Reklāma

MSI GS75 Stealth apskats – plāns un jaudīgs spēlēm paredzēts klēpjdators

Jaunākie raksti

Razer Huntsman Mini 60% mehāniskās tastatūras apskats

Šoreiz apskatam no 4GAMES saņemta Razer Huntsman Mini 60% mehāniskā tastatūra, kas pat mums ir visai neierasta, jo tā...

“Hyundai” pusvadītāju deficīta dēļ aptur jau otro rūpnīcu

Globālais pusvadītāju iztrūkūms pēdējo dienu laikā nopietni ietekmējis "Hyundai" - Dienvidkorejas autoražotājs paziņojis, ka uz vismaz divām dienām tiks...

Joker ļaunatūra inficējusi vismaz 500 000 Huawei viedtālruņu

Huawei lietotņu veikalā iemānītas vairākas lietotnes, kas papildinātas ar Joker ļaunatūru. Doctor Web ziņo, ka ar Joker ļaunatūru aplipināts...

Latvieši radījuši lietotni “Sharentic”- risinājumu, kas ļauj ērti iznomāt sev nepieciešamo

Iespējams, tev kādreiz bijusi situācija, kad nepieciešama kāda lieta, ko jāizmanto tikai dažās konkrētās situācijās, kas nozīmē, ka pārējo...

LMT Latvijā uzsāk piedāvāt VoLTE

No 2021. gada 12. aprīļa, LMT pirmais Latvijā saviem klientiem sāk nodrošināt VoLTE (Voice over Long-Term Evolution) tehnoloģiju zvaniem...

MSI šoreiz apskatam sagādājuši varbūt ne pašu svaigāko, bet noteikti ļoti interesantu spēlēm paredzētu 17.3 collu klēpjdatoru MSI GS75 Stealth ar RTX 2070 Max-Q videokarti un jaudīgu Intel Core i7-8750H procesoru. Turklāt MSI GS75 Stealth nav vis nekāds plastmasas gabals – klēpjdators ir nopietni būvēts, tam ir plašs pieslēgvietu klāsts un pāris citi visai interesanti labumi.

Uzreiz pateikšu, ka man īsti līdz galam nepatika MSI GS75 Stealth skārienpaliktņa novietojums, kas trāpās tieši zem labās rokas plaukstas, attiecīgi ik pa laikam kursors tika pabīdīs prom vai pat kaut kas lieki uzspiests.

MSI GS75 Stealth vēl arvien ir viens no kvalitatīvākajiem un plānākajiem 17.3 collu spēlēm paredzētajiem klēpjdatoriem, lai arī kopš tā iznākšanas pagājis vairāk nekā gads.

Tehniskā specifikācija

 • Procesors: sešu kodolu Intel Core i7-8750H
 • Videokarte: Nvidia GeForce RTX 2070 Max-Q (8192 MB, GDDR6, ForceWare 417.71, Optimus)
 • RAM: 16 GB SO-DIMM 2666 MHz DDR4 (max 64 GB)
 • Ekrāns: 17.3 collas, 16:9, 1920 x 1080, 127 ppi, IPS, 144 Hz, viegli matēts
 • SSD: 512 GB PCIe NVMe SSD, iespēja pievienot vēl vienu PCIe NVMe SSD ar RAID 0 slēgumu
 • Pieslēgvietas: 1x Type-C USB3.1 Gen1, 3x Type-A USB3.1 Gen2, 1x RJ45, 1x Micro SD karšu lasītājs, 1x (4K @ 60Hz) HDMI, austiņu pieslēgvieta
 • Bezvadu savienojumi: Killer Gb LAN 802.11 ac Wi-Fi 5 + Bluetooth 5.0
 • Izmēri: 396.1 x 259.5 x 18.95 mm
 • Svars: 2.25 kg, barošanas bloks ap 650 g
 • Papildus: izgaismoti RGB LED taustiņi, ciparbloks tastatūrai
 • Programmatūra: Dragon Center
 • Cena: ap 2200 EUR

Izskats un uzbūve

MSI izvēlējies likt uzsvaru uz šī ļoti jaudīgā spēlēm paredzētā klēpjdatora kompaktumu un salīdzinoši visai klusu darbību, kad spēlējam datorspēles. MSI GS75 Stealth ar saviem 2.25 kilogramiem arī ir ļoti viegls 17.3 collu klēpjdators, kad to salīdzina ar citiem konkurentiem, kas parasti sver vismaz 400… 500 un līdz pat 700 gramus vairāk.

