Web Analytics
More
  Reklāma

  1000km brauciens ar Volkswagen ID.7 elektroauto (video)

  Jaunākie raksti

  Ceturto 1000km elektroauto testu sezonu esam iesākuši ļoti jaudīgi, jo šogad notestēti jau desmit aktuāli un interesati elektroauto. Pagājušās nedēļas nogalē testētais Volkswagen ID.7 ir jau četrdesmit ceturtais šajos testos izmēģinātais elektroauto!

  Lai arī Volkswagen ar elektriskajiem auto eksperimentēja jau krietni sen un elektriskie e-up! un e-Golf bija savā laikā tīri neslikti auto, tomēr par šī zīmola nopietnu pievēršanos elektrifikācijai varam uzskatīt 2020. gadu, kad kļuva pieejams Volkswagen ID.3. Šis auto bija uzbūvēts uz toreiz jaunās elektriskajiem auto paredzētās MEB platformas un aizsāka Volkswagen ID elektroauto sēriju, kurā tagad ir visai padaudz modeļu: ID.3, ID.4, ID.5, ID.6 (Ķīnā), ID.Buzz un tagad arī jaunais ID.7 elektriskais sedans vai universālis. Un Latvijā taču mums visiem patīk universāļi, vai ne?

  Volkswagen ID.7 universāļa izpildījumā

  Kad pagājušā gada pirmajā pusē Volkswagen oficiāli izziņoja ID.7, sajūsma bija liela. Tika solīti 700 nobraukuma kilometri ar vienu uzlādi un arī sedana virsbūve ir diezgan liels retums mūsdienās, kad visi grib ražot tikai krosoverus. Kad tika izziņotas ID.7 cenas, sajūsma mazliet noplaka, jo tad tapa pavisam skaidrs, ka šo modeli ražotājs uzskata par flagmani un attiecīgi to nenopirksim lētāk par nepilniem 60 tūkstošiem eiro. Auč! Ja salīdzinām šo auto ar iekšdedzes modeļiem, tad principā ID.7 ir Passat/Arteon izmēru un klases mašīna. Tikai elektriska un pusotru reizi dārgāka.

  Volkswagen ID.7 ir principā pieejams divās akumulatoru versijās: 82 kWh un 91 kWh, taču Latvijā Volkswagen mājaslapā figurē tikai 82 kWh modelis ar kuru braucām šajā testā. ID.7 ir nopērkams kā pakaļpiedziņas (286 Zs) auto, taču varam pagaidīt arī GTX pilnpiedziņas versiju, kas būs pieejama lielākajai akumulatora versijai. Ak, jā, nevajag aizmirst arī par ID.7 Tourer, jeb universāļa versiju. Beigās sanāk, ka nemaz tik mazs tas ID.7 versiju klāsts nav.

  Uz efektivitāti vērsts dizains

  Volkswagen ID.7 ir liels auto. To redz pa gabalu un to jūt, kad brauc. Mašīna ir gandrīz 5 metrus gara un gandrīz divus metrus plata. Riteņu bāze ir teju trīs metri un šis auto sver virs divām tonnām. Volkswagen lepojas ar šī auto zemo gaisa pretestības koeficientu, kas ir zemākais visā ID elektroauto sērijā un konkurē ar Tesla Model 3. Pateicoties šādam efektīvam auto dizainam, ražotājs var solīt arī salīdzinoši zemu 14.1 kWh/100km patēriņu.

  Par to vai ID.7 izskatās glīts, jāspriežam katram pēc savas subjektīvās mērauklas, bet personīgi man tas šķiet vairāk glīts nekā neglīts. Šis auto drīzāk ir tāds neitrāls. Piemēram, Hyundai Ioniq 6 dizains izsauca krietni vairāk diskusiju un vairumā gadījumu cilvēkiem tas auto vizuāli ļoti nepatika. Bet šis ir tāds… folksvāgenīgi neitrāls.

  Arī šis auto visādos veidos cenšas ietaupīt enerģiju un ir kārtējais elektroauto ar virsbūvē iegremdētiem durvju rokturiem. Tādus esam iepriekš redzējuši Tesla, Renault un Maserati elektroauto. ID.7 gadījumā rokturi neizbīdās no durvīm un pašiem vien būs jābāž roka aiz tiem un jāspiež uz durvju atvēršanas pogu. Pluss gan ir tāds, ka šajā risinājumā ir mazāk kustīgu detaļu, kas var pārstāt darboties vai ziemā aizsalt. Tā, vispār, ir diezgan izplatīta Tesly problēma, cik dzirdēts.

  Šis ir viens no tiem auto, kas ir aprīkoti ar, manā ieskatā nejēdzīgi lieliem, riteņiem. Mēs varam ID.7 aprīkot ar 19 collu riteņiem, bet konkrētais demo auto bija ticis pie 20 collu apaviem. Tiesa, pašas riepas gan bija aizkavējušās no ziemas sezonas un tās noteikti negatīvi ietekmēja mūsu testa gala rezultātu.

  Plašs un labi nostrādāt interjers

  Jau pēc pāris simtiem nobrauktu kilometru ar šo auto, sapratu, ka ID.7 ir ļoti komfortabls. Šajā mašīnā gluži vienkārši ir patīkami atrasties. Skaņas izolācija ir laba, jaudas pietiek atliektiem galiem un mašīnā iebūvētās elektroniskās sistēmas nevis kaitinoši traucē, bet atvieglo mūsu dzīvi un palīdz braukt vieglāk un tālāk.

  No Volkswagen ID.3 testa atceros, ka toreiz man ļoti nepatika skārienjūtīgās pogas uz stūres. Tās nedarbojās korekti tad, kad vajadzēja un nejauši uzspiedās, ka nevajadzēja. ID.7 principā ir atstāta tā pati pieeja, taču, acīmredzot, tās pogas ir būtiski uzlabotas, jo vairs neradīja tik daudz negatīvu emociju. Jā, protams, vienkāršas atsevišķas un fiziski spiežamas pogas būtu ērtākas (un tādas šajās mašīnās Eiropā atgriezīsies), taču beidzot arī Volkswagen pieeja ir pietiekami nostrādāta un darbojas.

