Igaunijā divus rītus veikts izmēģinājums, kas ļautu daļēji aizstāt nelielas soda naudas par ātruma pārsniegšanu. Policija izmēģinājusi pārkāpējam soda naudu aizvietot ar iespēju pasēdēt ceļa malā un apdomāt dzīvi.

Izmēģinājumi veikti uz ceļa, kas savieno Tallinu ar Raplu. Ja policija pieķer ātruma pārsniedzēju, tam tiek piedāvāta iespēja – maksāt soda naudu vai pastāvēt ceļa malā 45 līdz 60 minūtes, atkarībā no pārsniegtā ātruma. Protams, ja nesīsies ar 150 km/h, nekāda pastāvēšana ceļa malā no soda tevi neglābs.

Šādi sodi ir daļa no programmas, kas rosina valsts pārvaldi un policiju ieviest inovācijas dažādos ikdienas pakalpojumos. Igaunija centīsies uzlabot arī statistiku, kas saistāma ar ceļu satiksmes negadījumu izskaušanu, kur vainīgais satiksmē uzvedies bezatbildīgi, piemēram, lietojis viedtālruni vai kā citādi novērsies no auto vadīšanas.

Reklāma

3
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
LANEinisSkābene Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
Skābene
Viesis
Skābene

Interesanti, kādi ir secinājumi pēc eksperimenta? Gaidīt stundu ir diezgan ilgi, tāpēc nopietni apsvērtu iespēju samaksāt un braukt tālāk, nevis bezjēdzīgi dirnēt ceļa malā.
Stāvēšana malā bez iespējas samaksāt jau būtu pielīdzināma spīdzināšanai! :D

Einis
Viesis
Einis

Viņi jau šo izdomāja tikai tāpēc, ka šoferi jau sodus par ātruma pārkāpšanu sāka uzskatīt par normu, vai gandrīz par abonēšanas maksu.

LAN
Viesis
LAN

Laba doma par abonēšanas maksu. 👍