Web Analytics
More
  Reklāma

  Ķīnieši radījuši robotsuni, kas varētu palīdzēt vājredzīgajiem (video)

  Jaunākie raksti

  Attīstoties tehnoloģijām, iespējams radīt arvien labākus risinājumus, kas palīdz cilvēkiem ar dažādiem veselības traucējumiem. Piemēram, pētnieku grupa Šanhajā izstrādājusi seškājainu robotsuni – pavadoni, kas kādu dienu varētu palīdzēt cilvēkiem ar redzes problēmām dzīvot patstāvīgāku dzīvi.

  Robotsuns, kas pašreiz tiek testēts, spēj orientēties apkārtējā vidē, izmantojot kameras un sensorus. Tas arī var atpazīt luksofora signālus, ko suņi – pavadoņi nespēj. Tāpat šis robotsuns māk komunicēt, klausoties un pat sarunājoties ar vājredzīgo. Būtiski norādīt, ka balss atpazīšanā, maršruta plānošanā un luksofora gaismu atpazīšanā robotsunim palīdz mākslīgais intelekts.

  Reklāma

  Runājot par izskatu, tas ir apmēram angļu buldoga lielumā ar sešām kājām. Pēc pētnieku domām, šādā veidā tas var pārvietoties vienmērīgāk, ar lielāku stabilitāti.

  Šobrīd robots tiek izmēģināts praktiski. Šeit pētniekiem nāk talkā precēts pāris Li Fei (41) un Džu Sibina (42). Li ir pilnīgi akls un Džu redz tikai nedaudz. Li norāda, ka šis robotsuns ir laba iespēja viņam pārvietoties bez citu cilvēku palīdzības un ļautu vienam doties, piemēram, uz slimnīcu vai veikalu.

  Būtiski, ka šādi robotsuņi – pavadoņi tiek izstrādāti arī citviet, tostarp Austrālijā un Lielbritānijā. Taču tieši Ķīna saskaras ar parasto suņu – pavadoņu trūkumu, tāpēc robotizēts variants būtu ļoti labs risinājums šai problēmai.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  0 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Reklāma