Es visnotaļ spilgti atceros manu pirmo Apple MacBook datoru. Tas bija kaut kāds aptuveni 2007. gads un par tiem laikiem man vājprātīgi lielu naudu nopirku melno 13 collu MacBook. Jā, jā, tie bija laiki, kad makbuki vēl bija krāsaini un plastmasas korpusos. Joprojām tieši to laiku MacBook datorus uzskatu par visu laiku glītākajiem datoriem. Sākums nebija viegls un es vairākus mēnešus spļaudījos par Mac OS operētājsistēmu un visām ar makbuku ekspluatāciju saistītajām niansēm.
Pēc tam kaut kā pieradu un turpmākos dažpadsmit gadus ikdienā lietoju tikai MacBook datorus. Tomēr kaut kad ap Windows 8 izlaišanas brīdi sāku mest acis Windows darbinātu datoru virzienā un pagāja vēl pieci gadi līdz beidzot ikdienā man saimniecībā ir kaudze Windows datoru un neviena paša makbuka. Tāpēc ar lielu interesi gaidīju jaunā MacBook Air (M1) datora testu, jo gribēju pats savām acīm pārliecināties par to, cik tālu ir ticis Apple. Pāris nedēļas šādu datoru lietoju ikdienā un man ir sakrājies sakāmais par to. Noskaties video!
Apple M1 – jaunas ēras sākums
Ar jaunajiem šoruden izziņotajiem MacBook Air, MacBook Pro 13″ un Mac Mini datoriem Apple aizsāk jaunu ēru. Ar katru iPhone un iPad mobilo ierīču paaudzi uzkrājot iespaidīgu pieredzi mobilo platformu izstrādē, Apple beidzot izlaiž savu pirmo datoriem paredzēto M1 čipu (system on a chip), kas vienā mazā 5nm procesā izstrādātā mikroshēmā ar 16 miljardu tranzistoru palīdzību apvieno visu svarīgo – centrālo procesoru, videokarti, operatīvo atmiņu, kešatmiņu un Neural Engine mākslīgā intelekta bloku. Šāda pieeja sola augstu veiktspēju un zemu enerģijas patēriņu. Apple nekautrējas teikt, ka M1 čips pret patērēto jaudu ir spējīgāks par teju visiem galddatoru procesoriem.
Jaunajam MacBook Air tiek solīta līdz 18h un MacBook Pro 13″ modelim pat līdz 20 stundu ilga darbība ar vienu uzlādi un tas viss pateicoties Apple M1. Praksē gan manos testos, darot ikdienā pierastus darbus (tīmekļa pārlūkošana, dokumentu apstrāde un mūzikas klausīšanās), enerģijas pietika aptuveni 11-12 stundām, kas arī ir visnotaļ cienījams sniegums.
Vai uz jaunajiem MacBook datoriem darbosies visas programmas?
Tas ir labs jautājums, jo uz ARM tehnoloģiju bāzes veidotais Apple M1 procesors tomēr būtiski atšķiras no citos MacBook datoros izmantotajiem Intel procesoriem. Tomēr Apple ir sagatavojuši risinājumu.
Tās programmas, kas datorā jau ir uzstādītas rūpnīcā, ir tā saucamās Universālās programmas, kas spēj darboties gan uz Intel, gan M1 darbinātajiem makbukiem. Šīs programmas uzstādi kā ierasts vai nu no App Store lietotņu veikala, vai pa tiešo no instalācijas failiem. Šobrīd daudzi programmu autori aktīvi strādā pie tā, lai savas Mac programmas padarītu universāli lietojamas un spētu izmantot visus M1 čipa sniegtos labumus.