  Labi nostrādātas ir arī dažādas elektroniskās drošības sistēmas. Adaptīvā kruīzkontrole un joslā noturēšanās sistēmas ir salīdzinoši neitrālas un vairāk palīdz nekā traucē braukt. Vismaz man neradās vēlme tās brauciena gaitā izslēgt, kā tas bija testējot ķīniešu GWM Ora 03. Var just, ka Volkswagen ir ieguldījis ļoti daudz darba pilnveidojot šīs sistēmas, jo pieredze rāda, ka tās var būt ļoti traucējošas.

  Braukšanas režīmu pārslēgšana ar sviru aiz stūres ir kaut kāda pēdējo gadu tendence un šādu pieeju atradīsim arī ID.7. Darbojas saprotami un man nav pret to pretenziju. Taču mazliet grūtāk var būt pierast pie tā, ka logu mazgāšanas svira tagad ir novietota pa kreisi un apvienota ar apgaismojuma vadību. Pie šī es testa laikā tā arī nepaspēju pierast, vajadzētu vairāk laika.

  Jau citās VAG grupas mašīnās varējām redzēt panelī iebūvētu mazmazītiņu mērinstrumentu paneli un tāds ir atrodams arī ID.7. Zini, labāk, lai ir šāds displejs nekā viss notiek tikai planšetē mašīnas viduskonsolē, kā to dara Tesla. Lai arī ID.7 mērinstrumentu panelis ir izmēros mazs un pārbāzts ar informāciju, tomēr galvenās lietas nolasās tīri labi un saprotami. Jāpiezīmē, ka mašīnai ir arī ļoti labi nostrādāts un pietiekami pielāgojams HUD, jeb projekcija uz vējstikla. Mēs vienmēr būsim informēti par auto ātrumu, uzlādes stāvokli, kā arī navigācijas paziņojumiem. Par būtiskāko mašīna mūs pabrīdinās arī ar mirgojošām gaismas joslām tieši zem vējstikla. Forši, noderīgi un labi nostrādāti!

  Multimediju sistēmu varam kontrolēt no miiiiilzīga 15 collu displeja, kas ne tikai izskatās labi, bet arī perfekti reģistrē mūsu pieskārienus. Šajā mašīnā mēs arī tiekam pie jaunākās programmatūras versijas, kas, kā VW zinātāji saka, ir krietni labāka par iepriekš izmantoto. Tagad beidzot tiku vaļā no ID.3 testa laikā gūtās traumas, jo borta dators vairs nerestartējas pats no sevis. Mēs varam izveidot vairākus mājas ekrānus un katru aizpildīt ar to informāciju, kas šķiet svarīga.

  Auto apsilde un dzesēšana pamatā ir regulējama no borta datora, taču vienkāršu temperatūras pielāgošanu varam veikt arī no zem displeja novietotajām skārienjūtīgajām virsmām. Praksē nav tik neērti, kā izskatās. Ar pogām, protams, būtu labāk.

  Elkoņa atbalsts ir plats un komfortabls. Zem tā slēpjas visnotaļ dziļa un ietilpīga mantu glabātuve. Glāžu turētāji gan te ir padevušies ļoti cieši un vismaz papīra krūzītes vienmēr būs saspiestas. Ticu, ka nereti arī būs situācijas, kad šī ciešā tvēriena dēļ savu dzērienu izgāzīsim. Šo mantu glabātuvi varam arī aizvērt un tad neviens no malas neredzēs mūsu radīto šmuci. Tur kur bildē zemāk redzam maku, ir telefona bezvadu uzlādes panelis, taču mans Pixel telefons kaut kā nespēja tur uzsākt lādēties. Mašīnas iestatījumos neatradu iespēju izslēgt/ieslēgt šo funkciju un pārgāju uz uzlādi no vada. Par laimi tur blakus ir divi ērtā veidā novietoti USB-C porti (vēl divi ir aizmugurē mūsu dārgajiem pasažieriem).

  Cimdu nodalījums nav pārlieku liels. Vispār salona apdarē izmantotie materiāli ir pietiekami lādzīgi. Te nav nekādas luksusa sajūtas, bet nav arī nekādas plastmasīgas Toyota auto sajūtas.

  Vienīgi, tik dārgā mašīnā VW varēja neskopoties ar logu virināšanas slēdžiem. Priekšējai rindai ir, bet aizmugurējos logus varam virināt piespiežot uz REAR sensorvirsmas un tad izmantojot abus iepriekš pieminētos slēdžus. Sīkums, bet acīs krīt.

  Ar pārredzamību šajā mašīnā arī viss ir labā kārtībā. Sānu spoguļi gan ir redzēti vēl desmitos citu Volkswagen auto, bet tie ir arī ļoti saprotami un stikli nav nejēdzīgi izlocīti. Viss ir kārtībā arī ar atpakaļskata spoguli, to VW nav mēģinājuši pārmudrīt ar iebūvētiem displejiem vai citiem trikiem.

  Ak, jā, arī Volkswagen ID.7 ir aprīkots ar stikla jumtu, ko varam padarīt caurspīdīgu. Šī funkcija darbojas krietni ātrāk nekā nesen testētajā Renault Scenic E-tech, taču nevaram jumtu padarīt caurspīdīgu pusei pasažieru. Vai nu caurspīdīgs, vai aizmiglots.

  Braukšanas komforts augstā līmenī

  Lai arī Hyundai Ioniq 6 man šķita klusāks auto, tomēr nekādu pretenziju šajā ziņā man nav arī pret ID.7. Noteikti mazāk trokšņa būtu braucot ar vasaras riepām. Īpaši lielu atzinību vēlos izteikt komfortablajiem priekšējiem krēsliem. Tie ne tikai ir manuāli un elektroniski plašā mērā regulējami, bet tajos ir iebūvēta patiešām iespaidīga masāžas sistēma. Ja daudzos citos auto (tam pašam iepriekš pieminētajam Hyundai Ioniq 6) var just, ka mašāžas funkcija ir drīzāk ķeksīša pēc, tad šajā auto tā ir fantastiska. Mums ir pieejamas vairāk nekā 10 masāžas programmas (ne tikai mugurai, bet arī dibenam) un varam pielāgot to ilgumu un intensitāti. Un ja izvēlamies šo papildus aprīkojuma opciju, tad masāžas funkcija būs arī priekšējam pasažierim. Labais!

