More
  Reklāma

  Intel darbināto portatīvo datoru zīmoli noraizējušies par jaunā MacBook Air sastādīto konkurenci

  Jaunākie raksti

  Jūnija sākumā Apple izziņoja pārveidotu Apple MacBook Air portatīvā datora modeli, ko tagad darbinās jaunākais M2 procesors. Citi nozares uzņēmumi jau sākuši uztraukties par to, kā tiks ietekmēts Windows darbināto datoru tirgus, pateicoties tā cenai un veiktspējai.

  Intel un Windows darbināto (tiek lietots termins “Wintel”) ierīču zīmoli norādījuši uz to, ka cenu segmentā no 1000 līdz 1500 dolāriem jaunais MacBook Air varētu izkonkurēt tieši augstākas raudzes portatīvos datorus. Jaunākā Apple veikuma ieguvums būs M2 procesors, uzlabota kamera un arī dizains, kamēr cena ASV būs sākot no 1199 dolāru, kas to padara pievilcīgu lielam pulkam potenciālo pircēju. Tāpat vērā jāņem situācija, ka, balstoties uz ekonomiskajiem izaicinājumiem pasaulē, kopējā pirktspēja samazinās.

  Jaunajam MacBook Air datoram būtu jābūt pieejamam jūlijā, un, salīdzinot ar priekšgājēju, tā jauda būs palielināta par 18%, bet grafiskā līdz pat 35%. To darbinās jau otrās paaudzes ARM datoru procesors M2, kas iezīmē Apple uzsākto pāreju uz saviem datoru procesoriem, izlaižot jau nākamās paaudzes komponentes. Uzņēmuma stiprā puse ir tieši efektivitāte, iegūstot lielāko jaudu par vienu vatu. Tādiem ikdienas lietošanas portatīvajiem datoriem tas sniedz iespēju to lietot ilgi ar vienu uzlādi un paveikt noteiktus ikdienas darbus.

  Piemēram, 2020. gada MacBook Air ar M1 procesoru savulaik uzrādīja labāku veiktspēju nekā Intel darbinātais 16 collu MacBook Pro ar labāko komplektāciju. Šajā reizē MacBook Pro M2 procesors ir ātrāks par Mac Pro ar Intel Xeon W procesoru.

  4 komentāri

  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  4 komentāri
  vecākie
  jaunākie novērtētākie
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Ugis
  07.07.2022 09:56

  tulkoja google? robustākais tulkojums kas lasīts, vai arī raksta autoram latviešu valodā 1 bija skolā?

  Krotow
  07.07.2022 12:17

  Nezinu par ko viņi tur satraucas. Tie, kam vajadzes savietojamību ar Windows zooparku un lietas kas zem MacOS neiet, pirks Intel savietojamos laptopus ka pirkuši.

  Oskars
  07.07.2022 12:54

  Es gaidu kad vispar razhotaji atteiksies no x86-64 un paries uz ARM64 vai nu jaizstrada pilnigi jauna mikroprocesoru arhitektura.

  digitalk
  08.07.2022 05:26
  Reply to  Oskars

  ARMa references dizaini šobrīd ir puskoka lēcēju līmenī un nesastāda konkurenci intel, tieši Apple inženieru darbs 12 gadu laikā ir aizvedis līdz konkurētspējīgam kompju procim. bet tā kā augļu kompānija nedalīsies ar savām izstrādēm, tad citiem atliek sūkāt lāstekas.

  Reklāma