Web Analytics
More
  Reklāma

  Atkal kļūstot par bagātāko cilvēku, Īlons Masks īpaši sveic otrās vietas ieguvēju Džefu Bezosu

  Jaunākie raksti

  “Tesla” un “SpaceX” vadītājs Īlons Masks atkal kļuvis par bagātāko cilvēku pasaulē un trešo, kura īpašumu vērtība pārsniedz 200 miljardus ASV dolāru (200,7 miljardi USD). Šajā cīņā Masks apsteidzis nevienu citu kā Džefu Bezosu, kuram diezgan ilgi piederēja pasaules bagātākā cilvēka tituls un kura bagātības pašreiz sasniedz 192,5 miljardus dolāru. Īlons šo notikumu atzīmēja gluži savā stilā, Bezosam nosūtot trofeju ar lielu ciparu 2 un sudraba medaļu.

  Masks norādījis, ka šādā veidā vēlējies Bezosam atstāt atgādinājumu, kurās pozīcijās viņi atrodas “Forbes” miljardieru sarakstā. Uz šo uzmanības apliecinājumu Džefs Bezoss atbildējis: “Thank You!”.

  Reklāma

  Šis nav vienīgais saraksts, kur abi miljardieri cenšas pārtrumpot viens otru. Otrs, protams, ir kosmosa industrija. Abi vīrieši vada konkurējošas raķešu kompānijas. Bezoss nodibināja “Blue Origin” 2000. gadā, bet Masks 2002. gadā – “SpaceX“. Visai sīva sacensība pašreiz norit par līgumiem ar NASA, kur pagaidām favorītos ir “SpaceX”, taču arī “Blue Origin” tik viegli nepadodas un pat ar tiesas palīdzību cenšas sev izcīnīt tiesības paveikt kādu lielāku kosmosa projektu. Protams, nedrīkst aizmirst, ka 20. jūlijā “Blue Origin” veica savu pirmo komerciālo lidojumu kosmosā, kamēr “SpaceX” 18. septembrī veiksmīgi noslēdza pirmo pilnībā privāto kosmosa misiju.

  Jāpiezīmē, ka 200 miljardu dolāru lielu bagātību bez Īlona Maska iepriekš uzkrājis arī Džefs Bezoss un Francijas luksusa preču ražotāja LVMH izpilddirektors Bernards Arno (Bernard Arnault), kurš pašreiz ir trešais turīgākais cilvēks pasaulē (174 miljardi USD) un kura konglomerātā ietilpst tādi pazīstami zīmoli kā “Moët Hennessy”, “Louis Vuitton”, “Dior”.

  AvotsForbes
  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  22 komentāri
  vecākie
  jaunākie novērtētākie
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Elektriķis
  30.09.2021 11:40

  Prieks par tehnoloģiju “uzvaru” šajā jomā. Tradicionāli augšā bija naudas mijēji un augļotāji. Cerams ka trešā vieta arī nošļuks uz leju.

  ggggg
  30.09.2021 14:12

  Īlons Masks ir pieaudzis bērns. Small dick energy.

  Opis
  30.09.2021 15:58
  Reply to  ggggg

  Tieši tādi “savādņi” to pasauli bīda uz priekšu jo mēs “normālie” to nevaram.

  ggggg
  30.09.2021 16:22
  Reply to  Opis

  Atklāti sakot, nezinu nevienu progresa bīdītāju, kas veido publiskas drāmas, twitterī veic manipulācijas ar uzņēmumu akciju cenām, kādu sauc par “pedo guy”, taisa smieklīgas memes un raksta 420 69 jociņus utt. Cilvēkam vajag publiku. Un publikai vajag savu superzvaigzni, kurai publika piedod daudz – sākot ar izvairīšanos no income tax, tirgus manipulācijām, maldinošām reklāmām (full self-driving car), žurnālistikas noniecināšanu, un beidzot ar konkurentu publisku noniecināšanu (Geitss tāds, Bezoss šitāds, tikai lūzeri no Teslas iet uz Apple utt). Atliek tikai padejot uz skatuves pie Grimes un skatītāji lauž krēslus no prieka. This is what I call religion.

  Alberts Kviesis
  30.09.2021 18:19

  Īlons ir sava laikmeta trollis. Turklāt ļoti gudrs un apdāvināts. Labi, ka nav nūģis vai intraverts, vismaz pārējiem jautrāk uz šo klaunādi skatīties. Tas, ka par tevi runā, jau ir labi

  ddsds
  30.09.2021 20:31

  vispār jau vins IR introverts, paguuglee, geenij

  Alberts Kviesis
  30.09.2021 22:20
  Reply to  ddsds

  Ir cilvēki, kas dara pretējo, lai sevi izmainītu. Piemēram, tas, kurš nemāk publiski runāt un uzstāties, vienkārši ņem dalību konferencēs un uzstājas. Tas, kurš $irš gudri, droši vien arī no tā šo to vēlas panākt, sākot jau ar sevi. Katram savs

  ggggg
  01.10.2021 15:04

  Jā, viņš ir gudrs, ir arī daudz sasniedzis. Veiksmīgi ir padarījis elektroauto stilīgu, SpaceX projekts ir iespaidīgs. Tik žēl, ka trollisms nāk komplektā.
  Varbūt tagad pārāk depresīvi laiki, varbūt presē, TV un internetā pārāk daudz negativitātes, taču izskatās, ka pēdējos gados klaunrāde ir trendīga. Vispirms pasaules varenākais cilvēks klaunojas un mums ir jautri. Tad pasaules bagātākais cilvēks klaunojas un mums ir jautri. :)

  digitalk
  01.10.2021 02:15

  “kļuvis par bagātāko cilvēku pasaulē”

  varbūt tomēr nevajag tiražēt šo amerikāņu Forbes marazmātisko tekstu? akcijas nav bagātība, tie ir papīrīši. bagātākie ir nekustamā īpašuma īpašnieki. smieklīgi gan izklausās, kā “krējumīgs krējums” ;)

