Reklāma

Eiropa tuvojas vienotam uzlādes standartam

Jaunākie raksti

Apple Music straumēšanas servisā pieejami jau 100 miljoni dziesmu

Oktobra sākumā mūzikas straumēšanas serviss Apple Music sasniedzis visai zīmīgu atzīmi, jo servisā tagad pieejamas vairāk nekā 100 miljoni...

Īlons Masks atkal izsaka piedāvājumu iegādāties “Twitter”

Šajā pavasarī un vasarā gan ikviens Īlona Maska fans, gan nīdējs varēja sekot līdzi viņa juceklīgajiem lēmumiem saistībā ar...

Hyperice Hypervolt 2 masāžas pistoles apskats

Hyperice Hypervolt 2 ir masāžas pistole, kas ir viens no pašmasāžas veidiem. Šāda masāžas pistole ļauj mājās paveikt to...

Parādījušās jaunāko Nvidia GeForce RTX 4090 videokaršu cenas Eiropā

Septembra otrajā pusē Nvidia izziņoja jaunu jaudīgāko videokaršu sēriju RTX 4090, un tagad iespējams novērtēt to cenu Eiropas tirgum,...

OnePlus uzsāk piedāvāt lētu Nord Watch ar 30 dienu darbības laiku

OnePlus sācis pārdot Nord Watch, kas ir jauns viedpulkstenis ar 30 dienu darbības laiku un zemu cenu, bet vēl...

Eiropas Parlaments beidzot nobalsojis par likumu, kas regulēs vienotu uzlādes ierīču standarta izveidi Eiropas Savienībā. Vienots uzlādes ierīču standarts teorētiski samazinās vides piesārņojumu un atvieglos dzīvi patērētājiem, jo tiem nebūs tālu jāmeklē pēc specifiskas uzlādes ierīces.

Tiek ziņots, ka vienota uzlādes standarta ieviešanas gadījumā kaitējums videi varētu samazināties par 51 000 tonnu ar elektronikas atkritumiem gadā.

Universālais lādētājs, protams, būs jau plaši izplatītā microUSB formā un par likumu nobalsojuši 550 deputāti, kamēr pret bija tikai 12. Likuma tālākai virzībai to jāapstiprina Eiropas Padomē. Pēc likuma pieņemšanas to ir jāievieš visu dalībvalstu likumdošanā divu gadu laikā un ražotājiem tam būs jāpielāgojas vēl tikai pēc viena gada. Tātad ātrākais tikai ap 2017. gadu.

Likums dzīvoja Eiropas gaiteņos jau kopš 2011. gada un vairums ražotāju jau likumprojektu pieņēmuši par standartu. Lielākās  problēmas un visa veida spirināšanos pret šo likumu sagaidām no Apple nometnes. Redzēsim, kā šī lādētāju sāga izvērtīsies.

5 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
5 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
18.03.2014 13:16

Ja es pareizi atceros, uzstādijums bija USB, nevis microUSB, un Apple ar to arī tiek cauri. Runa nav par atbrīvošanos no vadiem, bet no lādētājiem, un ja ierīci var lādēt no USB cauruma, ar to ir gana. Labojiet mani, ja kas ir mainījies pēdējā laikā.

Kursors.lv
18.03.2014 13:43

Nu tad varam gaidīt pārejas :)

Rūdolfs Putniņš
18.03.2014 13:59

Es ļoti ceru, ka micro-USB netiks izmantots lādēšanai. Tas primāri ir datu pārraidei, nevis augststrāvas elektrībai domāts savienojums! Padomājiet, cik ietilpīgas ir viedierīču baterijas un, cik ātri tās ir nepieciešams uzlādēt un nonāksiet pie strāvas, kam jāplūst caur savienojumu, lai to visu nodrošinātu. Viedierīce dzīvojas pa kabatu, somu un pa netīrām rokām. Tāpat arī vadiņš. Savienojums nosmērējas un paaugstinās tā elektriskā pretestība, kas noved pie sakaršanas. Micro-USB kontaktu laukums ir samērā niecīgs, tāpēc, manuprāt, vajag izdomāt vai nu jaunu savienojumu, vai arī izmantot Lightning.

Universāls standarts arī būtu bezkontakta uzlāde, bet nez vai tā tuvākajā laikā būs pietiekami efektīva.

Kursors.lv
18.03.2014 19:00

Jā, tepat nesen (arī Latvijā) bija tracis ar Samsung telefoniem, kam svilst lādēšanas pieslēgvietas. Ierīces kļūs tikai prasīgākas enerģijas ziņā un tās būs jāspēj uzlādēt arvien ātrāk. Ja nebūs uzlabojumu savienojumos, arvien biežāk dzirdēsim par to kā nodeg ierīces.

Reklāma