Reklāma

Nevēlamo uzņēmumu sarakstā Huawei un ZTE nu pievienojas arī Kaspersky

Jaunākie raksti

Dienvidkoreja palaidusi satelītu, izmantojot pirmo pašu radīto raķeti

Dienvidkoreja nupat spērusi nozīmīgu soli, lai kļūtu par daļu no kosmosa valstu saimes. Tiek ziņots, ka Dienvidkoreja pirmo reizi...

“Amazon” iepazīstina ar savu pirmo pilnībā autonomo mobilo noliktavas robotu

Ņemot vērā iespējamo krīzi nodarbinātības jomā, "Amazon" jo cītīgi jāstrādā pie automatizācijas un robotikas risinājumu integrācijas savās noliktavās. Šajā...

Turpinoties lielam pieprasījumam pēc Apple AirTag, varētu tikt izlaists uzlabots modelis

Apple AirTag ierīču izsekotājs tika izlaists nedaudz vairāk kā pirms gada, un izskatās, ka tas ir bijis salīdzinoši populārs,...

PCI Express 7 astoņkārt pārsniegs PCI Express 5 ātrumus

PCI Express 5.0 vēl nav nonācis pie lietotājiem datoros, kad jau PCI-SIG komiteja uzsākusi darbu pie PCI Express 7.0....

Seagate IronWolf Pro 6 TB NAS cietā diska apskats

Seagate IronWolf un IronWolf Pro sērijas diski aptver ietilpības variantus no 1 TB līdz pat iespaidīgiem 20 TB un...

ASV Federālā sakaru komisija (Federal Communications Commission) tagad arī Kaspersky Lab iekļāvusi to uzņēmumu sarakstā, kas var kaitēt valsts digitālajai drošībai. Kaspersky ir pirmais Krievijā bāzētais uzņēmums, kas nonācis šai sarakstā.

Kaspersky tagad tiek uzskatīts par apdraudējumu nacionālajai drošībai, Kaspersky radītos produktus un pakalpojumus ir liegts iegādāties un izmantot valsts un pašvaldību iestādēs. Visticamāk, arī privātie biznesi un mājas lietotāji sekos šim ieteikumam izvairīties no Kaspersky.

Iepriekš šajā pašā sarakstā nonāca arī Huawei un ZTE. Huawei īpaši smagi izjūt to, ka uzliktie ierobežojumi liedz sadarbību ar ASV uzņēmumiem. Huawei netiek pie Google servisiem Android viedtālruņos, kas Huawei neļāva kļūt par vienu no lielākajiem viedtālruņu ražotājiem pasaulē. Huawei iepriekš tēmēja uz otro vietu pasaules topa trijniekā.

8 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
8 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Jānis
29.03.2022 10:34

Uzņēmumu iekļaušana minētajā ASV Federālās sakaru komisijas (FCC) sarakstā nozīmē aizliegumu izmantot noteiktas ar telekomunikācijām saistītas federālās subsīdijas šo uzņēmumu produktu un pakalpojumu iegādei. Ja sarakstā iekļautās Huawei Technologies Company, ZTE Corporation, Hytera Communications Corporation, Hangzhou Hikvision Digital Technology Company, Dahua Technology Company, China Mobile International USA Inc. un China Telecom (Americas) Corp. visas piedāvā telekomunikāciju produktus/pakalpojumus, tad Kaspersky, kas telekomunikāciju jomā nestrādā un kura produkti jau tāpat netiek izmantoti saskaņā ar 2017. gada direktīvu, tur izskatās kā baltā vārna.

digitalk
29.03.2022 11:54
Reply to  Jānis

tak neviena valsts neaizmirsīs, ka tika publiskoti tās spiegošanas infastruktūras vīrusu programmatūras instrumenti. starp citu, payloads tā arī nav atšifrēts vai publiskots.

Andry
29.03.2022 13:32

Kādas alternatīvas, ja ir vajadzīgs antiviruss? Eset? Trend micro?
Kasperskis reāli spiego vai tas ir tikai nostāstu līmenī?

digitalk
29.03.2022 14:07
Reply to  Andry

ja par maksu, tad es laikam balsotu par Eset. Kapera spiegošana vairāk ir baumu līmenī, jo to aktīvi kultivēja ASV, kad Kaspers ar heiristikas analīzi noķēra NSA spiegošanas vīrusu instrumentāriju. apmelošanas straume bija pamatīga ;) pēc pāris gadiem, kā jau parasti (ja atceramies Irākas “kodolieroču draudus”), izrādījās čuš… nezinu, kāpēc joprojām LV valsts līmenī nav pieņemts aizliegums izmantot viņu programmas valsts un pašvaldības līmenī tīri paranaoiskas piesardzības pēc, bet es arī nesēžu pie 100-tu siles Saeimā. mājas lietošanai Kasperu var izmantot, ja uz datora nav klasificēti dokumenti. tāds ir mans imho. TIKAI. lejuplādēt tikai EU versiju, uzreiz atsēgt aizdomīgo failu… Read more »

digitalk
29.03.2022 14:14
Reply to  digitalk

varbūt tas daudziem būs jaunums, bet AV kompānijas savā starpā sadarbojas un apmainās ar vīrusu signatūru bāzēm, kur Kaspers ir diezgan autoritatīvs spēlētājs. kā minimums Bitdefender (EU kompānija) dzīvoja no tām.

Andry
29.03.2022 14:19
Reply to  digitalk

Paldies par info.
Man pagaidām uz pāris home datoriem griežas kaspers, licence vēl spēka ilgu laiku. Nezinu, instalēt tagad to nost un pirkt ko citu? Neko jau tādu slepenu neglabāju. Kam es tāds ”user parastais” :)

digitalk
29.03.2022 14:27
Reply to  Andry

Kasperam ir arī bezmaksas licence, kura tikai prasa piereģistrēties viņu portālā, kā visi citi. izlasi PCMag viedokli, varbūt tas palīdzēs — https://www.pcmag.com/opinions/should-you-buy-kaspersky-security-products

Jānis
29.03.2022 20:44
Reply to  Andry

Tas daudziem nav zināms, bet Kaspersky produktu, arī Kaspersky Internet Security, pirmkods, kā arī signatūru datubāzes un daudz kas cits ir piejams caurskatīšanai valdību aģentūrām un citiem interesentiem. Tas viss oficiāli, ja vēl neskaita specdienestu reverso inženieriju, ir vētīts desmitiem reižu. Neviens neko sliktu nav atradis. Un vēl interesants ir jautājums, kāpēc amerikāņiem ar banu 2017. gadā nesekoja viņu tuvākie sabiedrotie. Ja būtu reāls iemesls, nevis atspēlēšanās par spiegprogrammatūras izcelšanu gaismā, tad baniem vajadzēja panesties lielā daļā pasaules.

Reklāma