Otra programmu daļa ir tā saucamās Intel programmas, kas paredzētas darbināšanai uz “parastajiem” makbukiem, kurus darbina Intel procesori. Kad pirmo reizi palaidīsim šādas programmas instalāciju, dators piedāvās uzstādīt Rosetta programmu, kas nodrošina iespēju uz M1 makbukiem palaist arī Intel programmas. Te viss vienkārši, spiežam pogu “Install” un daždesmit sekunžu laikā Rosetta ir uzstādīta un tālāk varam uzstādīt un lietot arī Intel programmas. Praksē tās pārsvarā darbojas kā ierasts un varbūt tikai būs mazliet ilgāks uzstādīšanas process, jo Rosettai programmas jāsagatavo tādā formā, lai tās spētu darboties uz M1 čipa.
Pēc tam ikdienas lietošanā starpību nejutīsi un tikai programmas aprakstā vai Activity Monitor varēsi apskatīties kas ir kas.
Var gadīties, ka uzdursies programmai, kas vēl nav sagatavota jaunajai macOS Big Sur operētājsistēmas versijai, bet tas drīzāk liecina par slinku programmas autoru nevis M1 čipa ierobežojumiem.
Lai arī Apple ir norādījis, ka principā uz jaunajiem M1 datoriem varētu darbināt arī Windows, tomēr tagad bumba ir Microsoft lauka pusē un tikai viņi izlems vai piedāvās savu OS šiem datoriem. Tātad, pagaidām mēs uz jaunajiem M1 makbukiem nevaram ne tieši uzstādīt Windows, ne izmantot virtualizācijas risinājumus. Uz tiem vēl jāpagaida un lielā mērā šis nosaka to, ka pagaidām M1 makbuki vairāk piemēroti vienkāršiem patērētājiem nevis biznesa pielietojumam.
Ak, jā, gandrīz aizmirsu. Uz jaunajiem M1 makbukiem mēs varam darbināt arī iOS lietotnes. Tās ir pieejamas App Store lietotņu veikalā un principā darbojas. Pārsvarā. Bet ikdienā tomēr diez vai tās lietosim, jo tas, kas radīts bakstīšanai telefona vai planšetdatora ekrānā diezin vai būs ērti lietojams no datora ar fizisku tastatūru un skārinepaliktni. Bet darboties darbojas.
Kas ar veiktspēju?
Tīri specenes ziņā viss ir diezgan vienkārši. MacBook Air tagad ir nopērkams tikai ar M1 čipu, kamēr MacBook Pro 13″ var izvēlēties gan ar M1, gan Intel procesoriem. MacBook Air varam nopirkt ar divu veidu M1 čipiem. Abos gadījumos būs 8 procesora kodoli, bet videokartei var būt 8 vai 7 kodoli. Protams, par mazāk kodoliem ir mazliet zemāka cena. Tā ir normāla prakse, palasi kas ir chip binning. Mēs varam izvēlēties datoru ar 8GB vai 16GB operatīvo atmiņu un šī izvēle ir jāveic pirkuma brīdī, jo pēc tam vairs neko uzlabot nevarēsim. Iebūvētā atmiņa ir 256GB, 512GB, 1TB vai 2TB apmērā. Dators ir super kluss, jo tajā nav neviena paša ventilatora un Wi-Fi 6 atbalsts nodrošina ātrus bezvadu savienojumus.
Ak, jā, M1 čipi pagaidām ļauj ierīcēs iebūvēt tikai divus Thunberbolt/USB portus un vairāk nedabūsim arī MacBook Pro 13″ modelī ar M1 (Intel versijā tiekam pie četriem portiem). Bet porti ir spējīgi, caur tiem varam datoru uzlādēt, pārsūtīt datus un slēgt klāt displejus. Ja mums nav modīgs displejs ar USB-C kabeli, tad būs jākrāmējas ar pārejām (dongļiem) un tur pieredze var būtiski atšķirties. Ja pirksim dārgās Apple pārejas, tad visdrīzāk viss darbosies labi, bet ja meklēsim letākas pārejas (kas patiesībā būtiski lētākas nemaz nav), tad var būt problēmas. Piemēram, ar manām divām pārejām man neizdevās uz mana ārējā monitora dabūt augstāku atsvaidzi par 30Hz. Tas nekam neder. Tāpat mēģināju pieslēgt ID karšu lasītāju caur saviem dongļiem, bet saņēmu pretī paziņojumu, ka tas patērē par daudz enerģijas un tāpēc ports vispār tiks atslēgts. Tas pats notiek arī mēģinājumā no datora uzlādēt telefonu. WTF?
