Web Analytics
More
  Reklāma

  Logitech Ergo M575 datorpeles apskats – kad bumbiņa kustina kursoru

  Jaunākie raksti

  Dažādi ergonomiski risinājumi nav nekas jauns, bet tie kļuvuši arvien aktuālāki laikā, kad daudzi pārgāja strādāt no ofisa uz mājām un vēl arvien turpina darbu vismaz daļēji no mājām. Ofisā parasti visi lieto to, ko nu darba devējs ir iedevis, bet mājas ofisa iekārtojums ik pa laikam ir ne sliktāks par dullu geimera spēļu stūri.

  Viens no pieejamākajiem ergonomiskajiem risinājumiem ir dažādas datorpeles – tās nemaksā pārlieku daudz, peles parasti ir ērtas gandrīz visiem lietotājiem un ir milzu atšķirība starp 12 eiro ofisa pelīti un specializētu ērto peli, kas maksā 5 vai pat 10 reizes vairāk.

  Reklāma

  Logitech Ergo M575 ir pavisam dīvains risinājums, kas it kā pienaglo pašu peles korpusu pie galda, bet īkšķis kustina bumbiņu un tā attiecīgi kustina kursoru ekrānā. Šāda pieeja ļauj pelīti novietot ideāli ērtā pozīcijā un to no šīs vietas nenāksies izkustināt. Logitech Ergo M575 cena nav neko dikti dulla, pelīte maksā ap 50 eiro, bet tā vēl arvien ir augsta cena, ja gadījumā neiepatīkas bumbiņas ritināšana ar īkšķi.

  Izskats un uzbūve

  Logitech Ergo M575 ir visai klasiskas Logitech kvalitātes ierīce ar tīri labu, bet ne ideālu materiālu izvēli. Pele ir smaga un pamatīga, bet tas šoreiz noteikti nav mīnuss, jo to nav paredzēts slidināt pa galdu vai peles paliktni.

  Ierīces apakšā ir neslīdošas peciņas, peles ieslēgšanas poga, savienojumu izvēles poga un arī vāciņš. Zem tā slēpjas viena pati AA izmēra baterija un Unifying USB spraudnis.

  Logitech Ergo M575 ir visai ierasts taustiņu komplekts ar divām pamata peles pogām, rullīti, Atpakaļ un Uz priekšu pogām, kā arī pamatīga izmēra bumbiņa, kas ir pie rokas īkšķa. Ar šo bumbiņu tad arī norit visa kursora pārvaldīšana ekrānā. Bumbiņa ir izņemama tīrīšanai un sensora apkopšanai. Bumbiņu iespējams izņemt ar pirkstiem vai izspiest no apakšas ar zīmuļa galu.

  Ergo M575 izmanto Logitech Advanced Optical Tracking sensoru, kas pēc noklusējuma iestatīts uz 400 dpi izšķirtspēju, bet to var palielināt līdz 2000 dpi. Ar 1080p ekrānu 400 dpi būs labi vai pat ideāli, kamēr 4K ekrānam prasītos sensora izšķirtspēju celt vismaz līdz 1000 dpi.

  Logitech Ergo M575 iespējams izmantot kopā ar trim ierīcēm – vienas savienojums izveidojams ar Unifying USB spraudni, bet vēl divas ierīces vari pievienot ar Bluetooth Low Energy savienojumu. Lai pārslēgtos starp ierīcēm, nāksies Logitech Ergo M575 pacelt no galda un mēģināt nospiest visai sīciņo podziņu peles apakšā.

  Programmatūra

  Logitech lapā tiek reklamēts, ka Ergo M575 pele sadarbojas ar Logi Options+ lietotni, bet tā gluži nav patiesība. Logitech Ergo M575 pele vismaz apskata tapšanas laikā sadarbojas tikai ar Logitech Options lietotni.

  Logi Options+ apkalpo iepriekš apskatīto Logitech MX Mechanical Wireless Mini tastatūru, kamēr vienlaikus apskatam saņemto Logitech MX Vertical peli un šodienas varoni Ergo M575 Logi Options+ atpazīst, bet vēl pagaidām neapkalpo. Logitech Ergo M575 pelei nākas uzstādīt vecāko Logitech Options lietotni. Logitech diemžēl ik pa laikam šādi programmatūras haosi ir redzēti un šobrīd nav nekāds izņēmums.

