Reklāma

Jaunākā iOS 15 versija ir instalēta 89% iPhone, kas nav vecāki par četriem gadiem

Jaunākie raksti

Samsung uzskata, ka salokāmie viedtālruņi trīs gados apdzīs Galaxy S modeļus

Samsung paši uzskata, ka lokano ekrānu viedtālruņi tikai tagad sāk uzņemt apgriezienus. Sagaidāms, ka lokano ekrānu viedtālruņi tuvāko trīs...

Xiaomi oficiāli izziņojis Mix Fold 2 salokāmo viedtālruni

Xiaomi Mix Fold 2 ir vēl viens šī gada lokanā ekrāna viedtālrunis, kura uzdevums ir vismaz nedaudz papurināt Samsung...

Kāds vīrietis Lielbritānijā apcietināts, jo ar “AirTag” izsekojis savu bijušo draudzeni

Izsekošanas piekariņi ir praktiski situācijās, kad jāsameklē kāda nozaudēta lieta, piemēram, naudas maks vai telefons. Tomēr domāju, ka neviens...

“SpaceX” orbītā nogādājis jau 3000 “Starlink” satelītu, taču saskaras ar problēmām

Īlona Maska vadītais uzņēmums "SpaceX" turpina izvērst savu ātrgaitas satelītu interneta projektu "Starlink", šīs nedēļas sākumā orbītā nogādājot vēl...

Apple paredz augstu pieprasījumu pēc iPhone 14 viedtālruņiem

Uzņēmums Apple, neskatoties uz ekonomisko situāciju pasaulē, paredz, ka arī šajā rudenī būs pietiekami liels pieprasījums pēc nākamajiem iPhone...

Mēnesī, kad notiek Apple izstrādātāju konference, kurā parasti runā par programmatūras jauninājumiem, uzņēmums publiskojis datus par ierīču operētājsistēmu izmantošanu savos produktos. Kā ierasts, tie ir ļoti augsti, jo jaunāko iOS 15 izmanto 89% procenti to iPhone, kuri nav vecāki par četriem gadiem.

Pēdējā informācija bija janvārī, un no tā laika ir pagājuši pieci mēneši, bet iOS 15 versija oficiāli pieejama jau deviņus mēnešus. Tātad 89% no tiem iPhone modeļiem, kas tikuši izlaisti pēdējos četros gados, lieto jaunāko operētājsistēmu. Desmit procentus joprojām darbina iOS 14, bet tikai procentu vecākas versijas. Skatoties uz kopējo ierīču fona, tad 82% no visām darbina jaunākā iOS versija, 14% lieto iOS 14, bet pārēji četri attiecīgi vecākas versijas.

Jāņem vērā, ka šo aktīvo ierīču klāstā tiek ieskaitītas tās, kuras nemaz nevar darbināt jaunākās operētājsistēmu versijas. Katrā ziņā šie rādītāji ir iespaidīgi, bet tas nav nekāds pārsteigums Apple ekosistēmā, kurai izdodas labāka pāreja uz jaunākajām versijām, salīdzinot ar Android. Tieši pirms gada iOS 14 rezultāti bija vēl par kripatiņu labāki, jo tad pat 90% lietoja iOS 14 versiju iekārtās, kas jaunākas par četriem gadiem.

Avots: Apple

Planšetdatoru segmentā situācija ir līdzīga, jo iPadOS 15 darbina 79%, iPadOS 14 18%, bet pārējie trīs procenti atliek vecākām versijām. Šie dati arī attiecinot uz ierīcēm, kas nav vecākas par četriem gadiem. Kopējā statistikā rezultāti ir zemāki – 72% darbina iPadOS 15, 18% 14. versiju, bet 10% darbina vēl vecākas versijas. Kopumā tas nav pārsteigums, jo iPad planšetdatoru nomaiņa noteikti nav tik bieža kā iPhone.

Avots: Apple

Reklāma

1 komentārs

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
1 komentārs
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
davix
07.06.2022 15:05

Šis ir labs piemērs kā ir korekti veikt OS mērījumus uz ierīcēm: “jaunāko iOS 15 izmanto 89% procenti to iPhone, kuri nav vecāki par četriem gadiem”.

Pēc analogas metodoloģijas būtu veicami mērījumi arī attiecībā, piemēram, par Win11. Izvērtējot tikai pašus jaunākos datorus jeb tos kuriem jaunā OS vispār ir saderīga. Savādāk regulāri pie katras jaunākas Win OS ir jālasa bēdu raksti par sliktajiem rezultātiem, kas rodas mērot pret visiem datoriem.

Reklāma