No tādām praktiskām un ikdienā nozīmīgām lietām gribu pieminēt, ka Apple atgriežas pie mazliet biezākas, bet reizē arī ērtākas un ilgmūžīgākas Magic Keyboard tastatūras un nekur nav zudis absolūti fantastiskais skārienpaliktnis. Datoram nav zvērīgi augstas izšķirtspējas (max izšķirtspēja ir 2560 x 1600 pikseļu izšķirtspēja), bet displejs kopumā man šķiet kvalitatīvs un tāds pie kuram varam stundām ilgi strādāt.
Vienīgi 720p priekšējā FaceTime kamera ir draņķīga un te Apple neatšķiras no citu datoru ražotājiem, kas neņem par pilnu šo tehnisko aspektu. Kāpēc??
Ikdienas darbos viss tiešām darbojas diezgan naski, tomēr brīžiem uznāk kaut kāda sabremzēšanās gluži kā “parastos” makbukos. Iespējams, kaut kas kaut kur uzkarst un tad nākas samazināt veiktspēju. Atgādināšu, ka ventilatora mums šajā datorā nav, tomēr es nepieminu nevienu brīdi, kad pat pie intensīviem darbiem un testiem dators jūtami uzsiltu. Un es mēģināju ar Final Cut Pro apstrādāt 4K video (bez problēmām) un pāris Geekbench veiktspējas testus. Whoa, paskaties, cik maza atšķirība (Single Core testā) šim MacBook Air (M1) pret vienu no jaudīgākajiem galddatoru procesoriem (Intel Core i9-10900K).
Tagad paskatīsimies uz ko ir spējīgs jaunais M1 makbuks video jomā. Tajā pašā Geekbench testā Compute testā varam noskaidrot datora spējas video apstrādei vei geimingam. No sākuma testējam natīvajā Metal režīmā un tad OpenCL.
Pretī liekam to pašu ar Intel Core i9-10900K procesoru darbināto testa sistēmu, kas izmanto šobrīd jaudīgāko patērētāju klases NVIDIA GeForce RTX 3090 videokarti. Kā redzam pēc testu rezultātiem, video spējas jaunajiem makbukiem ir visnotaļ zemas. Bet tas ir okei, jo uz Mac datoriem tāpat mēs normālas spēles nespēlēsim, jo tur tādu gluži vienkārši praktiski nav.
Kā redzam, veiktspēja gan praksē, gan veiktspējas testu papagaiļos ir iespaidīga. Un tas viss ņemot vērā, ka tas ir pirmais Apple veidotais datoru procesors. Iespaidīgi!
Kas ar baterijas spējām?
No sākuma priecīgā ziņa. Datora kastē mums ir ne tikai uzlādes kabelis (USB-C abos galos), bet arī sienas lādētājs. Tiesa, tam ir tikai 30W jauda. Bet vismaz ir un nav jāpērk atsevišķi, kā tas ir jauno iPhone 12 gadījumā.
Datoram ir 49.9 Wh akumulators un Apple sola, ka ar vienu uzlādi varēsim līdz 15h pārlūkot tīmekli un līdz 18 stundā skatīties filmas (Apple TV servisā). Šādus baterijas darbības laikus sasniegt man neizdevās, tomēr savas 11-12 stundas es spēju pastrādāt. Tas tiešām ir diezgan atzīstams sniegums un ne mirkli man nebija sajūtas, ka šis dators var ātri un negaidīti izlādēties. Praksē tas nozīmē, ka varēsim reāli pilnu dienu nostrādāt ar vienu uzlādi. Forši!