  Arī Logitech izmantotie USB spraudņi bezvadu datu pārraidei ir dažādi – Logitech MX Mechanical Wireless Mini tastatūrai ir Bolt spraudnis, Logitech Ergo M575 pelei ir Unifying spraudnis, kamēr spēlēm paredzētajām Logitech bezvadu perifērijas ierīcēm ir Lightspeed USB spraudnis. USB spraudņi nav savstarpēji saderīgi (nevar pie Bolt spraudņa pievienot Unifying ierīci), kas var radīt pamatīgu apjukumu, jo taču visas šīs ir viena ražotāja bezvadu ierīces.

  Lietotne ļauj pamainīt pogu nozīmi un dpi izšķirtspēju, kā arī atjaunināt Logitech Ergo M575 peles programmatūru, bet tas ir arī viss.

  Baterija

  Tiek solīts, ka Logitech Ergo M575 pelīte ar vienu AA bateriju izdzīvos līdz diviem gadiem, ja izmantosi Unifying USB spraudni, bet ar Bluetooth savienojumu pelīte nodzīvos līdz 20 mēnešiem ar vienu AA bateriju, kas arī izklausās visai iespaidīgi.

  Bumbiņas lietošana ikdienā

  Logitech Ergo M575 bumbiņai ir savas labās un ne tik labās lietošanas īpašības. Ar bumbiņu ir ļoti ērti lēkā pa lieliem laukumiem un attālumiem, kas varētu būt svarīgi, ja izmanto divus 4K monitorus. Bet te nāk arī mīnusi – sīkas kustības nešķiet tik precīzas, kad Logitech Ergo M575 darbību salīdzina ar parastas peles slidināšanu pa galdu. Šis gan varētu būt pieraduma un treniņa jautājums. Patīkami, ka Logitech Ergo M575 izmērs ir paredzēts gan lielākai, gan mazākai plaukstai.

  Lielākā problēma ir īkšķa noguršana. Īkšķis no bumbiņas ripināšanas nogura visai ātri. Jau pēc aptuveni divām stundām darba dienas sākumā jutu, ka īkšķis nav pietiekami uzkačāts šādiem darbiem. Pēc aptuveni trīs stundām jau bija skaidrs, ka pilnu darba dienu ar Logitech Ergo M575 nevarēšu izturēt, jo nu sāpēja ne tikai īkšķis, bet arī puse no plaukstas apakšdaļas.

  Būs visai grūti pateikt, cik ilgā laikā varētu pierast pie Logitech Ergo M575 bumbiņas ripināšanas visas darba dienas garumā, jo otrajā dienā pēc pelītes lietošanas nu nemaz nebija iekšās jau atkal mocīt īkšķi. Arī trešajā dienā šķita, ka neesmu vēl atgājis no bumbiņas ripināšanas trīs stundu garumā.

  Ja vēlies jebkāda veida spēlēs kļūt par izsmieklu, tad Logitech Ergo M575 ir īstenā ierīce. Nekādas šaušanas spēles nebūs iespējams paspēlēt, arī stratēģijās ir jāskatās, cik precīzus klikšķus nākas izdarīt, lai vadītu savu komandu/ civilizāciju. Spēlēm Logitech Ergo M575 nu nemaz neder un nedomāju, ka ir iespējams uztrenēt īkšķi, lai spēlēs tas būtu pietiekami ātrs, precīzs un nenogurtu.

  Nobeigumā

  Jāsaka, ka Logitech Ergo M575 ir visai dīvaina pelīte, kuras izmantošana ne katram būs pa spēkam. Ir visai grūti pamatot Logitech Ergo M575 izmantošanas nepieciešamību. Vienīgi spēju iedomāties salauztu atslēgas kaulu, tad varētu būt grūti kustināt roku, bet ne īkšķi.

  Pelītes iepakojumā gandrīz neatradīsi plastmasu, kas arī ir patīkams nieciņš. Grēta akceptē.

