Reklāma

“Apple” uz brīdi kļuvusi par pirmo 3 triljonus dolāru vērto kompāniju

Jaunākie raksti

Modificēta Nissan Ariya versija nākamgad mēros ceļu no Ziemeļpola uz Dienvidpolu

Modificēta pilnpiedziņas Nissan Ariya versija nākamgad dosies vērienīgā ekspedīcijā - britu piedzīvojumu meklētājs Kriss Remzijs ar šo elektrisko krosoveru...

Tesla prezentē pētījumu par baterijām, kas teorētiski varētu izturēt 100 gadus

Bateriju ilgmūžība elektroauto kontekstā joprojām ir relatīvi diskutabls jautājums, taču Tesla pētnieku grupa, sadarbībā ar Dalhauzī Universitāti, iepazīstinājuši ar...

Atzīmējot “R” divīzijas 20 gadu jubileju, tapis jaudīgākais Golf sērijveida modelis vēsturē

Vācu autoražotāja Volkswagen sporta divīzija "R" svin 20 gadu jubileju, tāpēc Volkswagen vadība nolēmusi to atzīmēt, radot visu laiku...

Mazda laidusi klajā jaunu Mazda CX-60 krosoveru – lielāko un jaudīgāko savā saimē

Japānas ražotājs Mazda paplašinājis modeļu klāstu ar savu lielāko SUV – jauno CX-60. Tas ir lielformāta ģimenes krosovers ar...

BMW M3 un M4 saņem īpašās M divīzijas 50 gadu jubilejas versijas

Vācu autoražotāja BMW "M" sporta divīzija šogad svin apaļo 50 gadu jubileju, tāpēc ražotājs diviem saviem populārākajiem sporta modeļiem...

Tima Kuka vadītajai kompānijai “Apple” šis gads iesācies patiesi veiksmīgi. Uzņēmums pirmdienas, 3. janvāra, vakarā uz brīdi sasniedza jaunu vērtības rekordu – 3 triljonus ASV dolāru. “Apple” vienlaikus ir arī pirmā publiskā kompānijai, kurai kas tāds izdevies.

Jāatzīst, ka par izaugsmi “Apple” sūdzēties nevar. Ja arī dažkārt lietas īsti neiet no rokas un neizdodas saražot tik daudz ierīču, cik vēlētos, tas uzņēmumu nav atturējis gada laikā kļūt par triljonu vērtīgākam. Savukārt par vienu triljonu dolāru vērtu kompāniju “Apple” kļuva pirms trim gadiem. Neslikts kāpums.

“Apple” milzīgie panākumi lielākoties saistīti ar “iPhone“, kas radīja revolūciju mobilo telefonu jomā un ir uzņēmuma balsts arī šodien. Taču arī citi produkti turpina iekarot patērētāju sirdis. Piemēram, 2021. gada 4. ceturksnī ieņēmumi no “Mac” datoriem sasniedza jaunu rekordu.

Jāpiezīmē, ka “Apple” nav vienīgā publiskā kompānija, kuras vērtība pārsniedz triljonu dolāru. Šajā klubiņā atrodas arī “Amazon“, “Alphabet“, “Microsoft” un “Tesla“.

Reklāma

13 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
13 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Itanium
04.01.2022 12:49

Interesanti, kāds ir pamatojums vērtības augšanai 3x pēdējo 3 gadu laikā.

Ivo
04.01.2022 13:07
Reply to  Itanium

nu ne jau ražošanas un pārdošanas apjomu pieaugums 3x :)))

Kursors.lv
04.01.2022 20:48
Reply to  Itanium

Ļoti vienkāršs. Apple ir viena no pasaules vislabākajām kompānijām, kas ienes nejēgā daudz naudas šobrīd un investori paredz, ka turpinās to darīt arī nākotnē. Akciju cenu tomēr nosaka investoru optimisms (vai tā trūkums) par uzņēmuma perspektīvām nākotnē.

Itanium
05.01.2022 16:13

Tas nav gluži “pamatojums”, bet gan fanātisms.
Ja uzņēmumā fundamentāli nav itin nekas, kas pamatotu 3x vērtības celšanos, piemēram, peļņa x3, prognozējams milzīgs peļņas pieaugums nākotnē, market share prognozes utt., tad tā vērtība nav diez ko pamatota un agri vai vēlu (Apple gadījumā laikam šis) viss nostāsies savās vietās.

Kursors.lv
05.01.2022 19:09
Reply to  Itanium

Jā, Apple ir dārgas akcijas un par to liecina kaut vai tas, ka Price to Earnings attiecība ir 31.14x. Bet principā visām lielajām tech kompānijām šī attiecība ir ļoti augsta. Visiem ir skaidrs, ka nākontē neiztiksim bez šo kompāniju radītajiem produktiem un pakalpojumiem, un esam gatavi par nākotnes peļņu maksāt tagad prēmiumu. Ja runājam konkrēti par Apple, tad, manuprāt, investoriem ļoti patīk Apple servisu biznesa daļas straujais pieaugums (https://www.statista.com/statistics/250918/apples-revenue-from-itunes-software-and-services/). Tas ir svarīgi, jo iPhone nevarēs mūžīgi būt slaucamā govs, taču servisus mēs varam izmantot uz dažādām ierīcēm un tie ģenerē regulārus ienākumus uzņēmumam. Tāpat Apple sēž uz vājprātīgi lielas (~93… Read more »

Krotow
05.01.2022 12:38
Reply to  Itanium

USD inflācija.

Oskars
04.01.2022 15:15

Varbūt neliels offtopic – bet vai kādam ir nojausma, kādēļ Latvijā nedarbojas Apple watch ECG nolasīšana? Piem. Igaunijā un Lietuvā tā ir pieejama. Vai kāda no mūsu valsts iestādēm kavē palaišanu, vai kāds cits iemesls?

Zurabs
04.01.2022 18:06
Reply to  Oskars

Nafis tev vajag to fignju? Baigo problemu atradis esi :D

Elektriķis
04.01.2022 18:57
Reply to  Zurabs

Ja Tev ar sirdarbību viss kārtībā, tad nevajag. Lai noķertu aritmiju, tas verķis der. Vienīgi ka dakteri tāpat liks nēsāt savu “īsto” kastīti, lai izrakstītu tabletes.

Elektriķis
05.01.2022 09:38
Reply to  Elektriķis

Ui, domāju “sirdsdarbību”…
Kaut kur lasīju ka šie pulksteņi ar EKG radot papildus slodzi dakteriem, pie viņiem nākot hipohondriķi ar pulksteņiem.

Kursors.lv
04.01.2022 20:53
Reply to  Oskars

Jā, cik sapratu no vietējiem Apple tirgotājiem, valsts pusē nav sertifikācijas šai funkcijai un tāpēc Apple to neņemas te piedāvāt. Bet būtu jāparok dziļāk šis jautājums.

Skābene
05.01.2022 08:45

Nu ļoti vienkārši, ECG funkcija piedēvē ierīcei medicīniskās ierīces status un tā ir attiecīgi jāreģistrē medicīnas ierīču reģistrā, tāpat kā oksimetrs, vai asinsspiediena mērītājs. Acīmredzot vietējais Apple izplatītājs to nav izdarījis.

Oskars
05.01.2022 10:40

Būtu forši, ja paraktu. Varbūt izdodas trast konkrētu atbildīgo iestādi, kas bremzē, un kuru varētu pabakstīt.

Reklāma