Tātad? Secinājumi?
Foršs dators! Nopietni! Ņemot vērā būtiskās izmaiņas, esmu pārsteigts par to, cik sakarīgs ir iznākums. Uz datora darbojas gan M1 procesoram pielāgotās programmas, gan tādas, kas jaunajam čipam nav redzētas ij tuvumā. Veiktspēja būs pietiekama gan parastiem ikdienas darbiem, gan 4K video apstrādes darbiem. Es neticēju cilvēkiem, kas jau agrāk uz iPad Pro apstrādāja šādus video un beidzot pats savām acīm redzu uz ko ir spējīgi svaigi mobilie čipseti. Iespaidīgi! Baterijas darbība ir ļoti laba un dators lietošanā ir tāds pats makbuks, kā visi citi. Un tā ir Apple burvība – tu vari mainīt telefonus, planšetdatorus vai datorus un turpināt iesāktos darbus netērējot laiku kaut kādu jaunu nianšu apgūšanai.
Es uzskatu, ka tieši MacBook Air ir ideālais dators, kuru pirkt ar jauno M1 čipu, jo šī datora mērķauditorija ir cilvēki, kas pamatā datoru izmanto “parastiem” izklaides vai ofisa darbiem un ar tiem M1 čips tiks galā bez problēmām. Savukārt, MacBook Pro vai Mac Mini ir tehniskākiem cilvēkiem vairāk interesantas ierīces un viņi var saskarties ar portu trūkumu, virtualizācijas nespējām, sistēmas uzlabošanas ierobežojumiem un varbūt vēl kaut kādām niansēm par kurām tagad nevaru iedomāties.
Īsumā? MacBook Air ar jauno M1 čipu ir normāls makbuks, ko var pirkt un lietot! Hm, varbūt man pašam atkal vajag kādu makbuku? Hmm..
Paldies par apskatu! Vai gaidāms arī apskats par M1 aprīkoto MBP? Kā reiz esmu uz sliekšņa nomainīt savu T490s uz kādu no šiem abiem jaunajiem.
Paldies! Zini, nevaru solīt. Man personīgi liekas, ka jaunais M1 čips šobrīd ir vairāk piemērots tieši MacBook Air datora pielietojumam un fokusējos uz šo datoru. Tuvākajā laikā neesmu plānojis veltīt laiku MacBook Pro (M1) apskatam, jo jātiek galā ar daudz citu produktu apskatiem. Tomēr, ja parādīsies iespēja notestēt arī šo datoru, padomāšu, ko var pasākt. Tam būtu vairāk jāpamēra veiktspēja, lai sapastu vai tas ventilators ļauj datoru noturēt augstā veiktspējā ilgstošāk.
Vecīt tu skaities IT cilvēks. Varbūt 5-10 minūtes palasi apple lapu. Air un Pro atšķirības. Abus var nopirkt komplektācijā 8 un 16 gb. Pro atšķiras ar to ka tam ir touch bar, spilgtāks ekrāns, lielāka baterija un savādāka ventilācija. Jaudas ziņā atšķirības praktiski nav. Ja gribi multi tasking, tad jāpērk 16 gb. Pro dzesēs tev līdz ar to korpus neuzkarsīs. Viss. Bišķi savādāk uzbūvēts. Jauda viņiem identiska! Ja salīdzina ar intel un ņem piemēru par auto industriju. Šobrīd intel darba vajadzībām ir žigulis pret apple m1, kura ir Vācu autobūve.
Tieši tā es arī rakstīju – ja ir nepieciešama augsta veiktspēja ilgākos darbos (renderēšana vai līdzīgi uzdevumi), tad labāka izvēle varētu būt MacBook Pro ar M1 čipu, jo datoram ir ventilators un ierīce ilgāk pie slodzes būs vēsa un nesamazinās veiktspēju (nethrottlos). Bet tāpat kā es rakstīju gan apskatā, gan teicu video, es personīgi neuzskatu, ka M1 čips šobrīd ir labākā izvēle datoram, ko izmantojam darbiem. Izklaidei, satura patērēšanai, jā. Un tam vislabāk piemērots ir tieši MacBook Air.
Ok. Paldies par detalizētu atbildi.
Ko nu muldi, Air ir viens core atslēgts, tas skaitās identiska? 16 gb vajag lai multi-task? Viņš ar 8 gb 8k bez problēmām apstrādā. Eksperts, mlj.
tāds pastulbs komentārs. “8K apstrādā” nav multitāsks. kad tev būs vaļā ap 10 programmām — lūk tas ir multitāsks.
[edit] citādi swaposies kā deskview uz 286 ;)
Un kāda mārrutka pēc kādam lai vajadzētu 20 progas vaļā?
specifiski uzdevumi vai slikta darbu plānošana.
un progas arī var būt dažādas – megasofti vai sīkas utilītas.
koda segments tiek šārots t.i. 20 vienādas progas nebūs x20 RAMā, un tad atkarīgs vai katra softa instance apstrādā atšķirīgus datus, cik lieli ir datu segmenti, vai izmanto tos pašus shared segmentus.
tikpat labi sīks sūds ar memory leak var aizsist brīvo RAM vai dēļ “ātri audzētajiem koderiem” spinot CPU uz vella paraušanu.
pietiks, ja ugunslapsā atvērs 20-30 tabus, lai formētu piedāvājumu tenderim, vēl netfliksu izklaidei, tad kādas 5-10 putty sesijas, lai monitorētu serverus, android kompilators vai debugeris. darbs tāds, mārrutkus tuvumā neredz (es šobrīd nefantazēju, mans kolēģis tā strādā, tiesa uz Lenovo un Lienukša, jo aizkostais dārzenis viņam ir vienaldzīgs).
Tad tik lai dragā appus savam Meizu, nevienam Apple viņa grašus nevajag.
ja tu esi idiots, tad tas nenozīmē, ka man kolēģis ir tāds pats.
MacBook Air ir pieejams ar divu veidu M1 čipiem. Abiem ir 8 CPU kodoli, taču atsķiras GPU kodolu skaits. Vienam tie ir 7, bet otram – 8. MacBook Pro 13″ (M1) gan ir aprīkots ar pilnvērtīgo M1 čipu, kam ir 8 + 8 kodoli. Es testēju MacBook Air ar 8GB operatīvo atmiņu un kopumā man tādiem ierastiem biroja/mājas darbiem operatīvās atmiņas pietika, bet, protams, ja sadomāsim darbināt ko smagāku, labāk izvēlēties modeli ar 16GB RAM.
1core ir atslēgts lētākajam variantam, pārējiem air ir 8core. Eksperms, mlj.
Esmu pāris dienas MBP M1 lietotājs. Iepriekš bija MBP 2014 gada versija. Diena un nakts. strādā ātri, super ātri. Citreiz varbūt jūt, ka programmas nav līdz galam optimizētas zem M1 čipa, bet tas tikai ir laicīgi. Kāpēc nomainīju, jo vēlējos izmantot ZOOM, kā arī montēt video uz MBP, jo vecais veicot šīs lietas uzkarst, slēdz ventilatoru un sāk piebremzēt, bet visas pārējās lietas 2014.g.vecītis pilda ļoti labi un ātri savas funkcijas.
