Reklāma

Nākamais iPhone modelis visticamāk nesaņems ekrānā iebūvētu pirkstu nospieduma lasītāju

Jaunākie raksti

Xiaomi laiž pārdošanā Mijia 610 L Rock ledusskapi

Xiaomi Ķīnā uzsācis pārdot Mijia Refrigerator 610 L Rock ledusskapi. Mijia Refrigerator 610 L Rock ledusskapim ir 20 nodalījumi...

Bentley saviem modeļiem ieviesīs “Azure” versiju īpaši komfortablai braukšanai

Luksusauto ražotājs Bentley paziņojis, ka savos modeļos tas ieviesīs "Azure" versiju - tas nav jauns modelis, bet gan aprīkojuma...

Tesla piesakās papildus zemesgabalam, lai paplašinātu rūpnīcu Berlīnē

Elektroauto ražotājs Tesla pieteicies iegādāties "Gigafactory Berlin" pieguļošo zemesgabalu, autoražotājam jau plānojot rūpnīcas paplašināšanās darbus. Šadas ziņas izplatījuši vācu...

Marks Zakerbergs: “Meta” metaversa projekts tuvākos piecus gadus izmaksās ļoti dārgi

Nav nekāds noslēpums, ka metaversa kā iekļaujošas virtuālās pasaules izveide izmaksās ļoti dārgi. Daudzi uzņēmumi, ieskaitot "Google", "Microsoft", "Meta"...

Vai un kā paaudzes īpatnības ietekmē finanšu paradumus?

Viena no jomām, kur diezgan labi var aplūkot atšķirības dažādās paaudzēs, ir finanses. Šobrīd, kad tehnoloģijas attīstās straujāk nekā...

Parādījusies jaunākā informācija, ka rudenī gaidāmais iPhone 13 modelis tomēr nesaņems zem displeja iebūvētu pirkstu nospieduma lasītāju, ko Apple šobrīd izstrādā un attīsta.

Līdz ar to nākamā iPhone viedtālruņa lietotājiem joprojām savu biometrisko autentifikāciju nāksies balstīt uz sejas atpazīšanas funkcionalitāti. Kā norāda pieejamā informācija, tad Apple šobrīd testē pirkstu nospieduma lasīšanas tehnoloģiju Touch ID, kas būtu iebūvēta zem displeja un ļautu izmantot veco labo biometrisko autentificikāciju. Pagaidām gan nav zināmi skaidri iemesli, kāpēc jaunākais iPhone modelis to nesaņems, bet tas varētu būt saistīts ar to, ka tehnoloģija vēl nav pietiekami gatava. Tas ir Apple stilā jau tirgū esošus risinājumus pilnveidot līdz savai kvalitātes zīmei, produktos tos iekļaujot vairākus gadus pēc konkurentiem.

Pagaidām vienīgais aktīvais iPhone ar Touch ID tehnoloģiju ir otrās paaudzes iPhone SE modelis, kuram ticis izmantots vecais risinājums, iestrādājot to sākuma ekrāna pogā. Tāpat jaunākie Touch ID veikumi atrodami iPad Air ieslēgšanas pogā un iMac datora jaunajā klaviatūrā Magic Keyboard. Pandēmijas laikā sejas atpazīšana radīja īpašas problēmas, jo sensors nav spējīgs nolasīt cilvēka sejas vaibstus, kurus klāj sejas maska. Tiesa, Apple spēja radīt risinājumu, ļaujot autentifikācijai izmantot Apple Watch viedpulksteni, kas tiešām uzlaboja ikdienas lietošanu. Protams, ne visiem iPhone lietotājiem ir Apple viedpulkstenis.

Balstoties uz iepriekšējo pieredzi un pieejamo informāciju, tad nākamā iPhone prezentācija kā ierasts varētu notikt septembra vidū, kas ir vien pāris nedēļu attālumā.

Reklāma

9 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
9 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Lauris
25.08.2021 13:39

Un ļoti labi,ka nebūs! Uz Samsung S20 tā bija viena vienīga vilšanās. Varbūt citiem ir labāk, bet Face ID ir tik ļoti ērtāks. Ja nu vēl power pogā varētu ielikt.

Kaspars Baradach
25.08.2021 14:46
Reply to  Lauris

Baigi no svara ir ikdienas nodarbes. Cilvēkiem kas daudz kko dara ar rokām, medz būt pirkstu ādas bojājumi, tād rodas problēmas ar skeneri. Ja pirksti labā stāvoklī, mūsdienu samsuda skeneris strādā ļoti labi. Vismaz es ar note 10+ un note 20u nevaru sūdzēties. Savadīti abu roku pirksti, kad labais īkšķis padraudzējas ar nazi vai fleksi, lietoju kreiso roku))))

Čiekurs
25.08.2021 16:46

Ja fleksis sāk kost pirkstos, tad telefona atbloķēšanas nianses uz kādu laiku ir sekundāras. Var gadīties, ka kāds no pirkstu nospiedumiem būs jādzēš ārā. :D

Elektriķis
25.08.2021 14:09

Aktivēju telefona atbloķēšanu no pulksteņa. Veikalā ir labi, tas darbojas ar visu masku. Aizgāju uz mežu pastrādāt ar telefonu kabatā un pulksteni uz rokas. Telefons bija sabildējis kabatu, sarakstījis e-pastus… vairs nelieku šādos gadījumos pulksteni uz rokas un ir miers. Ui kā vajag puksteni ar mobīlā tīkla pieslēgumu.

BTR
27.08.2021 17:40

:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

AUTOR “Tas ir Apple stilā jau tirgū esošus risinājumus pilnveidot līdz savai kvalitātes zīmei, produktos tos iekļaujot vairākus gadus pēc konkurentiem.” Kuru tad šie un ko ir pilnveidojuši līdz to kvalitātes zīmei?

Lebrants
30.08.2021 00:26

Kāpēc, kāpēc Apple viedtālruņos grib iestrādāt face ID, man nepatīk šā ideja, jo face ID slikti strādā, neatpazīst seju un lai viņi saglabā touch ID tas labāk strādā.

Jurčiks
30.08.2021 01:22
Reply to  Lebrants

lol, tas nav lietotāja ērtības jautājums, bet gan tāpēc ka Apples AI meklēšot vai neesi pedofīls un neglabā/neizplati bērnu pornogrāfiju ar savu telefonu. Nebūtu brīnums ka drīz visu telefonu atbloķēšana būs tikai ar purnu.
Un cik ilgi līdz tam, kad šo pašu pedofīlu ķeršanas risinājumu pielietos, lai noķertu un kancelētu vai pat “utilizētu” tos, kas valdībai nepatīk?

Elektriķis
30.08.2021 09:53
Reply to  Lebrants

Te man jāpiekrīt Henrijam. Sejas pazīšanai nav ne vainas.

Reklāma