Reklāma

Pēc diviem gadiem mēs varētu sagaidīt MacBook un iPad ar OLED displejiem

Jaunākie raksti

NFT beidzot ienāk arī “Facebook”

NFT (non-fungible tokens) virtuālajā pasaulē ienāk arvien plašāk, un arī Latvijā tie vairs nav gluži sveši. Iespējams, drīzumā ar...

“Apple Watch 8”, iespējams, būs iekļauts sensors, kas brīdinās par drudzi

Pazīstamais "Apple" analītiķis Marks Gurmans (Mark Gurman) ir visai pārliecināts par to, ka jaunākās paaudzes "Apple" pulkstenī "Apple Watch...

“Meta” digitālā maka “Novi” dienas ir skaitītas

Aizvadītajā nedēļā jau rakstījām par "Meta" plāniem veikt sava digitālā maka zīmola maiņu, "Facebook Pay" nomainot uz "Meta Pay"....

Jaunais MacBook Air ar M2 pārdošanā varētu nonākt 15. jūlijā

Pirms pāris nedēļām Apple savā izstrādātāju konferencē paziņoja par jaunas sērijas M2 datoru procesoru, kā arī atjauninātu MacBook Air...

Datorspēļu fani vēl arvien neatzīst Windows 11

Steam Hardware Survey jaunākie dati norāda, ka lai arī spēļu entuziasti turpina uzstādīt savos datoros Windows 11, tomēr Windows...

Neilgi pēc atjauninātā MacBook Air portatīvā datora izziņošanas, parādījušās baumas par nākamo tehnoloģisko lēcienu Apple produktos, kas būtu MacBook sērijas portatīvais dators un iPad planšetdators ar OLED tehnoloģijas ekrāniem.

Līdz šim pēdējie minētie modeļi ir aprīkoti ar LED un mini-LED tehnoloģijas displejiem, tāpēc šis būs liels solis Apple produktu klāstā. Kā viens no pirmajiem produktiem tiek minēts tieši MacBook Air portatīvais dators, kas OLED ekrānu saņemtu 2024. gadā. Tāpat pie tāda varētu tikt abu izmēru iPad Pro modeļi. Kā norāda jomas eksperts, tad OLED tehnoloģija ekrānus ļaus padarīt gan spožākus, gan ilgāk izmantojamus, bet par 30% samazinot esošo enerģijas patēriņu. Tātad ieguvums būtu daudzās jomās, īpaši runājot par efektivitāti, kas tagad ir Apple ARM datoru procesu jājamzirdziņš.

Šobrīd izmantotā mini-LED tehnoloģija iPad Pro planšetdatoros un 14 collu MacBook Pro modeli līdzinās OLED displejiem, tomēr aptumšojums nav tik spēcīgs un precīzs, kā šai tehnoloģijai. Taču mini-LED pasargā no gaismu neizdegšanas un blāvuma, kas skar OLED ekrānus. Vidusceļš šim varētu būt micro-LED tehnoloģijas izmantošana, kas pārņēmusi labāko no abām pusēm, sniedzot gan lielu gaišumu unn krāsu daudzveidību, gan arī ekrāna ilgmūžību.

Šādas baumas un iespējamie Apple plāni liek pārdomāt kādu ierīču iegādi šobrīd, taču kamēr tie nav reāli un produkti pieejami, labākais ir esošā brīža produkts.

Avots9TO5Mac
Reklāma

4 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
4 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Flare
20.06.2022 12:06

Visiem citiem ražotājiem jau sen būs OLED, bet Apple to pasniegs kā baigo inovāciju. :D

Tītars
20.06.2022 16:33
Reply to  Flare

Līdz šim Apple bijis par un ap integrācijām, šajā gadijumā tikt galā ar OLED negatīvajām pusēm – izdegšanu un ghosting. Mazos izmēros kā apple watch tas ir atrisināts nedaudz “šūpojot” attēlu, ja to pašu domā darīt lielākā izmērā, kapēc gan ne, baterija macbook jau tagad ilgst gandrīz visu dienu, OLED to varētu vēl uzlabot.

Skatoties pēc pagātnes trendiem, visi citi ražotāji dabūs šo faktu uz papīra priekš PR pirmie, un tad spēlēs catch-up game ar Apple, lai panāktu attiecīgo kvalitāti.

Biteme
20.06.2022 17:50
Reply to  Flare

OLED nevar pasniegt kā inovāciju, jo tas ir tikai ekrāna veids. Inovācija būtu kas tāds, kas kardinālu mainītu lietošanas paradumus. Bet mūsdienu patērētāji visai nekritiski jūsmo par inkrementālām izmaiņām.

Flare
21.06.2022 12:27
Reply to  Biteme

Apple mārketings atradīs veidu kā to pasniegt kā inovāciju. :D Par OLED ekrānu problēmām jāsaka, ka līdz šim neesmu saskāries. Tiesa man nav OLED tv, taču telefonā jau gadiem ir OLED, tikko paņēmu portatīvo ar OLED, viss OK. Tiesa, portatīvajam varēs novērtēt pēc laika.

Reklāma