  Raimonds
  01.10.2021 08:17
  Reply to  digitalk

  Bagātākie ir cilvēki ar kuplām ģimenēm, laimīgiem bērniem un mīlošu sievu. Ne papīrs, ne māja vai tavs dzīvoklis neatbalstīs tevi, kad jutīsies s*dīgi.

  digitalk
  01.10.2021 13:35
  Reply to  Raimonds

  varu oponēt. viena autoavārija tevi var pārvērst par nabagu. ne sievas, ne bērnu.

  draugi, un es nedomāju mūsdienu invitētos 500+ “draugus” — ir īstā bagātība. sieva var aizlaist pa kreisi un novērsties, radinieki var būt mantkārīgi un/vai nodevīgi, pat ar mīlestību audzināti bērni — vnk nebūt blakus, kad tev ir slikti. toties, mērot piezemētās neForbes kategorijās, dzīvoklis tevi paglābs no bomžošanas un draugi palīdzēs, kad piezvanīsi. ne?

  Sandis
  01.10.2021 16:22
  Reply to  digitalk

  Nezinu, kādi Tev tie draugi, bet manējie par mani nelaimē aizmirsa. Lielākais atbalsts bija tieši no tuviniekiem un man svešiem cilvēkiem. Nenovēlu to dzīvē pārbaudīt! Tas noteikti var kādam dzīvi psiholoģiski sagraut vairāk nekā pati nelaime.

  digitalk
  01.10.2021 22:16
  Reply to  Sandis

  man izskatās, ka tu lieto vārda “draugs” nonivelēto nozīmi, kā “ilgi pazīstams cilvēks”, bez nopietnas emocionālās saiknes un nesavtīgi glābtām pakaļām. tiesa, tā ir vispārizplatīta problēma ar šī vārda nozīmi, dažādās valodās pat nācies izgudrot sirdsdraugs, labākie draugi, BFF utt.

  mana klasifikācija pieauguma kārtībā ir zināms cilvēks, paziņa, labs paziņa un draugs. un draugus parasti var uz vienas rokas pirkstiem saskaitīt, ja dzīvē paveicies, tad uz divu roku. tomēr tev pilnīga taisnība par svešiniekiem un tuviniekiem, es tikai apzīmēju iespējami zemāko kategoriju ģimeniskās saitēs.

  Gids
  01.10.2021 19:46
  Reply to  digitalk

  Šķiet Tev slikta pieredze ar sievietēm.
  Sievai/draudzenei daļēji jābūt, kā labākajam draugam un tuvākajam cilvēkam. Draugi parasti ir draugi, tikai tādēļ, ka sen ir pazīstami, tas arī ir vienīgais izskaidrojums. Nevajag precēt 1- 2 gadus pazīstamu babeni, problēmas parasti sākas pēc trešā/ceturtā gada, visam savs laiks…

  digitalk
  01.10.2021 22:20
  Reply to  Gids

  nevienā vietā nenorādīju, ka sieva/vīrs/LGBT partneris nevar būt draugs. tēloju “sātana advokātu”, zīmējot sliktāko scenāriju :)

  Sandis
  01.10.2021 22:54
  Reply to  digitalk

  Jautājums drusku ne par mūsu tēmu, bet kādēļ jaunos teikumus raksti ar mazo burtu?

  digitalk
  01.10.2021 23:24
  Reply to  Sandis

  slinkums? vēl joprojām gribu atšķirties no citiem rakstītājiem? :D

  protams, nē, bet diez vai varēšu tev sakarīgi loģiski atbildēt. onlainā es rakstu teikumus ar mazo burtu un visus uzrunāju uz tu, nevis Jūs. tā visdrīzāk būs FidoNet, IRC #latvia un viena Krievijas foruma ietekme, kuru esmu pataisījis par savu ‘rokrakstu’. bērnišķīgi laikam, bet neredzu iemeslu to mainīt. tāpat kā es reālajā dzīvē turpinu rakstīt nulli pārstrīpotu, jo citādi programmēšanā to var sajaukt ar lielo O.

  KKTK
  01.10.2021 08:42

  Bagātākais pēc šībrīža digitālo akciju vērtības.

  digitalk
  01.10.2021 13:20

  es nocitētu šī saraksta autorus — bagātākais pēc Forbes domām/uzskaites/aprēķiniem.
  vai “bagātākais Forbes 100 sarakstā”.

  Lauris
  01.10.2021 13:46
  Reply to  digitalk

  Labu uzņēmumu akcijām ir augsta likviditāte, līdz ar to tie ir līdzvērtīgāki naudai, nevis papīrīšiem. Naudas problēma, ka tā ir pakļauta vērtības zaudēšanai inflācijas ietekmē. Protams, arī akciju cena ir atkarīga no viena tvīta, vai arī futbolista rokas kustības, atbīdot malā kolu un tā vietā paņemot ūdeni. Bet domāju, ka lielie un ietekmīgie ir laimīgāki par akcijām, nevis naudu.

  digitalk
  01.10.2021 23:43
  Reply to  Lauris

  bet likviditāte var strauji kristies, ja tu būsi lielas akciju daļu turētājs un tev savajadzēsies apgrozāmos līdzekļus. mēģināsi pārāk daudz notirgot īsā laika sprīdī un? inflācija nobālēs.

  Reklāma