  Logitech Ergo M575 pamata ideja jau ir lieliska – pele stāv super ērtā vietā uz galda, arī plauksta nav jāliek plakani pret galdu, bet tā ir ērtākā pozīcijā. Diemžēl vismaz mani paradumi neļauj šo peli pielietot ikdienā.

  Noteikti ir iespējams iemācīties efektīvi izmantot Logitech Ergo M575, bet vismaz man ļoti sagura īkšķis un plauksta jau pēc 2… 3 stundām kopā ar šo pelīti. Iespējams, klavieru spēlētājiem veiktos labāk ar koordināciju un arī pirksti būtu spēcīgāki, tie mazāk nogurtu.

  Kopumā – ļoti dīvaina nišas datora perifērijas ierīce.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  12 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Muldis
  17.08.2022 14:24

  Te gan gribētu pateikt to, ka šis tiešām ir nišas produkts. Ļoti iecienītas šāda tipa peles ir uz kuģiem, lai varētu darboties ar jūras kartem. Lai jūs saprastu, tur nav liela ērta galda pa kuru braukāt ar parasto peli, tāpēc šis risinājums tur der lieliski.

  Marcis
  17.08.2022 15:49

  Lietoju iepriekšējo modeli M570 nu jau 10+ gadus. Redzu, ka raksta autoram nav iepaticies. Kādēļ, es lietoju?
  1. Precizitāte. Lietojot projektēšanas programmas, ātri vien vairs negribas atgriezties pie peles.
  2. Iespēja lietot dažādās vidēs. nosēžos ar laptopu auto sēdeklī un neuztraucos, ka man vajadzētu meklēt plakanu vietu kur nolikt peli vai cīnīties ar trackpad.
  3. vairāk mana personīgā preference – strādājot uz 3 monitoriem, ar trackball šķiet daudz ērtāk/ātrāk “aptvert” visu laukumu, neizdarot lielas kustības – ieripini bumbiņu un esi jau monitora otrā galā.

  Kā mīnuss (vismaz M570) – pa šiem gadiem patiesībā šī ir jau kāda 6. pele – ar laiku pelei “nogurst” un atsakas scroll “taustiņš” (iespēja uzspiest uz scroll).

  J.V.
  17.08.2022 21:52

  Ērta un precīza pele, nav jāvicina visa roka līdz plecam. Pats lietoju Marble Mouse, šķiet šajā pašā resursā kādreiz nokritizēto.

  bobis
  18.08.2022 08:40

  Izskatas pec mutanta.

  bobis
  18.08.2022 08:43

  Ja ta bumbina butu pa vidu, bez ibuvetas vecas peles, cilvekam nav desmit pirkstu uz rokas.

  J.V.
  18.08.2022 22:50
  Reply to  bobis

  Lūdzu, ar diviem pirkstiem darbināma (mans modelis) https://www.youtube.com/watch?v=aJ0uH1eNZa4

  bobis
  18.08.2022 08:49

  Vecais variants ka peli pievieno pie datora labaks neka desmit reizes maini tas btarejas, vecas tehnologijas degrade nevis klust labakas.

  Ejus
  20.08.2022 15:19
  Reply to  bobis

  Lietoju M575 jau kādu pusgadu gandrīz katru dienu bez izslēgšanas. Bateriju vēl nav bijis jāmaina. Pierašanai pie kursorbumbas gan vajag kādas 3 nedēļas.

  bobis
  18.08.2022 08:51

  Sito peli izdomaja lego fani.

  bobis
  18.08.2022 08:56

  Cilveka smadzenes spej savai rokai dot tikai vienu komandu vienlaicigi, kamer sturmanis plano marsrutu tikmer kugi iedzen gravi.

  digitalk
  19.08.2022 08:20
  Reply to  bobis

  ieteiktu tev iepazīties ar stenotyping, kad smadzene translē runāto uz abām rokām, kā arī neraksturīgo šaušanas tehniku no diviem ieročiem tēmēti, vienlaicīgi dažādos virzienos, kad smadzene interpretē perifēro redzi. būsi pārsteigts.

  Biteme
  20.08.2022 16:29

  kad bumbiņa kustina kursoru – gluži kā citām pelēm ar bumbiņu?
  atšķirība tikai, kā tiek kustināta buNbiņa – ar pirkstiem vai radot berzi pret virsmu.

  Reklāma