Web Analytics
More
  Reklāma

  “Lego” piedāvā īpašus klucīšus, kas paredzēti cilvēkiem ar redzes problēmām

  Jaunākie raksti

  Rotaļlietu ražotājs “Lego” līdz šim piedāvājis dažādus tematiskos klucīšu komplektus, kas ļauj pašu rokām uzbūvēt arī raķetes, automobiļus, gigantiskus objektus utt. Darbošanos ar “Lego” klucīšiem iecienījuši gan bērni, gan pieaugušie visā pasaulē. Tas kompānijai licis aizdomāties par to, ka “Lego” klucīši varētu būt labs mācību līdzeklis vājredzīgiem un neredzīgiem cilvēkiem, tāpēc savā piedāvājumā iekļāvis “Lego” klucīšus ar Braila rakstu.

  Ar Braila raksta komplektu “Lego” nāca klajā jau diezgan pasen, 2019. gadā, taču to piedāvāja ļoti ierobežotam skaitam cilvēku un organizāciju, kas darbojas ar bērniem, kuriem ir redzes traucējumi. Tā kā atsauksmes bijušas labas, “Lego” tagad nolēmis šo īpašo komplektu piedāvāt krietni plašākam interesentu lokam.

  Šajā komplektā ietilpst 287 “Lego” Braila raksta klucīši, no kuriem lielākā daļa ir 2×4 formātā, kas ļauj iestrādāt 6 punktu simbolu (3 rindās, pa 2 punktiem katrā), kā arī pievienota redzama etiķete. Šādā veidā “Lego” klucīšus apmācībām var izmantot gan vājredzīgi, gan neredzīgi cilvēki. Protams, tos droši var izmantot arī tie, kuri tikai vēlas paplašināt savas zināšanas un apgūt Braila rakstu.

  Pasaules Neredzīgo savienības prezidente Martina Eibela-Viljamsone norāda, ka neredzīgo kopienai Braila raksts nesaistās tikai ar lasītprasmi, tā ir arī iespēja kļūt neatkarīgākiem un nodrošina vieglāku iekļaušanos sabiedrībā. Viņa uzsver, ka “Lego” Braila klucīšu pieejamība plašākai sabiedrībai ir milzīgs solis uz priekšu, kas arī mudinās vairāk bērnu sākt mācīties Braila rakstu. 

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  1 komentārs
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Oskars
  27.08.2023 16:20

  Kā pareizi būtu? Kad domāti cilvēkiem ar problēmām, vai kas domāti cilvēkiem ar redzes problēmām?

  Reklāma