Man uzreiz gan jānorāda, ka 19 mm biezais korpuss nav ideāli stings – ja to paņemsi aiz priekšējā kreisā stūra, sāks “gļukot” skārienpaliktnis, tas sāks iezīmēt tekstu un klikšķināt kursora bultu ekrānā. Ne vienmēr, bet dažreiz tā gadās. Pieļauju, ka problēma varētu būt ar konkrēto testam paredzēto eksemplāru – tas ir šo to savā dzīvē pārdzīvojis nelabu, kas arī licis kaut kam datora iekšās atrauties no savas vietas un staigāt brīvi apkārt. Konkrētais testam paredzētais eksemplārs ir vērts vaļā (sabojāta rūpnīcas plomba), iespējams, kāds vadiņš nav precīzi pievienots atpakaļ pirms atkārtotas datora kopā salikšanas. Pats es MSI GS75 Stealth vaļā nevēru un šo nepārbaudīju.

Krāsu un dizaina ziņā MSI GS75 Stealth ir ļoti piezemēts – tam pamatā ir melns metāla korpuss ar zelta krāsa eņģēm un zelta krāsas ielaidumu ap skārienpaliktni. MSI GS75 Stealth pat ir ticis pie SteelSeries RGB LED tastatūras, bet par to parunāsim vēlāk. Uz vāka izvietots pūķa logotips, kas visai labi iederas spēlēm paredzēta datora dizainā. Šo pašu pūķi MSI ik pa laikam pamanās uzlikt uz dažiem nedaudz biznesīgākiem klēpjdatoru modeļiem, tur tie neizskatās savā vietā.

Man ļoti patīk, ka MSI GS75 Stealth aprīkots ar ļoti kvalitatīva paskata pieslēgvietām, bet nez kāpēc, piemēram, USB spraudni datorā nevar iedabūt līdz galam.

Kreisajā sānā MSI GS75 Stealth izvietota Ethernet pieslēgvieta, USB 3.1 (Type-A), microSD un skaņas pieslēgvietas. Labajā sānā ir USB Type-C port, Thunderbolt 3, vēl divas USB 3.1 (Type-A) pieslēgvietas un pilna izmēra HDMI. Ļoti pieklājīgs pieslēgvietu klāsts!

Ekrāns

Viens no lielākajiem MSI GS75 Stealth plusiem ir 17.3 collu ekrāns ar 1920 x 1080 izšķirtspēju un 144 Hz attēla atsvaidzi. Tiek apgalvots, ka MSI GS75 Stealth ekrāns attēlo 116% no sRGB krāstelpas. Ekrāns ir arī visai spilgts, tīmeklī minēts, ka tā maksimālais spilgtums ir ap 250 cd/m², kas klēpjdatoram ir labi, bet ārā ar MSI GS75 Stealth noteikti nav, ko darīt, jo attēls būs gandrīz nesaredzams. Iepriekš redzēti klēpjdatori arī ar 400 cd/m² ekrāna spilgtumu, tos gan var bez raizēm lietot ārpus telpām.

Viens no lielākajiem MSI GS75 Stealth konkurentiem ir ROG Strix SCAR II, tā ekrānam ir 300 cd/m² spilgtums, bet internetā lasāms, ka ROG Strix SCAR II modelim ir problēmas sasniegt solītos 300 cd/m², esot gadījumi, kad reālos mērījumos jārēķinās arī ar gandrīz 10% spilgtuma zudumu.

Diemžēl šobrīd mēs nevaram nekā zinātniski aprakstāmi nomērīt ekrānu spilgtumus.

Tastatūra un skārienpaliktnis

MSI GS75 Stealth izmanto SteelSeries tastatūru ar RGB LED izgaismojumu. Tastatūrai ir arī ciparbloks, bet tam ir samazināt taustiņu platuma izmērs, augstums saglabāts tāds pats kā pārējiem taustiņiem. Nav slikta ideja.

SteelSeries tastatūras taustiņi spiežas visai stingri, bet ļoti pārliecinoši. Manuprāt, šī ir viena no retajām klēpjdatoru tastatūrām, kas ir tiešām patīkami lietojama visas dienas garumā.

Ir gan viens fakts, kas neļauj tā uzreiz mesties MSI GS75 Stealth tastatūras skāvienos. Faktiski šis “viens” stāv priekšā tastatūrai arī sava izvietojuma un izmēra dēļ. Šis “viens” ir pamatīgā izmēra skārienpaliktnis, kas pats par sevi ir visai labs, bet tā izvietojums nav pārāk pārdomāts – ik pa laikam ar plaukstu pabīdīju kursoru vai kaut ko netīstām noklikšķināju. Droši vien šis ir viens no retajiem gadījumiem, kad skārienpaliktnis varēja būt izmēros mazāks. Tik lielam skārienpaliktņa laukumam nav pielietojuma. Tāds izmērs tikai traucē. Skārienpaliktni var ātri atslēgt ar Fn + F3.

