Viens no Latvijas atpazīstamākajiem fotogrāfiem Andrejs Zavadskis ir sagatavojis video, kurā dalās savā viedoklī par vairāku Latvijā populāru viedtālruņu kameru sniegumu. Andrejs ir apskatījis sekojošus viedtālruņus: iPhone X, Huawei P10 Plus, Samsung Galaxy Note8, Nokia 8, HTC U11 un Sony Xperia XZ Premium.

Andrejs prātīgi iesaka nekoncentrēties uz kameras megapikseļu skaitu, jo tas nav vienīgais parametrs, kas nosaka kameras kvalitāti. Liela nozīme ir jāpievērš telefonā izmantotā objektīva gaismasspējai, jeb “f” skaitlim. Jo tas tuvāks vērtībai “1”, jo vairāk gaismas objektīvs izlaidīs uz sensoru un varēsim iegūt kvalitatīvāku attēlu. Tomēr nekāda tehnika nepalīdzēs, ja nav stāsta. Fotogrāfs beigās uzsver, ka vislabākā kamera ir tā, kas vienmēr līdzi

Izvērtējot uz testu saņemto telefonu kameras spējas, Andrejs tām deva savu vērtējumu (10 baļļu sistēmā) un sarindoja telefonus pēc to kameras spējām:

  1. Samsung Galaxy Note8 (9-/10)
  2. Apple Iphone X (8+/10)
  3. HTC U11 (7/10)
  4. Huawei P10 Plus (6/10)
  5. Sony Xperia XZ Premium (6/10)
  6. Nokia 8 (5/10)

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
12 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
x

> jo vairāk gaismas objektīvs izlaidīs uz sensoru un varēsim iegūt kvalitatīvāku attēlu ne gluži…tam ir nozīme tad, kad dabiskās gaismas maz un mākslīgā gaisma nav risinājums. gaišas dienas laikā var būt tieši otrādi – diafragma ciet un gaismas joprojām par daudz, nākas lietot nd filtru, lai nebūtu pāreksponēts kadrs. ok, telefonos elektroniskais slēdzis vairumā gadījumu izlīdzēs. tad arī sensora veids un apstrādes algoritmi atšķiras, ne visi pīrādzīni par vienādu cenu garšo vienādi. es tik tā piebildu, lai tantiņas nekrīt panikā par “f skaitli” (ē, ku labs termins radies!!!) un nemaina savus telefonu cerībā, ka pēkšņi notiks brīnumi.

Lapsinieks

Zavadskis tās saguris izskatās – it kā šitā štelle būtu uzspiesta… :(

Briedis

Varbūt cilvēkam pohs kā zīlonim… :)

x

viss tur ir pareizi, bet tantiņai pieturā pēc noskatīšanās būtu smadzeņu paralīze. piem. sākumā saka – nedzenieties pēc megapikseļiem, tālāk jau – dienas gaišā laikā 20 megapikseļi tas ir ļoti labi. ir pieminēts sensora izmērs, kuru var atrast netā, bet netiek uzrādīts kopā ar vispārīgo info un 99% gadījumu tantiņa to nevar uzzināt veikalā. tāpēc apskatu varētu saīsināt, vienkārši pasakot kas ir labāks un kas mazāk labs – tantiņai galva veselāka un fotogrāfam vairāk laika)

Artis

Google Pixel seit butu uzvaretajs :)

Kristaps Skutelis

Iespējams. Pilnīgi žēl, ka Latvijā to netirgo.

Lapsinieks

nu internetbodēs tak ir. parasti jau visi brēc, ka tā ir vieta, kur pirkt. nevis pie operātora=pārcenotus.

BB

Jā šo testu Kristap varētu restartēt un jau krietni detalizētāk. Citādi izskatās fotogrāfam nebija laika :D
Vēl jau ir tādas lietas, kā procesora apstrādes ātrums, slēdža ātrums, fokusu ātrums utt, kas nosaka arī to ka nebūs jāliek uz statīva un varēsi fiksi nobildēt, un uzreiz varēsi nākamo ķert.
Man ir Huawei honor 8 un daudzi ir izteikuši komplimentus par bilžu kvalitāti. Bet nu modelis jau ir 2 gadus vecs un jaunie jau ir pārāki.

oga

Man jau šķiet ka atpazīstamākais fotogrāfs ir Edijs Pālens ;)

x

šķiet, lasot izlaidi “viens no”…man pirms rīta kafijas gadās ne tā vien)

aIs

Murgi tas viss ir. Maģiskais “f” var būt kaut vai 1. 50% no kvalitātes nosaka telefona aplikācija un matricas datu apstrādes algoritmi telefonā. Ja būs agresīva trokšņu filtrēšana, arī ābolā un samsungā redzēs plastilīna feisus pustumsā.

Rūdolfs Rancāns

Varbūt kāds var ieteikt labu app iOSam panorāmu bildēm? Iebūvēta ir pilnīgs murgs, un pat grūti noticēt, ka Apple kas tāds šķiet pieņemami. Uz Android izmantoju Google camera. Tajā brīdī nelikās nekas īpašs, bet tagad ļoti novērtēju šo ģeniālo aplikāciju.