  Patīkami daudz vietas ir arī auto aizmugurē. Kājām vietas ir nenormāli daudz un tā kā grīda ir plakana, kājas varam izstiept teju visos virzienos. Galva griestos sāks atdurties tad, ja pasažieri būs garāki par kādiem 1.85m. Ja īsāki, tad aizmugurē sēdēt būs pavisam ērti. Elkoņa atbalsts ir plats, komfortabls un šajā mašīnā varam iegūt atveri aizmugurējā sēdeklī, lai salonā iebāzt slēpes vai kādu citu garu bagāžu.

  Ar Volkswagen ID.7 pavisam noteikti varam doties garos ceļojumos un šajā mašīnā ērti jutīsies kā priekšā, tā arī aizmugurē sēdošie.

  ISOFIX stiprinājumi ir diviem krēsliņiem aizmugurē un tāpat arī priekšējā pasažiera krēslā. Aizmugurē jau standarta aprīkojuma līmenī ir arī papildus bērnu krēsliņu piestiprināšanas āķi (iestrādāti priekšējo sēdekļu aizmugurē). Tātad, ar šo auto varam droši pārvadāt arī mūsu pašus dārgākos pasažierus.

  Ak, jā, gribēju vēl pateikt, ka papildus piepērkamā Harman Kardon skaņu sistēma ar 12 skaļruņiem skan vienkārši debešķīgi. Nesen biju atgriezies no Tool koncerta un 1000km testa laikā šajā mašīnā vienkārši izbaudīju Tool mūziku. Kaifs!

  Ietilpīgs bagāžnieks

  ID.7 ir saņēmis 532 litru ietilpības bagāžnieku, ko varam padarīt vēl lielāku (1586 litri), ja nolocīsim aizmugurējo sēdekļu rindu. To varam izdarīt no bagāžnieka. Zem dubultās grīdas varam sabāzt kabeļus vai bagāžnieka pārsegu. Mantu iekraušana bagāžniekā ir ērta, jo nav nekādas lielas pārkares, vienīgi jāpadomā kā pasargāt bamperi – ir paliels attālums no bampera ārējās malas līdz bagāžniekam.

  Auto priekšpusē bagāžnieka nav un motora pārsega vāks ir ārkārtīgi smags.

  Uzlādes spējas, kas nepārsteidz

  Šis auto ir aprīkots ar CCS uzlādes pieslēgvietu, kas novietota auto labajā sānā aizmugurē. Man bija mazliet jāpabakstās, lai saprastu, ka vāciņš veras uz augšu nevis uz sāniem, kā tas pierasts vairumā citu auto.

  Volkswagen ID.7 nodrošina līdz 11 kW maiņstrāvas (AC) un līdz 175 kW līdzstrāvas (DC) uzlādes jaudas. Lielākā akumulatora versija (arī GTX pilnpiedziņas modeļi) nodrošina līdz 190 kW līdzstrāvas uzlādes jaudu. Kopumā pēc mūsdienu standartiem šīs ir tādas normālas spējas, kas ne ar ko nepārsteidz. Francūži prot savās elektromašīnās iebūvēt 22 kW lādētājus, bet korejiešiem nav nekādu problēmu piedāvāt arī 200+ kW uzlādes jaudu līdzstrāvas režīmā. Latvijas realitāte gan ir tāda, ka mēs tagad sākam tikt pie kaut cik plašas ap 150 kW lādētāju izplatības, tāpēc vajadzība pēc lielākas uzlādes jaudas varētu parādīties vien tālākos ceļojumos ārpus Latvijas. Tur gan tam varētu būt nozīme, jo pie lādētāja gribēsim pavadīt pēc iespējas mazāk laika, lai varam doties tālāk savā braucienā. Šeit Volkswagen ir kur augt un attīstīties. Bet labi, ka vismaz mašīna displejā rāda momentāno uzlādes jaudu, lai saprotam, cik ilgi lādēties. Ak, jā, vēl no labajām lietām ir baterijas priekšsildīšanas funkcija. Tā mums lieti noderēs ziemā, lai mašīna akumulatoru var laicīgi sagatavot uzlādei un spējam sasniegt mums pieņemamas uzlādes jaudas.

  Šo mašīnu es lādēju gan mājās pie mana wallbox, gan pie Viršu un Eleport ātrajiem lādētājiem. Nenovēroju nekādas problēmas ar savienošanos un uzlādes procesa stabilitāti, taču neredzēju arī lielākas uzlādes jaudas par kādiem 150 kW. Ja kādam ir šī mašīna, aizbrauciet pie Ionity vai Ignitis 200 kW lādētājiem un pastāstiet, kādas jaudas tur izdodas sasniegt.

  Galvenās atziņas 1000km braucienā ar Volkswagen ID.7

  • 1000km brauciena laikā es auto lādēju divas reizes, tam veltot 50 minūtes. Brauciena gaitā veiktās uzlādes man izmaksāja 32.50 eiro. Uzlādes process stabils gan Viršu, gan Eleport stacijās un pusstundas laikā varam ielādēt aptuveni 360 km nobraukumu. Šajās 50 min auto tika ielādētas 95.60 kWh enerģijas.
  • Auto šo braucienu noslēdza ar vidējo enerģijas patēriņu 15 kWh uz 100km un tas ir pieklājīgs sniegums ņemot vērā faktu, ka demo mašīna bija aprīkota ar 20 collu riteņiem un ziemas riepām. Ticu, ka ar mazākiem riteņiem un sezonai atbilstošām riepām patēriņš tuvotos solītajiem 14.1 kWh/100km un tas būtu ļoti labs rādītājs. Ne tik labs, kā spēj korejieši, bet labs vācu elektroauto starpā.
  • Auto ir pietiekami ietilpīgs un ļoti ērts ne tikai braucot divatā, bet tajā ērti jutīsies pasažieri tuvākos un tālākos braucienos.
  • Braukt ar Volkswagen ID.7 ir viegli – auto brauc un stūrējas paredzami un komfortabli. Ar šo auto būs viegli pārvietoties kā pilsētā, tā arī garākos ceļojumos. Runājot par ceļojumiem, ar šādu auto es pavisam noteikti nebaidītos doties braucienos uz Eiropu. Vienīgi, te gribētos lielāku uzlādes jaudu. Latvijā gan tā nebūs liela problēma.
  • Volkswagen ID.7 mūsu testa distanci veica 13h 30min un tādējādi mūsu rezultātu tabulā ierindojās pirmajā vietā. Pārspēt Hyundai Ioniq 6 vispār nebija nekādu cerību, jo ID.7 nav tik efektīvs auto un nespēj nodrošināt tik ātru uzlādi kā Ioniq 6, taču pret pārējiem elektroauto sniegums ir ļoti labs.