Skaņa

Divi ar pusi teikumi par MSI GS75 Stealth skaņu – lai arī tiek solīti divi 2W skaļrunīši, tomēr to skanējums ir vājš. Basa, protams, nav nekāda. Šeit uzskatu, ka ražotājs varēja pacensties, citi konkurenti arī jūtami zemākā cenā iemanās klēpjdatoros ievietot nu jau par gandrīz labiem dēvējamus skaļruņus.

Veiktspēja

Mūsu veiktspējas testu krātuvītē MSI GS75 Stealth ir pirmais klēpjdators ar GeForce RTX 2070 Max-Q videokarti, šī nav pilntiesīga GeForce RTX 2070 klēpjdatoru versija, bet gan samazinātas jaudas Max-Q dizains. MSI GS75 Stealth aprīkots arī ar nedaudz padzīvojušu, bet vēl arvien pietiekami jaudīgu Intel Core i7-8750H procesoru un 16 GB DDR4 RAM. Dators aprīkots arī ar 512 GB NVMe SSD tipa disku un papildus tam arī iespējams ievietot vēl vienu NVMe SSD tipa disku, veidojot RAID 0 slēgumu.

Uzriez jau sākumā paziņošu, ka pat vienkāršos veiktspējas testos Intel Core i7-8750H procesoram bija niķis sasniegt aptuveni 97…98 grādus, un attiecīgi parādījās tā saucamais thermal throttling. Tātad MSI GS75 Stealth netiek pietiekami efektīvi dzesēt, turklāt thermal throttling parādījās jau pie ne pārāk nopietniem sintētiskā veiktspējas testiem. Te gan jānorāda, ka thermal throttling samazina veiktspēju par aptuveni 3… 4%.

MSI GS75 Stealth dzesēšana nebūtu dēvējama par vāju, dators pamanās vismaz no ārpuses (virsējā tastatūras daļa) sevi tik labi nodzesēt, ka ar roku nekur nav jūtams siltums. Spēļu spēlēšanas laikā uz ceļiem MSI GS75 Stealth neturēsi, apakša gan tam karst visai jūtami. MSI GS75 Stealth dzesēšana nav neciešami skaļa, kā tas ir manīts citiem spēlēm paredzētiem jaudīgajiem klēpjdatoriem.

Klēpjdators aprīkots ar Samsung 512 GB PM981 NVMe SSD tipa atmiņu, kas ir pazīstama ar ātru darbību. Arī šoreiz uzrāda ļoti labu 3362 MB/s nolasīšanas un 1858 MB/s ieraksta ātrumu. Datorā ievietotā Samsung PM981 NVMe SSD atmiņa ar teorētisku 3000 MB/s sekvenciālā ieraksta un 1800 MB/s nolasīšanas ātrumu. AS SSD Benchmark lietotne nez kāpēc uzrādīja trīs reizes zemāku lasīšanas ātrumu, bet to pašu 1800 MB/s ieraksta ātrumu.

Passmark PerformanceTest 9.0 testā šis klēpjdators sasniedza vairāk nekā pieņemamu 5807 punktu rezultātu, kas bez pūlēm pārspēj MSI GS65 Stealth Thin (5369.2 punkti), ASUS ROG Strix G (4653.7 punkti) un pat nesen testēto ASUS ROG Zephyrus G14 (5056), ASUS ROG ZEPHYRUS S GX701 (5646.2 punkti) un pat nesen apskatīto ASUS TUF Gaming A15 (5720 punkti). Šajā testā pats labākais rezultāts no pie mums sabijušiem datoriem ir Lenovo ThinkPad X1 Extreme ar 7809.2 punktiem.

Citi veiktspējas testu dati:

 • PCMark 10: 5170
 • 3DMark Fire Strike Ultra: 4084
 • 3DMark Time Spy: 6343
 • 3DMark Sky Diver: 32 617
 • Cinebench R20: 2143

Pakomentēšu sīkāk sintētiskās veiktspējas testu rezultātus, kad tos salīdzina ar citiem iepriekš redzētiem klēpjdatoriem. PCMark 10 (5170 punkti) rezultāts ir ceturtajā vietā no 25 testētiem klēpjdatoriem, Fire Strike Ultra ir trešais labākais rezultāts, Time Spy ir ceturtais labākais rezultāts no 28 testētajiem klēpjdatoriem.

