WhatsApp iepriekš piedāvāja ļoti ierobežotas iespējas vienkāršajiem telefoniem, bet jau šobrīd WhatsApp iegūstams visiem KaiOS darbinātiem telefoniem, kuriem ir vismaz 256 MB RAM.

Kas tad ir KaiOS? Latvijā KaiOS var sastapt Nokia 8110 banāntelefonā vai dažos Doro un Alcatel podziņtelefonos. Kāds sakars podziņtelefoniem ar viedtālruņiem? Vistiešākais – tos vada KaiOS, kas bāzēta uz Firefox OS. KaiOS pielāgoja neveiksmīgās Firefox OS saskarni podziņtelefoniem un zelta ādere atrasta. KaiOS atbalsta gan Facebook, gan Whatsapp, gan Google servisus.

KaiOS tiek uzstādīta salīdzinoši lētos telefonos, tādēļ tikai 2018. gada laikā tādos tirgos kā Indija KaiOS kļuvusi par otru lielāko operētājsistēmu aiz Android. 2018. gada vidū visā pasaulē bija 40 miljoni aktīvu KaiOS tālruņu, turklāt sistēmas veidotāji plānoja noslēgt 2018. gadu pie 100 miljonu atzīmes.

Reklāma

2
Leave a Reply

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Artuursitanium Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
itanium
Viesis
itanium

Vai kāds zina kādu smart-watch/band, kas strādā ar KaiOS?
Interesē tieši notifikācijas (tekstā), modinātājs.

Artuurs
Viesis
Artuurs

Jau labu laiku bija pieejams, bet ne Latvijā. Vai tagad arī beidzot citās valstīs izņemot Indijā šis būs pieejams? Neizprotu šo ražotāju domu gājienu – dot programmu tikai noteiktam reģionam, lai pārējie ņemās ar root’ošanu.