  Pēcvārds: Ļoti labs, bet padārgs elektroauto

  Cik ļoti es biju Volkswagen elektroauto vīlies pēc “zaļā” ID.3 testa, tik ļoti ID.7 parādīja, ka vācieši ir neatlaidīgi un beidzot šī zīmola elektromašīnas ir labi nostrādātas un konkurētspējīgas, ja ne gluži ar korejiešiem un Tesla, tad visiem citiem auto ražotājiem.

  ID.7 tiešais konkurents varētu būt Hyundai Ioniq 6 un te ir pagrūti nosaukt tādu vienu konkrētu uzvarētāju. Jā, Ioniq 6 ir krietni efektīvāks auto, kas nodrošina izteikti lielākus uzlādes ātrumus (jaudas), taču ID.7 ir modernāks auto un tā dizains nav tik… savdabīgs. Manās acīs favorīts joprojām būs korejiešu veikums, bet es ticu, ka krietni vairāk cilvēku labprātāk izvēlēsies vācu autobūves veikumu. Un neko nevaru pārmest, Volkswagen ID.7 ir patiešām labi nostrādāts un komfortabls elektroauto! Bravo, Volkswagen!

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  141 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Carmanis
  20.06.2024 16:17

  Nav vairs tālu līdz EV kam pa spēkam būs 1000 km ar vienu uzlādi. Tad gan nāksies taisīt 2000 km braucienus :D.

  Zirnis
  20.06.2024 17:30
  Reply to  Carmanis

  Jātaisa dubulttests: elektroauto paņem piekabē tradicionālo iekšdedznieku, apmēram līdzīgas masas, aizbrauc vienā virzienā kamēr beidzas, apmainās vietām uz piekabes un iekšdedznieks atved atpakaļ, uzvar tas kurš mazāk patērējis.

  Eis
  25.06.2024 00:09

  Tev izskatās neko nevajag, kvalitāti nevajag, neko sarežģītu nevajag, ātru uzlādi nevajag, lielu range ar nevajag😄 Ja man mēnesī jānobrauc 1000km, būtu forši uzlādēt vienu reizi un izvelc visu mēnesi. Kāpēc nevajag🤔 Nevajag akli aizstāvēt to elektro industriju, lai viņi neceļ degunu debesīs ka nez ko sasnieguši. Kad būs tikuši tik tālu, kad apmierinās pamata vajadzības cilvēkiem, tad arī nebūs jāpierunā pirkt EV, cilvēki paši izvēlēsies.

  Eis
  25.06.2024 06:55

  Protams, ir tā kā tu uzskati un saki😄 Cilvēkam absolūti neinteresē kas ir iekš auto, kāda tā kopējā kvalitāte, tikai cik liela planšete iekšā. Pa lielam cilvēkam ir apnicis uzpildīties 1-2x mēnesī un par to nedomāt, nekaukulēt ikdienā cik var nobraukt. Visi grib pirkt lietotu elektro auto, domāt kā un kur to uzlādēt, mājās vai daudzstāvu autostāvvietā ierīkot uzlādi, par to maksāt, tagad ir pārāk vienkārši😄 Neticēsi, bet ir cilvēki, kuri nobrauc pat līdz 3K mēnesī. Visiem nav vienāds dzīves ritms kā tev.

  azad
  21.06.2024 09:55
  Reply to  Carmanis

  Pag pag, neviens tā brīvi nespēj vēl 500km nobraukt, bez lūrēšanas cik atlicis, kur lādēšu vai aizvilkšu. Neskrien zirgiem pa priekšu ar 1000km nobraukumu. Un pat ja tāds būtu, tad to 99% latviešu atļauties nevarētu.

  azad
  21.06.2024 10:00
  Reply to  azad

  Un uzlikt to nobraukumu jau nav problēmas, piepildīt gan īsti, liekas, neviens pat nav puepildījis solīto. Nu tā brīvi, nevis ka pieripo pie lādētāja ar 0%😄

  EautoJabutLabakiem
  20.06.2024 19:52

  Ļoti labs pārskats, nav personīgi tas ūdenis raksta sākumā nav vajadzīgs, bet katram sava gaume. Ļoti labas informatīvas bildes. Perspektīvai, vajadzētu izdarīt ar tieši tādu pašu braukšanas stilu testu ar dīzeli, piem 2l Passatu vai BMW, jo tieši ar to tiek salīdzināta e-auto veiktspēja.

  EautoJabutLabakiem
  20.06.2024 20:55

  Paldies. Idea testam, kas jau būtu interesants, ikdienas lietošanai. Es zinu, ka ar savu dīzeļa 1.9 Passatu ar pilnu bāku, ap 70 litri, varu uz darbu un atpakaļ kopā nepilni 50km abos virzienos. Tie paši +1200km mēnesī sanāk nobraukt bez atkārtotas uzpildes. Tad tests būtu, būtībā tie paši parametri bet mēneša laikā. E-auto lielākie izaicinājumi (baterijas izlāde stāvot, patērētā enerģija uzsākot braukšanu, ziemā siltums mašīnā, vasarā dzesēšana) tad parādītos un veicot šos testus pietiekami ilgi parādītos arī uzticami dati, kurus es personīgi izmantotu tad, kad man nāksies pirkt e-auto. Lūdzu apsver.

  azad
  26.06.2024 12:54

  Nav vēlmes šādu testu atkārtot un parādīt, ka elektro vēl tālu iepaliek it sevišķi uzlādes infrastruktūrā, uzlādes ātrums jau ir pieņemams, tikai tiem auto kas maksā teju vienistabas dzīvokļa cenā😂

  Napalm
  20.06.2024 20:06

  It kā izlasīju pietiekoši rūpīgi un nekur tā arī neatradu informāciju cik tad ikdienas apstākļos izdevās nobraukt ar 100% bateriju. Tik cik par tiem solītajiem 700 km redzēju. 500km sanāca?

  Elektriķis
  20.06.2024 20:28

  Vai atkal būtu jādzēš pārlūka vēsture, lai tabulā ieraudzītu ID.7 ?

  Elektriķis
  20.06.2024 20:47

  Šis esot sedans… vai tad sedanam nav atsevišķs bagāznieka vāks?
  Uzlādes ekrānā pamanīju SW kļūdiņu: “charges 16 mi each min” – iezagušās jūdzes.

  Elektriķis
  21.06.2024 09:12

  Arī skaitlis mainījās, vai tikai mērvienība? Slinkums skatīties video…

  Alberts Kviesis
  21.06.2024 16:19

  Būsiet atklājuši vismaz kādu VW programmatūras trūkumu, par ko iepriekš, iespējams, nav ticis ziņots

  azad
  21.06.2024 08:26

  Pēc storijiem beidzot likās, ka uz testu ir auto😄 Auto no auto ražotāja, nevis kaut kādiem līdzskrējējiem.

  azad
  21.06.2024 09:52

  Praktiski visi pārējie ap planšeti uzražo auto, kamēr autoražotāji planšeti ieliek auto. Nu mazliet pārspīlēju var būt😄

  Bats
  21.06.2024 11:57

  Kad nav jāizstrādā iekšdedzes motors un transmisija, tad pat Ķīnieši sāk kotēties.

  azad
  24.06.2024 21:43

  Vēl viens svarīgs aspekts ir pati bundža. Labi baterijas elektro motorus māk uztaisīt, bet kas notika ziemā. Pats spļaudijies par elektro flagmani Hundai, ka ziemā range sarūk pamatīgi. Kas būs ar ķīnieti un kas būs ar to bundžu pēc pāris ziemām. Braucu ar to neatrodamo vācu kvalitāti, ne es mazgāju 2x dienā savu auto, ne keramikas lieku un man u 20 gadījo auto atbrauca dienas laikā un bez vārda runas nopirka, kad pārdevu. Nebija ne sarūsējis, ne nojāts, visas ziemas stāvēja ārā salā. Kad kāds ķīnietis pēc kaut 5 gadiem Latvijas laikapstākļos būs kaut tuvu tam, tad varēs kaut ko runāt par kvalitāti.

  azad
  24.06.2024 22:33

  Un kas šiem elektro ir tāds super duper? Liela planšete, viss spaidāms ekrānā un “ekstravagants” dizains. Nu tādiem vienmēr būs savs kontingents, par to nestrīdās.

  azad
  25.06.2024 00:14

  😂😂😂 Tu spridzini šovakar😂 Pēc šādiem komentiem jau grūti būs tevi nopietni uztvert un vispār sekot kādam testam. Vēl pieraksti ka EV izglābs pasauli no CO2. Diemžēl pāris nēģerēniem rokot kobaltu nāksies nomirt, bet tas atsver kopējo ieguvumu. Aizbrauc uz dārziņu, aizmirsti mājas cimdus, bet lai aizbrauktu tiem pakaļ un aizvestu uz dārziņu iztērē range un kaut kur jāmeklē palādēties izklausās tiešām labāki auto. Un tādus var tauta atļauties tikai, nevis Maserati pa 50+ štukām.

  azad
  25.06.2024 00:49

  Diskusija ir tākā neauglīga lieta ja. Tu pasaki un tā ir, visiem jāpiekrīt? Man izskatās ka tev auto kā tādi vispār neinteresē, tev tikai braukt un lai tur nekam nav jāķeras klāt, kaut kas jātaisa un vēl kāda apkope lai tik nav jātaisa, viepār vājprāts. Tu tikai izbrauc 1000km līkumu un uzskaiti brauciena datus. Tādiem cilvēkiem pat īsti par auto nebūtu jāraksta, kam tev vispār auto, brauc ar taksi, auto ir ļoti dārgi.

  azad
  24.06.2024 21:49

  Jūs apskatat tikai veiktspēju, nobraukumus, kā elektrinika strādā, cik ērts. Vajadzētu tad aizvest arī uz kādu neatkarīgu servisu, lai paskatās, izkrata un pasaka cik tehniski tas viss tur labs. Izbraucot pa grants ceļu un pasakot nu normāli iet, baigi negram un mīksti, jau nav nekāds baigais piekares tests😄 Cilvēks pērkot auto tak grib, lai viss kopumā būtu ilgdzīvotspējīgs. Pērkot vācieti cilvēks zin, ka tur viss būs labi. Es te negribu lobēt kaut ko, tikai paša pieredze un katrs izvēlas savu. Ir bijusi jauna Toyota, panelis sāka grabēt jau pēc 6mēn, turklāt piedarbinot un stāvot uz vietas, ne braucot pa granķirofku😂

  azad
  24.06.2024 22:34

  Gribi teikt ka Etrona uzbūves kvalitāte ir tāda pati kā ķīnietim, Teslai vai Renaultam😄

  azad
  24.06.2024 23:35

  😂
  Var būt nevis es pagātnē dzīvoju, bet tie ķīnieši vēl nav atvesti no nākotnes? Iespējams nelien laika mašīnā😂 Iespējams ka tur sēdekļi var būt apvilkti ar zīdaiņu ādu, bet iedzīt pieredzi, ko tas pats Audi krājis gadu desmitiem nevar tā pāris gadu laikā. Un cik dzirdēts, tad ķīnieši daudzko uz papīra un vārdos var pārspēt. Qvatru arī īsti nevar pārspēt, kaut gadu desmitiem tā jau pastāv, bet ne Xdraivi ne 4matiki nav tik labi🤷🏼‍♂️

  azad
  25.06.2024 00:19

  Vai tas elektriskais ir kāds savādāks, tas ielikts tādā pašā auto bundžā. Un ja to ķīnietis nemācēja uzražot tad nemāk arī tagad. Auto nav tikai softs. Elektro ir cita grieze, paātrinājums, ar to ir jātiek galā auto piekarei un pamata uzbūvei nevis softam un planšetei. Saproti ko saku. Vāciešiem iet pagrūtāk ar ar softu, bet viņi gadu desmitos ir izstrādājušintādus aparātus un tagad pēkšņi modē ir gludekļi ar ko vecajiem auto ražotājiem nākas pacīnīties.