Cinebench, kas ir procesora spēju tests, 2143 punkti ir nedaudz zem gaidītā, jo ROG Zephyrus S GX701 ar to pašu Intel Core i7-8750H procesoru uzrādīja 2722 punktus. Tātad var vērtēt, ka kopumā veiktspējas testos milzu pienesums ir videokartei, kamēr Intel Core i7-8750H procesors ir tāds, kāds tas vienmēr bijis. Te neko jaunu un pārsteidzošu gaidīt nevajadzētu.

Spēlēs iebūvētajos veiktspējas testos MSI GS75 Stealth uzrādīja sekojošus rezultātus:

 • Assassin’s Creed Odyssey: 1080p Ultra 47 fps
 • Far Cry New Dawn: 1080p Ultra 74 fps
 • Division 2: 1080p Ultra 60 fps

Spēlēs iebūvētajos veiktspējas testos MSI GS75 Stealth ir noteikti virs vidējā. Nesen apskatītais drīzāk lētā gala spēlēm paredzētais TUF Gaming A15 ar GeForce RTX 2060 un pavisam svaigo astoņu kodolu AMD Ryzen 7 4800H procesoru gandrīz identiskus rezultātus (attiecīgi Assassin’s Creed 47, Far Cry 77 un Division 2 gandrīz tos pašus 59 fps).

Akumulators

MSI GS75 Stealth pavada MSI Dragon Center lietotne, kas visa cita starpā atbild arī par akumulatora tēriņiem un lietojumu. Man patika, ka Dragon Center lietotne ļauj izvēlēties visai sakarīgas akumulatora taupīšanas iespējas, ja klēpjdatoru izmanto gandrīz tikai pieslēgtu vadam. Pastāv iespēja turēt MSI GS75 Stealth uzlādi starp 50% un 60%, tādējādi nenodarot kaitējumu akumulatoram. Protams, ir arī iespēja neko netaupīt un lādēt akumulatoru līdz 100%. Sabalansētajos iestatījumos MSI GS75 Stealth akumulators tiek lādēts līdz 80%, lai būtu iespēja datoru noņemt no vada uzreiz un izmantot, nevis gaidīt, kad tas pielādēsies no 50%… 60% līdz 80% vai vairāk.

Ar vienu uzlādi MSI GS75 Stealth nodzīvos aptuveni 3 stundas un 10 minūte, bet te jāņem vērā, ka konkrētais testa dators jau ir šo to pieredzējis. Domāju, ka svaigs MSI GS75 Stealth modelis darbosies vismaz 3 stundas un 30 minūtes enerģijas taupīšanas režīmā.

Spēlēs MSI GS75 Stealth nosēdās jau pie 30 minūšu atzīmes (precizitātei – 33 minūtes), bet jau atkal – konkrētais dators ir palietots.

Nobeigumā

Jāatzīst, ka MSI GS75 Stealth ir viens no foršākajiem un saprātīgākajiem redzētajiem spēlēm paredzētajiem klēpjdatoriem. Noteikti MSI GS75 Stealth nedaudz “iegriež” tas, ka modelis nebūtu dēvējams par jaunu. Jau šobrīd par gandrīz pusi no MSI GS75 Stealth cenas pieejams ASUS TUF Gaming A15 ar GeForce RTX 2060 un pavisam svaigo astoņu kodolu AMD Ryzen 7 4800H procesoru, kas spēlēs uzrāda to pašu ātrumu. TUF Gaming A15 arī ir 144 Hz ekrāns un iespēja pievienot vēl vienu SSD tipa atmiņu.

Noteikti viens no lielākajiem MSI GS75 Stealth plusiem ir spilgtais 144 Hz ekrāns, kā arī SteelSeries tastatūra. Klēpjdatoram ir plašs un saprātīgs pieslēgvietu klāsts. Tāpat vēlētos uzteikt labu dzesēšanas sistēmu, kas ir salīdzinoši klusa, bet tā īsti nespēj nodzesēt jaudīgo 8. paaudzes Intel Core i7 procesoru. Man gan jāsaka, ka laikam neviens no redzētajiem klēpjdatoriem ar Intel Core i7-8750H nodzesēšanu nav ticis galā, vienmēr parādījies thermal throttling.

Ne tik labās īpašības saistāmas ar MSI GS75 Stealth plānumu, to nevarēsi ņemt aiz viena stūra. Man arī nepatika milzīgā izmēra skārienpaliktnis, to var nākties slēgt pavisam ārā. Arī tik čābīgus skaļruņus no 2200 eiro klēpjdatora negaidīju.

Patika

 • plāns, viegls, glīts
 • lieliska tastatūra
 • labs 144 Hz ekrāns
 • klusa dzesēšanas sistēma
 • jaudīgs, RAID 0 iespēja

Ne tik ļoti patika

 • plānums padara datoru ļumīgu
 • pārāk liels skārienpaliktnis
Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Reklāma
Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: