Viens no Latvijas lielākajiem mazumtirgotājiem – Rimi – paplašinājis savu pašapkalpošanās skeneru tīklu, piedāvājot tos lielajā Alfas Rimi. Tas ir nākamais solis pēc veiksmīgā skeneru projekta Rimi Valdemārs, kur vasaras izskaņā tika aizsākta to izmantošana.

Rimi aktīvi turpina savu tirdzniecības servisu attīstību, pircējiem piedāvājot arvien ērtākas un mūsdienīgākas iepirkšanās metodes. Novembra sākumā, atverot savu internetveikalu, ar iespēju pasūtītās preces saņemt Rimi Drive auto kasē tirdzniecības centrā Ozols, kā arī ar piegādi, sastādot konkurenci Barborai. Šobrīd Alfā uzstādīti 90 skeneri un 4 kasu termināli.

Pēc pirmajiem datiem, šo pašapkalpošanās sistēmu izmanto cilvēki, kuri veic lielākus pirkumus, kā arī 67% lietotāju vecumā no 26 līdz 45 gadiem. Skeneru sistēmas princips ir pietiekami vienkāršs. Pirmais solis ir reģistrēt Mans Rimi karti un paņemt skeneri. Pēc tam likt preces grozā vai uzreiz maisiņā tās noskenējot, un, beidzot iepirkšanos, kases terminālī nepieciešams nolasīt pirkumu sarakstu no Rimi kartes un norēķināties.

No janvāra paredzēts piedāvāt risinājumu, lai skenerus aizstātu ar Mans Rimi aplikāciju, caur kuru jau šobrīd iespējams noskenēt QR kodu pie pašapkalpošanās kasēm. Principā Rimi iespējams iepirkties vien ar telefonu, ja veic bezkontaktu maksājumu caur to. Domājot par ierasto iepirkšanās kārtību veikalā, tieši skeneri var būt liels laika ietaupījums, jo preces paņemšanas brīdī to jau iespējams pievienot rēķinam, lai pēc tam ātri samaksātu. Šis ir kaut kas līdzīgs Amazon plānam nolasīt cilvēka pirkumus vien ar kameru palīdzību, kas jau tiek testēts.

Vai kāds no lasītājiem ir izmēģinājis šos skenerus un vēlas padalīties savā pieredzē?

Reklāma

15
Leave a Reply

avatar
5 Comment threads
10 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
EmīlsKKTKdigitalkAstroHenrijs Avotiņš Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
Klāvs
Viesis
Klāvs

Esmu izmēģinājis šos skenerus vairākas reizes. Pirmajā reizē ir diezgan liels apjukums vai pēc iepirkšanās skeneris ir jānes līdzi uz kasi vai jānoliek. Ar pārējo gan problēmu nebija. Ir vēl daži visnotaļ interesanti secinājumi, bet tam nepieciešams garāks apraksts.

Aigi
Viesis
Aigi

esam 2x izmantojuši. Man patīk, sievai riebjas, jo viss uzriez jākrāmē maisiņos, lai nav lieks darbs pēc samaksas un te rodas problēma, jo viņai ir īpaša kārošanas kārība.
Un ar bērniem ir nedaudz mocības, jo visi grib noskanēt un rodas bardaks.

Bet iepērkoties vienam ir ļoti ērti.

Valoda :(
Viesis
Valoda :(

a) – Rimi -;
b) atverot savu internetveikalu, beidzot iepirkšanos, tās noskenējot, beidzot iepirkšanos kases terminālī – divdabja teiciens nav atdalīts vai nav pilnībā atdalīts ar komatu;
c) ar janvāri – no janvāra (ar janvāri malku cirtu, no janvāra sāku iet skolā).

KKTK
Viesis
KKTK

c) Pa lielam, tobišs, karoč, ķipa tāpat saprati domāto :D

Astro
Viesis
Astro

1) Pa lielam – var aiziet tikai uz poda.
2) Gribētos masu mēdijos dzirdēt un lasīt tīru valodu tieši tāpat kā dzert alu no tīra trauka nevis no atkritumu urnas.
3) Izskatās, ka latviešu valodā ir palicis tikai viens darbības vārds – veikt.

digitalk
Member
digitalk

“pa lielam iet uz poda” ir tā pati netīrā sarunvaloda, kas tev tā riebj, tā ka piever savu gružkasti un nemāci citiem dzīvot.

milkj
Viesis
milkj

gaidīju šo komentāru. teikumi ar mazo burtu. zinu.

Kaspars
Viesis
Kaspars

Lietoju šo pakalpojumu no paša sākuma, kad rimi to ieviesa Valdemāra rimi – vispār neredzu argumentus pret, ļoti ērti un ātri var iepirkties. Uzreiz krāmē maisā, ejot ārā samaksā un viss. Tajā pašā laikā bieži redzams, ka skaneri stāv daudzi neizmantoti, bet pie parastajām kasēm stāv garas rindas, acīmredzot, kā vienmēr, cilvēkiem nosacīti bail no jaunām tehnoloģijām.

azad
Viesis
azad

Uzskatu, ka ja tu pats sevi apkalpo, tad būtu jāpienākas atlaidei – pats atnācu, paņēmu, noskenēju, samaksāju, aizgāju. Veikalam mazāk darba, cilvēks izdara pats, tāpēc jābūt būtu lētāk.

Šādu neesmu vēl izmantojis, bet tikko parādījās pašapkalpošanās kases, ta eju praktiski tikai uz tām.