  azad
  24.06.2024 22:50

  Kā jau teicu, ja cilvēks orientēts uz planšeti un lai viss prikolīgi, tad jaunais un spīdīgais ir piesaistoš. Ja cilvēks brauc un saprot ar ko viņš brauc, kā strādā piekare, kas tai jālabo utt. tie cilvēki iedziļinās tai bleķī dziļāk. Tu var būt ar Ioniku neplāno braukt 5-10 gadus, pabrauci, saprati, pārdevi. Ir cilvēki kas auto nepērk reizi 3-5 gados un tādu ir daudz. Vacietis, labi apkopts, kalpo bez bēdu, sagādā komfortu un braudu. Japāņi ir pielīdzināmi metāla spainim, tur nav kam salūzt, bet nav arī tur nekā baudāma🤷🏼‍♂️

  azad
  24.06.2024 23:42

  Noteikti lielai daļai neinteresē kas lācītim vēderā un auto izvēlas pēc krāsas un formas. Aizbrauc uz kādu “ielu” auto salidojumu, kur džeki atbrauc ar ko nu kurais. Pastāsti viņiem, ka tas nevienam neinteresē cik tev zirgi un ņūtoni zem kapota. Ir kam tas ir svarīgi, kas saprot to visu. Un tad kad tie aziāti sāk jukt pa vīlēm, tad tev jābrauc pie tiem džekiem, lai saliek kopā to bleķi un saprot kas tur lēcies.

  azad
  25.06.2024 00:22

  Elektro arī ir sava domubiedru grupa, kas no kopējo auto skaita sastāda labi ja kādu procentu Latvijā. Un tieši tā elektro grupā neiedziļinās, iespējams, kāda ir auto uzbūve, tikai ka man ir zaļš auto, liela planšete un no turienes bravurība.

  Eis
  25.06.2024 09:11

  Pa lielam, tu uztici savam auto savu dzīvību, kā tas ir neiedziļinās pērkot auto tā detaļās. Vairums pērk to vācu auto un neiedziļinās, jo zin ka viss kārtībā. Bet pret ķīniešiem ir jautājumi, jo tie neko nav pierādījuši vēl. Cik Toyota ir atsaukusi auto? Cik Volvo atsaukuši, un kam pieder Volvo?😄 Absolūti nav savrīgi telefons ir ar kantainām vai noapaļotām malām, tam ekrāns ir mm lielāks vai mazāks, cik tur % no telefona ir ekrāns tas viss ir absolūti mazsvarīgi. Pērkot auto ja tu nepievērs tam uzmanību nu tādi arī pērk pēc cenas, formas un krāsas.

  Arhajiskais
  24.06.2024 23:28

  Viss kārtībā. Kad cilvēks nopērk dārgu aziātu vai francūžu mēslu, tad tas kaut kā ir jāattaisno😂 Tad kvalitātei jau nav nozīmes, visi jau ražo vienādus bla bla bla. Saki, kālab tad nepirkt Dacia, tas pieejams, tepat eiropas ietvaros, lēts. Tikai ar tādu braucot pa šodeju uz 90 nevar pats savas domas dzirdēt no skaņas izolācijas, bet tas jau tak sīkums, visi tak tagad neiespringst neuzko pārāk sarežģītu. Ir pat video kā testos Duster noliek uz vāka braucot slalomā, jo pārāk sarežģīta piekare nav vajadzīga🤭

  azad
  21.06.2024 12:58

  Nu bet protams😄 Tad kad svarīgākie mezgli auto nav jāražo, tad visi vareni. Tikai nekādi neuzskatu, ka jebkurš ķīnietis var sacensties ar simtgadi veciem auto ražotājiem. Jā, izskatās vienādi, ieliek spožu lielu planšeti un izskatās pat labāk, tikai iedziļinoties niansēs tur nav ko salīdzināt pat. Un nezaudē jau handikapu, vienkārši elektro to nevajag un var atmest svarīgas detaļas.

  azad
  21.06.2024 16:08

  Uz papīra var, bet kad cilvēks pabrauc ar to ķīnieti, tad saprot kas ir auto un kas nav. Krievi tagad kā testeti, netiek pie eiropas preces, brauc ar ķīniešiem un tur redz kas lien ārā.

  azad
  23.06.2024 12:28

  Ja neskatās cenu, tad kurš auto lietpratējs vai vismaz tāds, kuram auto nav tikai dzelzsgabals, izvēlēsies ķīnieti nevis normālu vācu auto?

  azad
  24.06.2024 16:14

  Jo grabažas🤷🏼‍♂️ Un to sapratīs visai drīz kad nobrauks pirmo gadu. Ķīnieti izvēlēsies tikai tāds, kas vēlas atšķirties. Kā šobrīd cilvēks pērk Mazdu par 40K, kas sarūsēs pēc 10 gadiem, nevis auto😄

  azad
  24.06.2024 21:22

  Tev iedod jaunu svaigu auto uz testu, sakidrs, ka tur nekas negrab, neklab. Pabrauc ar to grabuli kādus 20K km un tad iztaisi testu, kad to lietos katru dienu. Pasties zviedru flagmani Volvo, pačamdi kādu ne pavisam svaigu eksemplāru! Viss plastmasā baisā, grab. Vācietim tikpat vecam nekā tāda nav. Protams ir faktors, kā lieto, nojāt var pilnīgi visu.

