Reklāma

Puse no Norvēģijā reģistrētajiem auto ir elektroauto, populārākais zīmols – Tesla

Jaunākie raksti

Kartēta gandrīz ceturtā daļa Pasaules okeāna gultnes

Pateicoties starptautiskai iniciatīvai "Seabed 2030", kartēta jau gandrīz ceturtā daļa jeb 23,4% Pasaules okeāna gultnes. Tas noticis, lielā mērā...

Xiaomi nedaudz parāda nākammēnes gaidāmo Smart Band 7 Pro

Pēc Smart Band 7 izziņošanas maijā un fitnesa aproces nonākšanas Eiropā, Xiaomi gatavojas piedāvāt arī Smart Band 7 Pro...

Stellantis kārtējoreiz runā par riskiem, ja elektroauto nekļūs lētāki

Viens no pasaulē lielākajiem autokoncerniem Stellantis un tā vadība kārtējoreiz runājuši par riskiem un iespējamo tirgus sabrukumu, ja elektroauto...

Starlink varēs izmantot mašīnā, laivā un lidmašīnā

Starlink uzvarējis ASV Federālo sakaru komisiju (Federal Communications Commission) tiesā, kas nu ļauj Starlink izmantot arī atrodoties kustībā -...

“Instagram” plāno pāriet uz vienu video formātu – “Reels”

"Instagram" aizvien aktīvāk konkurē ar video koplietošanas platformu "TikTok". To pierāda arī "Instagram" jaunākie centieni. "Twitter" ievietotajā ekrānšāviņā redzams,...

Norvēģija izsenis ir pazīstama ne tikai ar troļļiem, bet arī elektroauto, kurus cilvēki tur pērk vājprātīgos daudzumos. Svaigākā auto reģistrācijas informācija liecina, ka aptuveni puse no jūnijā piereģistrētajiem auto ir elektroautomobiļi un populārākais zīmols – Tesla. Patiesībā Teslas piereģistrētas vairāk nekā otrajā un trešajā vietā esošās Volkswagen un Toyota automašīnas kopā ņemtas. Iespaidīgi, Tesla kults šajā valstī ir spēcīgs!

2999 no 3760 jūnijā Norvēģijā piereģistrētajiem Tesla automobiļiem bija Model 3. Izskatās, ka Tesla stratēģija radot relatīvi pieejamu elektroauto masām sāk realizēties kā veiksmīga un pārējiem auto ražotājiem nāksies pielikt soli. Jau nākamgad no Volkswagen sagaidīsim ID.3 un arī BMW nesen paziņoja, ka paātrinās savus elektroauto izstrādes tempus. Nākotne būs elektriska un tā vairs nebūs nemaz tik attāla.

Jau no 1990. gada Norvēģijā tiek radīti priekšnoteikumi, lai cilvēki labprātāk iegādātos un ekspluatētu bezizmešu transporta līdzekļus un ar visiem būtiskākajiem ieguvumiem var iepazīties šajā lapā. Savukārt, šajā lapā var iepazīties ar aktuālo elektroauto statistiku Norvēģijā.

Reklāma

10 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
10 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Raimonds Kleinbergs
02.07.2019 12:21

Diemžēl, vai par laimi, citās valstīs vēl ļoti tāls ceļš ejams. Piemēram Igaunijā, ja neesi igaunijas pilsonis, savu elektro auto nevari uzlādēt, jo nav vienkārši igaunijā reģistrētas kartes. Un tu ar savu Teslu vari būt brīvs. Piedevām ja uzlādes stacija nav ar supercharge, kafijas pauze izvēršas uz vairākām stundām.

LAN
02.07.2019 16:06

Neatradu info par pilsonību:
http://elmo.ee/start-using/
+ CCS stacijās ir dažādi apmaksas veidi.

Andris
02.07.2019 20:51

Beidz nu murgot. Es no Latvijas aizbraucu ciemos uz Igauniju un nevarēšu uzlādēt auto? Tu neesi no koka uz galvas nokritis?

Ac/dc
02.07.2019 12:46

Ne jau Tesla kults, bet vienkārši īsti citu labu alternatīvu jau nav. Teslas vienkārši ir galvs tiesu pārākas.

Noris
03.07.2019 08:30

Diemžēl arī šis kults te beigsies, tāpat kā citās valstīs, kur tika noņemti dažāda veida atvieglojumi, kas pienācās, iegādājoties el-auto. Nākošgad, Norvēģijā būs jāmaksā par visu, kā parastiem “mirstīgajiem”.

Andris
04.07.2019 08:32
Reply to  Noris

Viss tikai sākas. Un kad sāks izmantot grafīta baterijas vai superkapacitorus, tad dinozauru sulu rijošie gāzes makoņi ātri izzudīs.

digitalk
04.07.2019 20:12
Reply to  Andris

jau tas vien, ka tev nav nojēgas kā raksta grafēna baterija un superkondensators, liecina par bezseguma jūsmiņa fantāzijām. un tā nemaz nav dinozauru, bet paparžu sula.

Andris
04.07.2019 23:56

https://elbil.no/elbilstatistikk/elbilbestand/ Te būs savādāki dati.
1.Nissan Leaf
2.VW e-golf utt…. Tesla,nav nemaz populārākais e-auto.

Reklāma