More
  Reklāma

  Jaunais MacBook Air ar M2 pārdošanā varētu nonākt 15. jūlijā

  Jaunākie raksti

  Pirms pāris nedēļām Apple savā izstrādātāju konferencē paziņoja par jaunas sērijas M2 datoru procesoru, kā arī atjauninātu MacBook Air portatīvo datoru, un kā ziņo pietuvināti avoti, to būs iespējams iegādāties no 15. jūlija.

  Šajā konferencē tika izziņots arī 13 collu MacBook Pro portatīvais dators ar M2 procesoru, ko var jau iegādāties un saņemt. Arī mēs drīzumā tiksim pie tā, un dalīšos iespaidos, jo šis modelis šobrīd ieņem ļoti interesantu pozīciju kopējā Apple portatīvo datoru saimē. Taču noteikti šīs vasaras gaidītākais modelis ir jaunais Air. Tas ir saņēmis jaunu dizainu, kas vairāk līdzinās pagājušajā gadā izlaistajiem 14 un 16 collu MacBook Pro, saņemot kantainas aprises. Tomēr tas ļāvis to padarīt vēl mazāku, salīdzinot ar iepriekšējo dizainu.

  Tam būs 13,6 collu izmēra displejs ar ekrāna izgriezumu augšējā daļā, tomēr Apple izdevies samazināt ekrāna apmales, tāpēc izmēru ziņā tas līdzinās 13 collu MacBook Pro. To darbinās jaunais M2 procesors, līdz ar to šis portatīvais dators sniegs gan pietiekamu jaudu, gan joprojām saglabās savu mobilitāti. Tāpat tas saņēmis jaunās paaudzes MagSafe uzlādi portatīvajiem datoriem, divus Thunderbolt portus un 3,5mm audio izeju. Nav aizmirsts par jauno klaviatūru, kas redzama jaudīgajos MacBook Pro sērijas datoros, kā arī autentifikācija notiks ar iebūvēto pirkstu nospieduma lasītāju.

  Domāju, ka šis Air modelis atkal kļūs par vienu no populārākajiem portatīvajiem datoriem pasaulē, un jāatzīst, ka arī es to labprāt iegūtu savā īpašumā. Vienīgi jāpiedomā, vai nav vērts investēt 16GB operatīvajā atmiņā, jo lētākā komplektācija saņems vien 8GB. Jaunā MacBook Air cena varētu sākties no 1499 EUR.

  9 komentāri

  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  9 komentāri
  vecākie
  jaunākie novērtētākie
  Inline Feedbacks
  View all comments
  grh
  04.07.2022 14:03

  8GB ir nope, ja vien nesēž tikai wordā un safari

  KKTK
  04.07.2022 14:50
  Reply to  grh

  Bet no otras puses, ta kā VirtualBox vairs nav iespējams, tad nevajag arī 32GB, pietiks ar 16GB 😉

  Krotow
  04.07.2022 17:39
  Reply to  KKTK

  Diemžēl tas arī nejauki ierobežo jauno rotaļlietu pielietojumu.

  Momo
  04.07.2022 15:31
  Reply to  grh

  Tagad cilveki kluvušipar mīkstčauljiem un totali izlaidušies. Tiem, kam vajag darba zirgu, pirks ar lielākiem GB. Pārējām mājsaimniecem 8Gb pietiek ar uzviju lidz penzijai.

  Name*
  04.07.2022 16:17
  Reply to  grh

  Priekš darba tiek izmantots 2020 Macbook Pro M1 ar 8gb ram. Vienīgais, kad 8gb man bija par mazu – kad tika izmantots latviešu Whimsical, kurš rij ramu. Ar pārējām programmatūrām man nav bijusi problēma, kad ir ieslēgtas vairākas reizē.

  grh
  04.07.2022 21:21
  Reply to  Name*

  Tieši tā jau arī ir. Ja ar datoru neko nedari, tad 8GB pietiks un vari pirkt arī M1 par zemāku cenu, jo nejutīsi atšķirību. Ja tomēr dators ir nopietnākam darbam un programmām, tad 8GB ātri iesitīs pa kabatu un jāatceras, ka apgreids nav iespējams bez lieliem ieguldījumiem.

  Skābene
  05.07.2022 08:34
  Reply to  grh

  Kas ir nopietnāks darbs? Zemi arsi ar to datoru? :D
  Katram ir savs darbs un skolotājām, vai grāmatvedim diez vai vajag kosmisku jaudu! Bet darbs tāpat pietiekami nopietns!
  Jeb tavā uztverē jūtūbera darbs ir nopietns, bet grāmatveža darbs nenopietns?

  KKTK
  05.07.2022 09:42
  Reply to  Skābene

  M$ Teams ir nopietna programma, dažas versijas atpakaļ noēda aš 2GB atmiņas. Vārda “nopietns” vietā varbūt lietot programmu skaitu? Pat jaudīgas programmas, tomēr pratīsies optimizēties un ielīst 8GB, bet tiklīdz tev tādas ir jālieto paralēli, tā arī var sākties aiztures un swapošana uz eipl NENOMAINĀMĀS SSD plāksnītes.

  Name*
  05.07.2022 16:15
  Reply to  grh

  Nezinu, man nekas neiesit, izņemot jau minētā neoptimizētā web programma. Pats strādāju ar grafiskās dizaina programmām, kā arī tagad jau ar animācijas programmām. Vēl fonā ir discord, slack, notion, spotify un viena speciāla programma, lai varu atvērt 360 grādu bildes. Kā arī safari, kur ir vairāki tabi atvērti. Pa vidam vēl ir video zvani, kur notiek screen sharing. Un nekādas problēmas man nav. Ja visu šo es vēlētos uz PC palaist, tad man būtu problēma, jo esmu jau to mēģinājis.

  Reklāma