Nevaru noliekt, ka jaunais ir labs, taču mans MBP 2014 joprojām darbojas teicami. Jā, procesoru jaudas salīdzināt nevar, taču ja reizi pāris gados iztīra dzesēšanu, vecais ar ventiatoru darbināšanu nemaz tik ļoti neaizraujas :)
*noliegt
Pardod, pašam acis gandrīz iztecēja, pamanot kādu drukas kļūdu pieļāvu :)
Mājās bija meitai Air 2015 un man pro 2015. Meita izgāza kafiju uz sava un jau kādu laiku lietoja manējo, jo skola un taisa visādus video editus. A man piejūgts viss iCloud pie mana un pie viņas aplietā galīgi negribējās krāmēt savu cloudu virsū, tad nu pasūtīju šito jauno Air jo reāli noveicās dabūt Black friday dīlu lv LMT pus 12 naktī 😄 Krāsa zelta – nu tā, ne pārāk gan, īpaši tumšākā laikā. Klaviatūras taustiņi šķiet lielāki nez kāpēc, ērts tas pirkstu nospiedumu lasītājs; ātrs. Kamēr visu pārnesu paspēju jau pierast un mēģināju dabūt Adobe after effects uz tā… Read more »
Paldies par apskatu! Vai Jums testam bija lētākā versija? Cik skatos, nākošais līmenis (512 GB, 8 kodolu video) ir jau par 300 EUR dārgāks… vai ir to vērts…
Jā, mums uz testu bija pats vienkāršākais MacBook Air. Iebūvētās atmiņas apjomu katrs pats izvērtē, jo es no malas nevaru pateikt, cik daudz datus cilvēks gribēs uzglabāt uz datora. Tā viena videokartes kodola iztrūkums, manuprāt, nav pārāk jūtams, jo diezin vai ar MacBook Air spēlēsim kaut kādas nopietnas spēles vai darīsim citus video ziņā prasīgus darbus. Tāpēc, jā, MacBook Air es pirktu pašu lētāko.
Nevis slinki programmu autori, bet visiem softa izstrādātājiem nav M1 makburku.
E-paraksta programmas gadījumā slinki un tam nav nekāda sakara ar M1 makbukiem. Big Sur izstrādātāju versija jau vairākus mēnešus ir pieejama, varēja uzkodēt programmas versiju, kas spēj darboties ar šobrīd aktuālo macOS versiju.
Izskatās pēc Linux tikai nedrošāks.
sistēma, kas bāzēta uz BSD būs nedrošāka kāpēc?
Paldies par apskatu! Kā tad ar video montēšanas iespējām? 4K video uz FinalCut Pro nemēģināji? Kā ar DaVinci Resolve? YouTubā citi dzied slavas dziesmas M1 procesoram tieši video montēšanā.
Tieši ar Final Cut Pro atvēru 4K video failu, apmetu to riņķī, uzliku pa kādam efektam un reizē varēju bez aizturēm pārvietoties pa montējamā video taimlainu, kā arī eksports aizņēma krietni mazāk laika nekā gaidīju. Šis dators var šad un tad arī kaut ko samontēt.
Ģerevņa tu, uz viņa var 8k montēt bez problēmām.
Jaudīgi, ka universālās programmas uz diska aizņem tikpat cik vecās (intel). Klusībā jau girbēju meklēt sensāciju par dubultu izmēru, bet nekā :)
kas ir PUPSIKI?
Forši, jauki cilvēki :)
Pupsiks ir lelle maza bērna veidolā.
Fubla ir lelle :)
sapratu, tiešā tulkojumā no vācu valodas lelle – puppe
tikai šoreiz latviešu mēlē nonācis apkārtceļiem, caur ruslandi.
Lielākā M1 nelaime ir Big Sūd.
Ja #googledrive korektu darbību varbūt izdosies sagaidīt, tad #globalmenu debilizēšanās visticamāk būs neatgriezeniska.
Kas tās ir par problēmām? Neko no tā nenovēroju uz testa MacBook.