  Arhajiskais
  24.06.2024 22:59

  Un tev tas liekas normāli? Saki, kuri auto ir tie, kas grab, vācietis kāds grab?

  azad
  24.06.2024 23:50

  Gļukaini ir tieši elektro, kur tu neko nevari pats pakaukulēt un saprast, jo redzi tikai cipariņus ekrānā. Tāda ir tava pieredze ja rāda nepareizu nobraukumu. Parastajam auto pasties cik tev bāka pilna un tu aptuveni saproti cik vari nobraukt un kad jāpildās. Braucu nesen ar nedaudz virs 30K vērtu mazās klases Mersi, nezinu kāda tev tieši ir pieredze ar kvalitāti, bet tam auto ar kvalitāti viss bija kārtībā. Tava bēda, ka tu aizbraukājies esi ar elektro un tev liekas ka visi auto ir tādi gļukaini un graboši😄

  azad
  25.06.2024 00:26

  Kad pienāk bateriju maiņa, tas nav dārgi? Zinu daudzus kas savos auto nav ielikuši neko vairāk kā skate, nodoklis un eļļas maiņa. Un tie nav nojāti hlami. Kad tam elektro kas noplīsīs un būs jāpamaina, tad redzēs cik tas lēti. Nevajag lolot ilūzijas, ka tagad visi Latvijā kas pirks elektro, pirks jaunu no salona, ja tas trends aizies, tad pirkumi būs jau pabraukti lietoti, kā tavs un tad redzēs kas tur ar laiku līdīs ārā.

  ķīnietis :)
  25.06.2024 09:57
  Reply to  azad

  zviedru Volvo virpār ir ķīnietis

  Biteme
  24.06.2024 15:19
  Reply to  azad

  lai nopirktu “normālu vācu auto”, vispirms vajag ar laika mašīnu doties pagātnē par dažiem desmitiem gadu)

  azad
  24.06.2024 21:25

  Pasties pagalmos, uz ielām, kādus auto tu tur redzi? Pilns ar ķīniešiem?😄 Apjautā 10 paziņas, neskatoties uz cenu, kādu auto tie vēlētos savā īpašumā?

  azad
  24.06.2024 21:37

  Pag runa iet par tagadni vai 10 gadus uz priekšu nākotni? Elektro entuziasti jau 10 gadus bļauj, ka nu pēc 10 gadiem būs lādēšanās 10min, nobraukumi jau 1000km utt. Pagājuši 10 gadi un tāpat sēdi pie vada 20-30min, uzlādes stacijas ir tik cik ir. Bet galvenais bļaut būs, būs😄 Iedomājies, ja tādu 1000km testu veiktu kādi 10 cilvēkie vienlaicīgi, cik ilgi jūs sēdētu un gaidītu viens uz otru pie stacijām😄 Lai nebūtu, ka tikai apdiršu, tad visu cieņu topa augšgala elektro auto, pa Latviju ar tādu nobraukumu var tiešām iztikt👍🏻

  azad
  24.06.2024 22:46

  Tu jau tā lēferē prom no temata, ka nesaprot vairs uz ko tieši tu atbildi un ko komentē😂 Gribi teikt cilvēkam nav svarīgi ātri uzlādēt auto? Ja tas būtu ātri iespējams, nebūtu jātaisa mājās uzlādes stacijas, ja to būtu pa rokai, piebrauc, padzer kafiju, uzlādē un brauc mājās. Kā tas nav svarīgi😄 Šie ir tie galvenie iemesli ko cilvēki izceļ kad runa iet par elektro, uz ko elektro entuziasti salīdzina nevis ar tagadni, bet bļauj būs drīz būs, nevis es to saku, bet tieši man saka tūlīt būs. Kad būs tad arī runāsim. Paies 10 gadi un ķīnieši būs pilnas ielas, tad arī runāsim, es runāju par tagadni.

  azad
  24.06.2024 21:29
  Reply to  Biteme

  Kvalitāte tagad ir liela problēma, bet jebkurš vācietis būs daudz labāks par jebkuru japāni, ķīnieti, kerejieti. Nevajag vesties uz piepačkātiem korejiešiem, pabrauc ar to grabuli 5 gadus un tad parunā par kvalitāti. Pabrauc ar to Toyotu pa šoseju, kur kāds jāapdzen, tad labāk braukt bānītī uz 80 aiz visiem. Motoros vispār nelīdīsim salīdzinājumā starp aiziātu un vācieti. Aziātu motoros var atrast to 20 gadus seno pagātni.

  azad
  24.06.2024 22:39

  Apsties aiz loga, cik tur redzi ķīniešus stāvam aiz loga, cik tur tavi Ioniki stāv un visādi ekstravagantie elektro vai iekšdedzes savādākie auto un cik ir, kā tu saki vecmodīgie aizgājušā gadsimta auto? Nav gadījumā tā, ka 95% pret 5% par labu arhajiskumam, jo tas ir tas ko tauta var atļauties, bet var būt ka arī tieši tautai patīk pārbaudītas vērtības🤷🏼‍♂️

  Arhajiskais
  24.06.2024 22:55

  Apskaties plačos piedāvājumu, parasti piedāvājums atspoguļo pieprasījumu. Tauta vēlas pārbaudītas vērtības. Nopirks mūžseno Golfu, lai pārvietotos un zin ko dabūs. Ko tu dabūsi no ķīnieša vai elektro hvz😄

  azad
  24.06.2024 23:55

  Ja pēc tādas analoģijas skatīties, tad tu esi nopircis nobrauktu korejiešu hlamu un tagad būvē savu privātā elektro auto pieredzi uz tā. Kāpēc tāds pieņēmums, ja auto ir 10+ gadi tad tas ir hlams? Ir arī tādi, nenoliegt. Bet tur tā atšķirība starp auto un elektro, auto nenobrauksi tajos 10 gados, ja veiksi apkopes un rūpēsies, atšķirībā no baterijām. Un tāpēc runā par vācu kvalitāti, jo tā ir līmenī.

