web analytics

Lietotne TraceTogether anonīmi ziņo citiem, ja tie bijuši kontaktā ar COVID-19 slimnieku

Jaunākie raksti

Valdība atbalsta Latvijas pievienošanos CERN asociētās dalībvalsts statusā

Ceturtdien, 25. februārī, Ministru kabinets atbalstīja Latvijas pievienošanos Eiropas Kodolpētījumu centram (CERN) asociētās dalībvalsts statusā no šā gada 1. jūlija. Iegūstot CERN...

Apbalvotas aizvadītā gada Latvijas labākās spēles

24. februārī, svinīgā apbalvošanas tiešraides ceremonijā tika paziņoti “Latvijas spēļu gada balvas 2020” nomināciju uzvarētāji. Vislielākos laurus un arī...

“TikTok” noņēmis gandrīz 350 000 video, kuri saistīti ar ASV prezidenta vēlēšanām

Līdzīgi kā citos sociālajos medijos, arī "TikTok", protams, figurē vesels lērums satura, kas sniedz nepatiesu informāciju. Lietotne nākusi klajā...

Star FM “Zoopastas” tehnoloģiju rubrika #406 (25.02.2021)

25. februāra radio Star FM rīta programmas Zoopasta tehnoloģiju rubrikas ieraksts. Kā klausīties Star FM tehnoloģiju ziņas? Katru ceturtdienu...

Anker sāks piedāvāt pārnēsājamo bateriju, kuru var savienot ar iPhone MagSafe tehnoloģiju

Pagājušā gada oktobrī Apple mūs iepazīstināja ar iPhone 12 sērijas telefoniem, kuri ir aprīkoti ar speciāliem magnētiem telefona aizmugurē,...Singapūras valdība ir pietiekami ātri un moderni reaģējusi uz koronavīrusa izplatības noteikšanu, izstrādājot speciālu aplikāciju TraceTogether, ar kuras palīdzību iespējams apziņot un noteikt visus cilvēkus, kuri bijuši tuvumā inficētajai personai. Protams, ja mobilā telefona lietotājam jau iepriekš ir bijusi attiecīgā lietotne.

Arī Latvijā sāk parādīties pirmie COVID-19 saslimšanas gadījumi, kuru izcelsmi vairs nav iespējams izsekot, kā arī sasniegt kontaktā bijušās personas nav tik ātri un viegli. Gan jau būsiet pamanījuši dažādus publiskus aicinājumus atsaukties kāda maršruta vilciena un autobusa pasažieriem. Taču šim risinājumu ir radījusi Singapūra, kura ar vienkāršas izsekošanas lietotnes palīdzību, spēj pēc laika izanalizēt, kuri cilvēki ir bijuši tuvumā slimniekam, kā arī nosūtīt tiem ziņu, par nepieciešamību pārbaudīties.

Protams, pirmais jautājums ir datu drošība, taču lietotnes izmantošanai nepieciešams vien telefona numurs, kā arī savstarpējā datu apmaiņa notiek ar Bluetooth starpniecību, kurš katram telefonam piešķir šifrētu identifikācijas numuru, uzglabājot tos tikai katra lietotāja telefonā.

Singapūra ir atvērusi brīvo pieeju lietotnes kodam, lai arī citas valstis spētu izmantot jau gatavo risinājumu, pielāgojot vietējai nepieciešamībai. Šajā valstī 30. martā reģistrēti 844 saslimšanas gadījumi, no kuriem 3 letāli iznākumi, bet 212 jau ir izveseļojušies.

17 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
17 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
KKTK

Ja visiem ar varu piespiestu tādu uzinstalēt, tad būtu kāda jēga, bet mums jau ir demokrātija. Bars dīvāna ekspert kliegs par cilvēktiesībām un likumiem, bars kartupeļu brēks par valdības spiegošanu un turpinās staigāšanu starp veikalu un savu dzejas draugu pulciņu aiz šķūņa.

Skābene

Pamainīs suņu čipēšanas noteikumus un iekļaus tajos arī tos, kas labprātīgi neinstalēs aplikāciju! :)

Krotow

Kāda suņu čipēšana? Par pārkāpumu sabiedrību īpaši apdraudošā veidā ieslodzīt stingra režīma telpās ar restotiem logiem, līdz globālā karantīna beidzas.

cvd19

Viss jau būtu labi, bet neraugoties uz kopējo saprāta trūkumu, starp inficētajiem mājās-nesēdētājiem atradīsies kāds, kas atjēgs ka pietiek izslēgt BT lai kļūtu neredzams. Daudziem BT vispār nav ieslēgts, man t. sk. Aplikācija var neļaut izslēgt BT? Nu, vismaz noziņos un pie pacienta izbrauks busiņš.

Edgars Rozentals

Tas ko vajag panemt uz apskatu ir kādas uv – c box.
Citadi tik mobilo testi , bet netiek piedāvāti normāli veidi kā tīrīt mobilo ekrānus.
Uv – c box piebeidz 99,9 % bacteria uz virsmām.

Kristaps Skutelis

Diez vai. Es neticu telefonu displeju tīrīšanai.

cvd19

Es arī neticu vīrusiem un baktērijām. Ja tie pastāvētu, cilvēki tos redzētu tikpat skaidri kā savus kaimiņus.

Cita lieta, kā tieši tīrīt – katrai metodei savs pielietojums, plusi un mīnusi.

Kristaps Skutelis

Es zinu, ka telefonu displeji ir vienas no visšmucīgākajām virsmām, tāpēc, protams, uz tiem ir arī visādi virusi un kas tik vēl ne. Tomēr, mēs telefonus ar saviem netīrajiem pirkstiņiem bakstām simtiem reižu dienā un es nedomāju, ka tīrīšana te kaut ko būtiski mainīs. Tad displejs būtu jātīra un jādezinficē ik pēc 5 minūtēm.

P.S. Bet es uzdošu kādam no mūsu autoriem papētīt šo jomu. Paldies!

digitalk

neviens neliedz nopirkt 70% izopropilspirtu un tīrīt uz nebēdu, pie viena arī attaukosi korpusu un nomazgāsi netīrumus.

Krjuks

Un līmi starp stiklu un korpusu

Krotow

Tad telefona konstrukcijai jābūt ļoti draņķīgai. Man apkārt esošie tika tīrīti gan ar izopropilspirtu gan etilspirta dezinfekcijas salvetēm un pat krāsa nenonāca nost.

digitalk

@Krjuks nemuldi, tas fiziski nav iespējams.

KKTK

Laicīgi domājot nopēc slapināmu telefonu un kopā ar rokām nomazgā arī to. Un vēl ar parastām, lētām ziepēm ;) #20sek

Kovids

Pieņemsim, man ir uzinstalēta šī aplikācija un man ir COVID19 pozitīvs. Kā sistēma to zinās, ka pārējie jābrīdina par kontaktu ar mani?

KKTK

Tajā dienā kad saņemsi pozitīvo ziņu, ieiesi aplikācijā un atzīmēsi sevi kā slimo. Programma palūrēs savā db un visiem ar kuriem esi kontaktējies aizsūtīs zīņu #sēdi_karantīnā

Kovids

Nu ok, cerams visi būs godīgi pilsoņi un to arī darīs, bet neticu :D Un vēl pensionāri, kas nelieto nekādus gadžetus.

digitalk

tā ir aplikācija sociāli apzinīgiem cilvēkiem, kas ir gatavi pasargāt citus. kā rakstīts Singapūras valdības lapā
TraceTogether,
safer together
Join 910,000 users in stopping the spread of COVID-19 through community-driven contact tracing

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: