bet arī ar solījumu salabot programmatūru un pašu datoru, ja radīsies kādas problēmas.

  Prasīgāku programmu darbinātāji priecāsies par RTX 2000 videokarti ar 8 GB video atmiņu. Klēpjdatoru segmentā šāda videokarte piedāvā jau ļoti nopietnas jaudas, kā arī RTX 2000 būs stabilāka par geiminga datoros esošajām videokartēm.

  Vai Dell Precision 5480 ir kādas nespējas? Droši vien jāmin ir Intel procesoru karšanu, bet tas nav nekas jauns vai unikāls. Mani vairāk satrauktu oglekļa šķiedras raksts abpus skārienpaliktnim, tas man īsti neiet kopā ar dārgu darbstaciju.

  Visādi citādi šis ir fantastisks darbarīks, ko jebkurš varētu vēlēties uz sava galda.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  10 komentāri
  vecākie
  jaunākie novērtētākie
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Kaspars
  11.09.2023 18:30

  Bij mums kādreiz ofisā dell datoriņi – tiem drīz pēc gada garantijas pūtās baterijas – IT čaļi noburkstēja, ka dell sū** un pārgāja uz HP elitebookiem, un kvalitāte esot kā diena pret nakti (nu jau pēc 5 gadu pieredzes), datorus maina, jo tie noveco, nevis tapēc, ka izbeidzas.. Šo visu zinot, pirms 3-3.5 gadiem nenoticēju un nopirku sev tādai nopietnai, bet privātai, lietošanai 13 collu delliņu tomēr. Samaksāju 14ooeur(tā cena internetveikalos, nevis kaut kur dargos plauktos) un cerēju uz kvalitāti, internetos apskatnieki teica, ka viss labi. Labi jau arī bija līdz vairs nebija.. Sāka ik pa laikam nofreezot un mest… Read more »

  Slais
  11.09.2023 23:10
  Reply to  Kaspars

  Vismaz nopirki MacBook pēc šīs sliktās pieredzes?
  P.s.
  Vispār man arī pieredze līdzīga ar dell un hp., hp wrorkstationi strādājuši, kā tanki, vel tagad kaut kur mētājās, delli divi bijuši, abiem mātenes noklājās, tiesa viens no tiem deliem bija “consumer” klases, bet tik un tā nepatīkami. Citi atkal saka, ka nekādu problēmu neesot.

  Kaspars
  12.09.2023 13:58
  Reply to  Slais

  Nē, lai gan apkārt redzu cilvēkiem daudz visādus macbook, kas strādā n-tos gadus bez problēmām, tomēr pašam windows tomēr tuvāks

  GGG
  11.09.2023 21:03

  ” vairākus tūkstošus eiro vērto SolidWorks programmatūru un likt to uz neatbilstoša, nepietiekami jaudīga datora, kas ātri vien noplīsīs.” – tās nu gan ir mulķības, nekas tur nenoplīsīs, varu to droši apgalvot ar savu 11+ gadu pieredzi inženiera amatā. Tā programma darbosies arī uz 350 eur vērta datora.

  mmbds
  11.09.2023 22:11

  Joprojām lietoju Dell Precision M4800 laptopu…ražots tālajā 2014. gadā. Ļoti patīk utilitārais dizains, tikt klāt var jebkam un viegli. Klaviatūra vispār super, diemžēl ar nākamo modeli Dell klaviatūras neērtākas lietošanā. Vienīgais kas pietrūkst ir NVME slots un h265 hardware atbalsts procesoram. Dators ieslēgts praktiski 24/7, kad netiek strādāts, tad spēlē mūziku vai kādu filmu vai ko citu fonā.
  Patīk klusā darbība, biezajā korpusā ievietots daudz labāks heatsink un 2 ventilatori kuri nodrošina dzesi ar mazākiem apgriezieniem.

  qwerty
  12.09.2023 14:29

  Apsolīt vēl nenozīmē arī apprecēt.

  Spotylv
  14.09.2023 09:02

  Pats vēl lietoju dell precision 7720, kas ražots pāris gadus atpakaļ. Nevaru sūdzēties. Vēl aizvien spēj tikt galā ar visu, kas ir nepieciešams.

  davix
  15.09.2023 09:21

  Kāda velna pēc, jaudīgu datoru jāsāk saukt par – darbstaciju. Tas taču ir tīrais mārketings, lai rodas sajūta, ka esi nopircis ko augstākas klases utml. Tagad visus produktus, kas ir protams nenoliedzami jaudīgāki sāksim pārsaukt. Arī pildspalvu var nopirkt par 0,21 EUR un par 2,50 EUR – vai tāpēc tā otra tagad būs darbpildspalva?

  Biteme
  15.09.2023 10:21
  Reply to  davix

  Nosaukums ir vēsturisks, no laikiem kad worksteišens bija specializēts dzelzis, nereti ar RISC procesoru, parasti ar GUI uzdevumu specifikas dēļ. Toreiz nebija nekādu citu alternatīvu, kā pirkt ļoti dārgu WS noteiktu uzdevumu veikšanai.

  rufix
  18.09.2023 21:27

  Nopirku 2010.gada beigās Dell Vostro 3500 par nepilniem 600 Latiem – i5, SATA3 7200 rpm 500 GB ar 64 MBkešatmiņu, klaviere ar apgaismojumu, cieta plastmasa ar alimīnija vāku un eņģes joprojām ideāli strādā. Tikai bija viens kāsis – ik pa laikam skaņā nepatīkams skaļš tirkšķis gan spīkeros laptopam, gan austiņu izejā. Pa garantiju salaboja un palika labāk. Kaut kad sen nomainīju akumulatoru. Tagad sievasmāte ieslēdz reizi mēnesī pasūtīt rokdarbiem kristāliņus utt. Joka pēc jāpaņem padzenāt un paskatīties, kas notiek. Pašam ikdienā Lenovo T470 – apmierina. Pirku 4 gadus atpakaļ zem tigus vētības no babaja kaut kur Londonā. P.S. Kādu OS… Read more »

  Reklāma