Web Analytics
More
  Reklāma

  Zoom beidzot apstiprina, ka šifrēs visu lietotāju datus

  Jaunākie raksti

  Kopš pandēmijas sākuma, kad videokonferenču rīks Zoom kļuva par vienu no galvenajiem saziņas kanāliem gan privātajā, gan biznesa jomā, tas saņēma lielu kritiku saistībā ar datu drošības problēmām. Iepriekš Zoom ziņoja, ka šifrēs tikai maksas klientus, tad vasarā pavīdēja informācija, ka tiks aizsargāti visi klienti, bet 14. oktobrī tas ticis paziņots oficiāli.

  Pilnīga šifrēšana (angliski end-to-end encryption) darbosies ar publisko atslēgu kriptogrāfiju, kuras tiks ģenerētas un turētas katra lietotāja datorā, tām neatrodoties kādos no Zoom serveriem. Pagaidām šifrēšana 30 dienas darbosies nosacītā testa režīmā, gaidot klientu atsauksmes par to, kā arī tā būs iespējota līdz 200 cilvēku lieliem zvaniem. Tā kā šifrēšanas atslēgas atradīsies katra lietotāja ierīcē, tad vismaz sākumā nebūs pieejams ļoti plašs funkcionalitātes loks: informācijas glabāšana mākonī, straumēšana, tiešā tulkošana, balsošana u.c. Taču uzņēmums sola, ka laika gaitā šī iespējas būs pieejamas lietotājiem.

  Avots: Zoom

  Lai šobrīd izmantotu šifrēšanu, katram lietotājam būs nepieciešams norādīt savu telefona numuru. Lietotāji par šo aizsardzību tiks informēti ar zaļas krāsas slēdzenes palīdzību.

  Avots: Zoom
  AvotsZoom
  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  0 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Reklāma