Reklāma

Puse no Norvēģijā reģistrētajiem auto ir elektroauto, populārākais zīmols – Tesla

Jaunākie raksti

Latviešu 3D fotonikas un optisko risinājumu uzņēmums “Lightspace Technologies” piesaistījis 800 000 eiro

Latviešu uzņēmumi jau daudzkārt pierādījuši, ka, ja ir vēlme, pacietība un labvēlīgi apstākļi, iespējams izlolot patiesi veiksmīgus uzņēmumus, arī...

Apple iPhone 13 apskats – nekas īsti jau nav mainījies, bet tomēr…

Vēl viens gads riņķī, un Apple atkal ir izlaidis atjauninātu un uzlabotu uzņēmuma galveno produktu - iPhone viedtālruni. Apple...

“Tele2” pieslēgumu skaits pārsniedzis 1 miljonu

Mobilo sakaru operatora “Tele2” apgrozījums šī gada deviņos mēnešos palielinājies par 8,7%, salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo laika periodu,...

Kopējais Tet grupas apgrozījums šogad audzis par 7%, eksports – par 37%

Šī gada deviņos mēnešos Tet grupas kopējais apgrozījums sasniedzis 174,6 miljonus eiro, augot par 7%, salīdzinot ar attiecīgo periodu...

Luminor uzņēmumiem turpmāk atvērs norēķinu kontus attālināti

Turpinot bankas pakalpojumu digitalizāciju un pielāgošanos ārkārtējās situācijas apstākļiem, sākot ar šī gada oktobri uzņēmēji varēs atvērt Luminor jaunu...

Norvēģija izsenis ir pazīstama ne tikai ar troļļiem, bet arī elektroauto, kurus cilvēki tur pērk vājprātīgos daudzumos. Svaigākā auto reģistrācijas informācija liecina, ka aptuveni puse no jūnijā piereģistrētajiem auto ir elektroautomobiļi un populārākais zīmols – Tesla. Patiesībā Teslas piereģistrētas vairāk nekā otrajā un trešajā vietā esošās Volkswagen un Toyota automašīnas kopā ņemtas. Iespaidīgi, Tesla kults šajā valstī ir spēcīgs!

2999 no 3760 jūnijā Norvēģijā piereģistrētajiem Tesla automobiļiem bija Model 3. Izskatās, ka Tesla stratēģija radot relatīvi pieejamu elektroauto masām sāk realizēties kā veiksmīga un pārējiem auto ražotājiem nāksies pielikt soli. Jau nākamgad no Volkswagen sagaidīsim ID.3 un arī BMW nesen paziņoja, ka paātrinās savus elektroauto izstrādes tempus. Nākotne būs elektriska un tā vairs nebūs nemaz tik attāla.

Jau no 1990. gada Norvēģijā tiek radīti priekšnoteikumi, lai cilvēki labprātāk iegādātos un ekspluatētu bezizmešu transporta līdzekļus un ar visiem būtiskākajiem ieguvumiem var iepazīties šajā lapā. Savukārt, šajā lapā var iepazīties ar aktuālo elektroauto statistiku Norvēģijā.

Reklāma

10 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
10 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments

Diemžēl, vai par laimi, citās valstīs vēl ļoti tāls ceļš ejams. Piemēram Igaunijā, ja neesi igaunijas pilsonis, savu elektro auto nevari uzlādēt, jo nav vienkārši igaunijā reģistrētas kartes. Un tu ar savu Teslu vari būt brīvs. Piedevām ja uzlādes stacija nav ar supercharge, kafijas pauze izvēršas uz vairākām stundām.

Neatradu info par pilsonību:
http://elmo.ee/start-using/
+ CCS stacijās ir dažādi apmaksas veidi.

Beidz nu murgot. Es no Latvijas aizbraucu ciemos uz Igauniju un nevarēšu uzlādēt auto? Tu neesi no koka uz galvas nokritis?

Ne jau Tesla kults, bet vienkārši īsti citu labu alternatīvu jau nav. Teslas vienkārši ir galvs tiesu pārākas.

Diemžēl arī šis kults te beigsies, tāpat kā citās valstīs, kur tika noņemti dažāda veida atvieglojumi, kas pienācās, iegādājoties el-auto. Nākošgad, Norvēģijā būs jāmaksā par visu, kā parastiem “mirstīgajiem”.

Viss tikai sākas. Un kad sāks izmantot grafīta baterijas vai superkapacitorus, tad dinozauru sulu rijošie gāzes makoņi ātri izzudīs.

jau tas vien, ka tev nav nojēgas kā raksta grafēna baterija un superkondensators, liecina par bezseguma jūsmiņa fantāzijām. un tā nemaz nav dinozauru, bet paparžu sula.

https://elbil.no/elbilstatistikk/elbilbestand/ Te būs savādāki dati.
1.Nissan Leaf
2.VW e-golf utt…. Tesla,nav nemaz populārākais e-auto.

Reklāma
Reklāma