Reklāma

NASA “Artemis I” misija oficiāli atlikta līdz novembrim

Jaunākie raksti

Apple iPad (2022) apskats – jaunā un dārgā planšetdatoru klasika

Šis 2022. gada rudens nosacīti ir bijis kluss Apple planšetdatoru saimē, kaut arī tika izziņoti divi jauni modeļi, no...

Tesla oficiāli piegādā pirmo Semi kravas auto un atklāj plašākas tehniskās detaļas

Labāk vēlu nekā nekad - tā varam teikt par elektroauto ražotāja Tesla elektrisko kravas auto Semi, kas beidzot devies...

Paziņota Apple Music 2022. gada populārākā dziesma

Gada beigas ir laiks, kad dažādi straumēšanas servisi mēdz publiskot informāciju par vēl tekošā gada populārāko saturu, un to...

Škoda līdz 2026. gadam plāno radīt trīs jaunus elektriskos modeļus

Čehu autoražotājs Škoda oficiālā paziņojumā nupat atkārtoti apstiprinājis savus plānus attīstīt elektroauto, paziņojot, ka līdz 2026. gadam uzņēmums radīs...

Amazon 2021. gadā no reklāmu pārdošanas nopelnījis vairāk nekā no abonēšanas servisiem

Amazon vēsturiski tirgū ienāca kā grāmatu tirgošanas interneta veikals, tad tas kļuva par vienkārši gigantisku interneta veikalu, bet tagad...

Izskatās, ka NASA joprojām saskaras ar nedienām saistībā ar nu jau bēdīgi slaveno Mēness misiju “Artemis I”, kuras laikā kosmosa palaišanas sistēmai “Space Launch System” jāsasniedz Mēness. Esam jau rakstījuši par neveiksmēm, kuru dēļ vairākas reizes nācies atcelt šo nozīmīgo misiju. Ņemot vērā visus apstākļus, NASA paziņojusi, ka nākamais piemērotais laiks, kad “Artemis I” varētu veikt, ir vien novembris, kas ir stipri vēlu, ja sākotnējais misijas datums bija 29. augusts.

Pēc divām neveiksmēm, kas neļāva startēt “Artemis I”, NASA paziņoja, ka vēl 27. septembrī varētu veikt trešo palaišanas mēģinājumu. Taču šoreiz visus plānus izjauca nevis tehniskās ķibeles, bet gan laikapstākļi – ASV sasniedza postošā viesuļvētra Īans. NASA drošības dēļ nolēma raķeti nogādāt atpakaļ uz transportlīdzekļu montāžas ēku. Aizvadītajā ceturtdienā, sasniedzot Kenedija kosmosa centru, Īans kļuva par tropisku vētru. NASA ziņo, ka lielu skādi lidojuma aparatūrai vētra nav nodarījusi, taču nākamais misijas mēģinājums gan varētu notikt ne agrāk kā 12. līdz 27. novembrī.

Jāpiezīmē, ka misija “Artemis I” ir daļa no NASA “Artemis” programmas, kuras mērķis ir nogādāt cilvēkus atpakaļ uz Mēness. Savukārt “Artemis I” galvenais mērķis ir kosmosa kuģa “Orion” veiksmīga aplidošana apkārt Mēnesim. “Artemis I” pirmais palaišanas mēģinājums neizdevās sakarā ar dzinēja problēmām, otrais bija neveiksmīgs, jo radās ūdeņraža noplūde, mēģinot iesūknēt degvielu raķetē. Savukārt trešo mēģinājumu izjauca viesuļvētra.

7 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
7 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Usinss
03.10.2022 09:06

Lūk, ko nozīmē woke un cancel kultūra… trūkst kvalificētu reālu zinātnieku. 70 tajos mierīgi laida raķetes uz mēnesi, problēma bija tikai naudā… taga nauda ir, bet problēma kvalificētos speciālistos, kuri rubī fišku. Spilgtākais piemērs, kā nokanceloja zinātnieku, kurš palīdzēja nosēdināt roveri uz marsa, tikai tapēc, ka viņam bija Anime krekls…. nevajadzēja zināgt viņa pienesumu zinātnei, kanceloja lupatas dēļ. Un ir ļoti daudz šādu zinātnieku, inžinieru, kuri beidza savu karjeru, jo baidījās, ka vņus kancelos un sagraus visu dzīvi. Welcome to the future old man. Kur cilvēce nav spējīga vienu raķeti dabūt ārpus mūsu orbītas… Protams, Elons tak sūta augšā… bet… Read more »

Krotow
03.10.2022 12:13
Reply to  Usinss

Lielā mērā muļķības. Tagad vienkārši vairs nedara pa krievu modei, kad uzšauj augšā džekus un skatās vai šie tur izdzīvos vai nē.

digitalk
03.10.2022 13:37
Reply to  Krotow

lielā mērā muļķības. krievi uz labu laimi arī neko nešāva gaisā. tad jau tik pat labi var apgalvot, ka Čelendžers vai Apollo 13 ir amerikāņu bezatbildības kalngals.

Munins
03.10.2022 11:29

Tiešām rodas iespaids, ka ASV tehnoloģiski ir degradējusi, jo 70-desmitajos ar Apollo programmu tai raitāk gāja, kaut arī tad nebija modernās elektronikas un datoru, kā arī pieredzes lidojumos uz Mēnesi.

Krotow
03.10.2022 12:15
Reply to  Munins

Toreiz bija aukstais karš un kosmiskā sacensība. Tagad uz NASA izdevumiem skatās ne caur pirkstiem. SpaceX R&D izdevumi arī nav mazie.

Munins
03.10.2022 18:29
Reply to  Krotow

Tad bija augstais karš un bruņošanās sacensība, bet tagad ir superdatori un inženiertehniskās modelēšanas programmas, kuriem vajadzētu aizvietot veselus 70-desmito projektēšanas institūtus, kā arī jauni materiāli, lielo raķešu būvēšanas un Apollo lidojumu pieredze, bet vienalga Artemis ievelkās salīdzinājumā ar Apollo. Man slinkums meklēt skaitļus, bet arī pašreizējām Mēness programmām Constellation un Artemis iztērēti daudzi miljardi.

Krotow
03.10.2022 20:53
Reply to  Munins

Ja esi tik gudrs, tad brauc uz ASV un piesakies NASA ģenerāldirektora amatā. Lai veicas!

Reklāma