Web Analytics
More
  Reklāma

  Samsung izziņo veļasmašīnas un filtrus, kas spēs savākt mikroplastmasu

  Jaunākie raksti

  Lielākās tehnoloģiju izstādes laikā CES 2023 uzņēmums Samsung ir izziņojis jaunu filtru un veļasmašīnas, kas samazinās mikroplastmasas nonākšanu pasaules ūdens sistēmā.

  Kā norāda Samsung, šis varētu būt viens no lielajiem sasniegumiem, kas spētu samazināt vides piesārņojumu. Pēdējā gada laikā uzņēmums sadarbojies ar Amerikas apģērbu zīmolu Patagonia, lai radītu speciālu mikroplastikas savākšanus filtru, kā arī specializētu mazgāšanas ciklu.

  Reklāma

  Jauno filtru varēs ievietot jebkurā veļasmašīnā, ne tikai Samsung ražotajās, bet mazgāšanas cikls Less Microfiber būs pieejams jaunajiem veļas mazgājamo mašīnu modeļiem gada otrajā ceturksnī. Mērķis ir samazināt tās mikroplastikas daudzumu, kas rodas mazgājot drēbes un tām berzējoties vienai pret otru, jo šis piesārņojums pēc tam nonāk notekūdeņu sistēmā. Uzņēmums uzskata, ka jaunajai tehnoloģijai un risinājumam būs reāla ietekme uz ūdens piesārņojumu.

  Avots: Samsung

  Kā norāda Samsung oficiālā informācija, jaunais filtrs un mazgāšanas cikls spēs samazināt radušos mikroplastiku par 54%. Joprojām gan nav pierādīta negatīva mikroplastikas ietekme uz cilvēka veselību, taču ir zināms, ka tā spēj ietekmēt cilvēka šūnas un izraisīt alerģiskas reakcijas.

  AvotsSamsung
  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  4 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Mikrosērga vai tomēr sīkdaļiņas
  06.01.2023 16:33

  “Mikroplastmasa” un “mikroplastika” ir slikti apzīmējumi. Mūs par to vainot nevar, jo tādus vārdus ir radījuši angļu valodas lietotāji, kam vispār ar loģiku bieži vien nav pa ceļam.
  Bet mēs varam izteikties skaidrāk. Precīzāk tās ir “plastmasas sīkdaļiņas”. Šis tas vēl par terminiem šeit: http://lvak.wordpress.com/jaunakie-termini-meklejumi-un-diskusijas/latviski-vardi-nevardu-vieta-latviski-izdomat-latviski-nosaukt/

  Kāpēc nav loģiski? Nu tāpāt kā zāģu skaidas jūs taču nesaucat par “mikrokoku”, miltus par “mikrograudiem”, ūdens piles vai miglu par “mikroūdeni”, maltos piparus par “mikropipariem”, maizes drupačas par “mikromaizi”.

  “Mikromobilitāte” varētu būt tad, kad kādai ierīcei vai citam objektam drusku jeb gandrīz nemanāmi ļurkājas (ir mobila) kāda sīka detaļa. Kā cilvēks var būt mikromobils, to ir grūtāk iedomāties – varbūt tad, ja viņš no rakstāmgalda paiet vienu solīti līdz dīvānam vai kafijas aparātam.

  KKTK
  06.01.2023 17:20

  Man šķiet mikromobils cilvēku ir ļoti viegli nodefinēt, tas ir tas kas nevar 20min kājām paiet.

  WoW
  13.01.2023 11:42
  Reply to  KKTK

  Es te saskatu mikromobingu.

  Biteme
  13.01.2023 12:05
  Reply to  WoW

  Vai pat mikrostulbingu…

  Reklāma