  azad
  25.06.2024 00:37

  Tu stāti vācu auto īpašniekam, kas visu savu auto mūžu ir braucis tikai ar vacu auto, ka es esmu nelaimīgs un nepriecīgs?😂 Man būtu jābūt pirmajam, kas spļaudās un gaužās par to vācu auto industriju, bet es te pus vakaru stāstu ka tu pats dzīvo kaut kādās iedomātās izlūzijās. Var būt iepirkies kādā tiešām vācu nojātā hlamā. Iespējams tu kā tech cilvēks nespēj izbaudīt auto, ja tur nav uzlādes, cipariņi utt. un nesaproti neko no braukšanas īpatnībām. Tāpēc stāsti ka cilvēkiem ir vienalga par auto. Nezinu. Paziņa, kurš Vācijā ir izbraukājies ar visu iespējamo gan auto, gan elektro. Viņam piederējusi ir gan 5. bembis, gan A8, Panamera, S mersis, kā arī elektro Tesla, Etroni, bembji un vēl ar sazin ko ir pabraucis. Ikdienā brauca ar Teslu labu laiku. Un galu galā par uzbūves kvalitāti teica ka Tesla ir mēsls. Tā lādēšana neder viņa dzīves ritmam, un to saka cilvēks Vācijā kur tas viss ir daudz attīstītāks kā mums. Un kad viņš iekāpa atpakaļ auto, teica ak redz kāds tu esi īsts auto. Teslā visi tur meklē tikai to izdevīgumu par bezmaksas uzlādi. Jā paātrinājums kaifīgs un tas arī viss ko var elektro piedāvāt. Viņa vārdi – ka elektro, tad Etrons… Read more »

  azad
  25.06.2024 01:07

  Man ir piederējuši tikai vācu auto. Braucis esmu ar visu ko. Bet runa tak iet par to ka vācu auto ir hlami. Ja tā būtu, tad man jābūt ideotam, ka uzturu hlamu un vergoju tam, turklāt vēl tos aizstāvu. Audi atbrauca uz Lemānu ar smirdīgajiem dīzeļiem un paņēma visu goda pjedestalu. Redz ka neizjuka tie dīzeļi 24h slaikā. Rallijkorsu elekteificēja un cilvēki vīpsnā. E formula arī tādā pabērna lomā. Tas parāda cik cilvēkiem interesē elektro.

  Parasts cilvēks auto pērk ilgam laikam, gadiem. Tur cilvēkam interesē cik bieži būs jāapmeklē serviss, cik bieži kādas apkopes. Un uz ko tu savu viedokli balsti? Pabrauci ar pilnīgi jaunu auto 1000km un tev viss skaidrs? Visi jauni auto ripo labi, tu nespēj pieverst uzmanību kaut kādādiem sīkumiem. Pec pārdesmit tūkstošiem km jau tu sāc saprast kas ir kas. Sarunā uz testu 40K km noripojušu ķīnieti un aizvesr man muti, pasakot ka te viss ir kā jaunam auto, labāk kā Eteonam. Ja tev nav bijusi pieredze ar lietotu pabrauktu elektro auto tad tiešām nav ko runāt😄 Tu tik balsti pieredzi uz vienu Ioniqu ilgākā laika posmā. Un kā tur viņam ar rūsu, vai tas tev arī neinteresē😂

  Ezens
  25.06.2024 01:21

  Pagaidi, Kristapiņ, cits nopircis vecāku vacu auto un tas ir hlams, bet tavs lietotais auto ir tā kā ar kaut ko labāks? Kāpēc tāda neobjektovitāte?

  Eis
  25.06.2024 09:03

  Vienīgais augstprātīgais šeit esi tu, kas zin ko citiem vajag/nevajag. Beauc testos ar pilnīgi jauniem auto, kas ne Latvijas ceļus īsti redzējuši, ne ziemu un stāsti cik tie labi😄 Slavē ķīniešus a pats nopērc nez kāpēc korejieti. Uztaisi vēlā rudenī 1000km testu ar savu Ioniku, vienas dienas laikā nobrauksi?😄 Un tā būs realitāte ar lietotu elektro auto.

  Eis
  25.06.2024 09:06

  No kurienes tik augstprātīgs uzskats, ka latvietim jābrauc ar Golfu vai Dacia. Cilvēks izvēlas normālu, lietotu vācu premium, kopj auto un brauc sr savu 3l dīzeli. Kāpēc uzskats ka tas ir nepareizi. Ja kāds nevar to atļauties, tad visi nevar atļauties?
  Var būt tev jaunums, bet savi 80% latviešu brauc ar tevis nodēvētām grabažām, jo vidējais auto vecums ir ap tiem 10 gadiem Latvijā.

  Eis
  25.06.2024 12:39

  Manuprāt ik pa 2-3 gadi jaunu telefonu pirkt par 1500€ ir naudas izmešana miskastē. Katram savas prioritātes un vēlmes kur tērēt naudu. Te nu tu dzīvo kaut kādā pagātnē, ka 5-10 gadīgs premium auto ir naudas kapsēta. Nepērc Rumbulā to auto un viss būs labi, brauksi ilgāk un laimīgāk kā ar gludekli. Izklausās, ka tur pat ar īstu auto neesi braucis, tāpēc tev ķīnietis liekas kaut kas kvalitatīvs un baudāms.

  azad
  25.06.2024 13:26

  Kāds ir tas auto vecums, kad viņš kļūst par lamatu? 5 gadi auto skaitās lamata? Vai var būt vecums nav noteicošais, bet aito stāvoklis🤔 Atšķirībā no aziātiem tas premium sagaida savas dzīves gan 10., gan 15. gadu, nevis sapūst tajā laika posmā. Pats saki, ka ir testi un sertifikācija, ja tas iziets, tad tu pieņem ka auto ir kārtībā. Mums ir tehniskā apskate, ja tu to izej, tad viss ir kārtībā.

  KKTK
  25.06.2024 12:48
  Reply to  Eis

  Redzam mēs tos prēmium kopos dīzeļus, kas tikai pēc izpūtēja mazgāšanas knapi, knapi spēj iziet TA dūmu testu.

  azad
  25.06.2024 13:29

  Te nu es tev piekrītu par dīzeļiem, tas ir specifisks aparāts un ar to jābrauc, par to jārūpējas. Ja to nedara, tad jāpielieto visādas mahinācijas. Bet šādi pasakot tu uzbrauci lielākajai daļai tautiešu, jo Latvija ir dīzelistu zeme. Ja kas man savā dzīvē nav bijis neviens dīzelis, arī īsti neplānoju tādu pirkt.