Web Analytics
More
  Reklāma

  “Virgin Galactic” augustā plāno uzsākt savu kosmosa tūrisma biznesu

  Jaunākie raksti

  Pēc maija beigās veiksmīgi aizvadītā pēdējā testa lidojuma ar kosmosa kuģi “VSS Unity” kompānija “Virgin Galactic” beidzot saņēma zaļo gaismu veikt komerciālus lidojumus kosmosā. To tiem pirmais – “Galactic 01” – veiksmīgi tika aizvadīts jūnija beigās. Tiesa, ar šo misiju tāds īsts kosmosa tūrisma bizness vēl netika uzsākts, jo tajā piedalījās Itālijas Gaisa spēki, kuri veica mikrogravitācijas pētījumus. Taču nākamā misija – “Galactic 02” – gan pavisam noteikti iezīmēs “Virgin Galactic” kosmosa tūrisma sākšanos, un tā notiks jau pēc pāris nedēļām, 10. augustā.

  Paredzēts, ka “Galactic 02” piedalīsies trīs pasažieri, lai gan tikai viens no viņiem ir maksājošs klients. “Virgin Galactic” pirmais maksājošais pasažieris ir 80 gadus vecais bijušais olimpietis Džons Gudvins. Savukārt atlikušās divas biļetes labdarības līdzekļu vākšanas akcijas ietvaros bezpeļņas organizācijai “Space for Humanity” ieguva Keiša Šahafa un viņas meita Anastasija Maijersa. Trijotnei pievienosies arī “Virgin Galactic” astronautu apmācību vadītāja Beta Mose. Paredzēts, ka lidojums ilgs 90 minūtes.

  Reklāma

  Lai arī iepriekšējos gados “Virgin Galactic” saskārās ar virkni sarežģījumu un problēmu, kuru dēļ nācās atlikt gan testa lidojumus, gan kosmosa tūrisma uzsākšanu, uzņēmums pēdējo mēnešu laikā kļuvis aktīvāks. “Galactic 02” ir “Virgin Galactic” septītais jebkāda veida lidojums kosmosā, taču šogad tas jau ir trešais. Uzņēmums norāda, ka vēlas rīkot regulārus, ikmēneša lidojumus kosmosā, ko īpaši sekmēs tas, ja “Galactic 02” noritēs veiksmīgi. Galīgais “Virgin Galactic” mērķis ir veikt 400 kosmosa lidojumus gadā.

  Regulāri privātie lidojumi kosmosā ļautu būtiski uzlabot arī uzņēmuma finanšu situāciju. “Virgin Galactic” gadiem ilgi strādājis ar zaudējumiem, kuru apjoms pērn vien pārsniedza pusmiljardu dolāru. Uzņēmumam vēl čakli jāstrādā, lai sāktu darboties ar peļņu un aktīvi jāturpina tirgot 450 000 dolāru vērtās biļetes lidojumam kosmosā.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  5 komentāri
  vecākie
  jaunākie novērtētākie
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Skābene
  19.07.2023 08:45

  Sanāk tāda pseidokosmonautu misija, kur aizlido līdz kosmosa robežai un tad fiksi, fiksi atpakaļ! Līdz Satelītu lidojum augstumam nemaz nedavelk.

  Kristus
  19.07.2023 10:24

  kosmoss, visums.. var jau te spriedelēt par kaut kādām līnijām, taču atrauties no Zemes nozīmē.. ehh ko te ītešņikiem skaidrot, apodžī ir kas vairāk par orgasmu, lai Brensonam izdodas.. enīvej humonoīds atīstās, bet tas MI, tas gan nekad nevarēs atrauties no Zemes.. Virdžin for laif

  Sergejs
  19.07.2023 10:43
  Reply to  Kristus

  Pieļauju ka ar laiku varēs arī satelītus palaist orbītā tādā veidā. pati pa sevīm tehnoloģija interesanta un ļauj pirmo smagāko posmu paveikt ar mazākiem izdevumiem.
  Tāpēc arī esmu līdzīpašnieks šajā uzņēmumā 100 akciju apjomā -) (jo ja nu nogāžās vienreiz lidaparāts tag viss cauri, pasākums būs pa burbuli)

  bobis
  21.07.2023 08:22

  Kapec nevareja izgudrot kosmosa kugus, ka lidmasinas, kas pasas atraujas no zemes, pietiktu ar parastu lidostu lai paceltu un nosedinatu sadus verkus.

  Reklāma