Big Sur vēl ir gļukains. Tur M1 ņipričom. Viens no lielākajiem creepy gļukiem kas pēc updeita notika, bija kameras pašieslēgšanās. Bija vēls vakars, skatījos datorā filmu, un pēkšņi iedegās zaļā lampiņa. Kaut ko tādu no Mac negaidīju.
priecājies, ka lampiņa iedegās. savulaik FBI rakstītais spiegošanas sūds māk pārprogrammēt kameras firmvāri, lai kamera, kura mūsdienās karājas kā USB iekārta, nerādītu aktivitātes diodīti. tāpēc jau cilvēki sāka aizlīmēt kameras ar līmlentu.
Oho, nu ja, nu ja…
diemžēl, tas ir dokumentēts fakts. es arī sākumā rādīju paranoiķiem pirkstu pie deniņiem, bet tad uzpeldēja papildus info. biju svētā pārliecībā, ka kameru nevar ieslēgt papildus neparādot to ar diodi. tā agrāk bija. izrādījās, ka mūsdienās obligātie hārdwāres noteikumi tiek realizēti softiski ar firmwāri, kuru var pārprogrammēt. nu un laikam ļaunais Kasperskis pieķēra amerikāņu spiegošanas industriju, kaut kā īsumā tā. man tiešām slinkums tavā vietā gūglēt 10 gadus vecu stāstu, man ir 30+ gadus stāžs ar datordzelžiem un es neslimoju ar plakanzemes vīrusu. gribi tici, negribi gūglē.
Geekbenķis mazajiem bet kā ir ar lielajiem pukām piemēram jūs zināt
Kā ar cinebench v20 palaist loopā uz stundu?
Pilns internets arī ar Cinebench testiem: https://www.cpu-monkey.com/en/cpu-apple_m1-1804
Es pats ar konkrētajiem testiem pārlieku neaizrāvos, jo neuzskatu, ka konkrētajam MacBook Air kāds liks darīt ilgstošus augstas slodzes uzdevumus. Ierīci testēju tādā režīmā, kādā saprotu tās pielietojumu. Vairāk pastresot varētu MacBook Pro ar M1 čipu.
Nu teici jau ka jamais iefrīzo pie thermal trottlinga
Iegūlsimies leduss vannā lai būtu ar air strādājošu ābulu
un kā vispār var montēt 4k video uz 256gb atmiņas?
bez skrach diska un vispār?
Mans M1 Pro ieradās aizvakar. Nezvērs. Silent, lai ko tu darītu. 4k apstrādā kā Intel mac 720 p 😅
Jā, taisnība, nezvērs. MBP (M1) lietoju jau pusotru nedēļu (no LMT), kā otro darba alternatīvu. Kamēr apdzīvoju ar programmām utt, pagaidām viss strādā ļoti pat labi. Arī Photoshop un Lightroom caur rosetta strādā zibenīgi (ātrāk kā galda i7, win10) apstrādājot ielas RAW foto (nevienu brīdi nav lagu uz zoom in\out, next). Redzēs, kā strādās jaunie PS un LR priekš (M1). Kristap, ikdienā klausos un uz jaunā MBP(M1) Spotify strādā bez problēmām (uz external audio bluetooth ierīci). Start citu, vēl strādājot neesmu dzirdējis ieslēdzamies dzesēšanas ventilatorus, bet jūtami “silts” gan ir palicis. Komplektā ir lielais 60,9w sienas lādētājs un garš vads… Read more »
Paldies par komentāru! Lai ierīce kalpo godam! :)
https://sneak.berlin/20201112/your-computer-isnt-yours/
Ir idejas, ka šie aparāti parādīsies LV? Pasūtīts decembra beigās, tagad ir februāris:)
Tas ir jāprasa konkrētiem Apple ierīču tirgotājiem. Piemēram, iDeal. Neko konkrētu neesmu dzirdējis par šo tēmu un tur viss notiek – kad saņem ierīces, tad ir ko nodot klientiem. Rindas garas.
Nebiju pat domājis ka ir tādas aiztures ar standarta konfigu. Capital jau piedāvā 16GB RAM. Bet tad jau tik uz pirmo septembri :)
Oho! Ekspermentālās elektroniskās iekārtas apskats.