Bārbija un Kens ir divas pasaulē populārākās lelles un lielu daļu ieņēmumu šo produktu ražotājs Mattel iegūst nevis no pašu leļļu tirdzniecības, bet dažādiem saistītajiem produktiem kā multfilmām, videospēlēm, filmām un seriāliem, kā arī telefoniem. Pirms aptuveni gada mēs varējām noskatīties aktuālo Bārbijas filmu un gadu vēlāk iznāca HMD veidots rozā bārbijtelefons. Tas ir visnotaļ stilīgs salokāms podziņtelefons, kas piedāvā šiku un glanci, bet gandrīz neko no modernajām tehnloģijām. Principā tāds kā digitālais detokss sanāk. Šajā apskatā centīsimies saprast, kas ir HMD Barbie Phone un kam tas paredzēts.

Par aptuveni 126 eiro mēs saņemam stilīga dizaina salokāmu podziņtelefonu, kas aprīkots ar spogulīti priekšpusē (tajā ir iestrādāts mazs 1.77 collu displejs, kas parāda laiku un datumu), 2.8 collu displeju iekšpusē. Telefona Eiropas versija tikusi pie simboliskas 0.3 megapikseļu kameras ar zibspuldzi, kas var kalpot arī kā lukturītis. Telefonam ir nomaināms 1450 mAh akumulators, kas nodrošina līdz 9 stundām sarunu un ierīci varam uzlādēt izmantojot USB-C pieslēgvietu. Telefonā ir iebūvēta 128MB atmiņa, ko varam papildināt microSD atmiņas kartēm līdz 64GB. Šādi varam piemēram telefonā dabūt iekšā mūziku. Ierīcei ir arī FM radio funkcija un telefons darbojas 4G mobilo sakaru tīklos. Pie tam, ierīcē varam ievietot veselas divas SIM kartes.
Komplektācija ar odziņu
Tā kā šis produkts ir vairāk par stilu nekā pliku telefonu, tad ļoti forši ir noformēta ierīces komplektācija. Nopērkot šo produktu, mēs saņemam ne tikai pašu telefonu, bet vēl papildus divus viegli nomaināmus aizmugures vāciņus un krellītes, kurās iekārt šo košo aksesuāru kaklā.

Tā kā ierīces priekšpusē iestrādāto spoguli mums ar kaut ko vajag tīrīt, tad kastītē atradīsim arī mazu rozā lupatiņu un dažus stilīgus piekariņus ar kuriem izskaistināt jau tā skaisto telefonu.
Un kur nu bez uzlīmēm? Kompleltā ir gan parastas uzlīmītes, gan pielīmējami spīgulīši. Wīī!
Lai arī telefona iepakojumā neatradīsim sienas lādētāju (HMD atrunājas, ka šādi viņi rūpējas par ekoloģiju), rozā USB-C uzlādes kabelis gan ir iekļauts. Nu, vismaz kaut kas!
Plastmasīgs telefona korpuss un rozā it viss
Bārbijtelefons principā ir stilizēts Nokia 2660 Flip, kas tika izlaists jau pirms pieciem gadiem un interesanti, ka dažādos reģionos ir atšķirīga ierīces specifikācija. Proti, ASV šis telefons ir ticis pie modernākas un spējīgākas KaiOS operētājsistēmas, kamēr globālā Bārbijtelefona versija (tā, ko saņemam arī Latvijā) darbojas ar pavisam vienkāršo Series 30+ operētājsistēmu.
Šis pagalam plastmasīgais telefons ir pabiezs (nepilni 2 cm) un ar savu 123.5 gramu svaru nav nemaz tik viegls kā varētu šķist pirms to paņemam rokās. Bet nu vismaz vāciņi ir koši un tādējādi ierīce pamanāma pa gabalu. Priekšpusē iebūvētais spogulītis ir ļoti vienkārša, bet reizē arī praktiska lieta. Ierīcei aizverot, dzirdēsim tādu sulīgu klakšķi. Ak, nostaļģija. Esmu tik vecs, lai atcerētos laikus, kad šādi salokāmi telefoni bija pārākais modes kliedziens. Šajā pasaulē viss tik tiešām iet uz riņķi.
Telefona labajā sānā ir viegli sataustāma ārējā displeja ieslēgšanas/izslēgšanas poga (kas atverot telefonu kļūst par SOS pogu) un skaļuma regulators. Savukārt, ierīces otrā pusē atradīsim modernu USB-C pieslēgvietu ierīces uzlādei un datu pārraidei. Turpat atradīsim arī 3.5mm audio pieslēgvietu, kas nu jau ir liels retums telefonu pasaulē. Ja runājam par displejiem, tad tiem nav nedz augsta izšķirtspēja, nedz labi skatu leņķi. Citiem vārdiem sakot, uz šī telefona displeju ir jāskatās ļoti konkrētā veidā, lai ekrānā notiekošais būtu redzams bez krāsu kropļojumiem. Gluži kā vecajos labajos laikos.

Ierīces aizmugurējais vāciņš ir noknibināms nost pavisam viegli un zem tā atradīsim viegli izņemamu akumulatoru un abu nano izmēra SIM karšu slotus, kā arī microSD atmiņas kartes slotu.
Kas lācītim vēderā?
Es jau iepriekš ieskicēju, ka šim telefonam ir tehniski atšķirīgas versijas ASV un globālajiem tirgiem. Lai telefons (ASV versijā) spētu darbināt KaiOS operētājsistēmu, ierīce aprīkota ar Qualcomm Snapdragon 215 procesoru, kamēr globālā versija tikusi pie vienkāršāka Unisoc T107, kas ir atrodams daudzos vienkāršos podziņtelefonos. Atšķiras arī atmiņas apmēri. Globālajā versijā mēs saņemam 128 MB iebūvēto atmiņu un 64 MB operatīvo atmiņu, kamēr ASV versijā ir 4 GB iebūvētā atmiņa un 512 MB operatīvā atmiņa. Abos gadījumos gan iegūvēto atmiņu varam papildināt ar microSD atmiņas karti līdz 64 GB. ASV versijai ir pat Wi-Fi bezvadu interneta atbalsts, kamēr globālajam modelim ir tikai 4G mobilie sakari. Ak, jā, pat kameras atšķiras. ASV modelim ir 5 megapikseļu kamera, bet globāli pieejamajam modelim tikai 0.3 megapikseļu kamera. FM radio ar vadu vai bez vada gan pieejams abās versijās.
Kā redzam, tie principā ir divi tehniski pavisam atšķirīgi telefoni. Interesanti, ka šī apskata tapšanas laikā ASV šī telefona krietni spējīgākā versija maksā lētāk – 99 ASV dolārus. Nu, gan!
Series 30+ programmatūra ir ļoti vienkārša
Globālā šī telefona versija, kādu testējam arī mēs, darbojas ar Series 30+ operētājsistēmu un tā ir pagalam vienkārša un digitālajam detoksam piemērota. Proti, ar šo telefonu mēs varēsim zvanīt, sūtīt un saņemt īsziņas, klausīties mūziku vai radio, spēlēt stilizētu čūskiņu, veikt balss ierakstu un principā tas ir viss. Jā, telefonā ir iebūvēts arī tīmekļa pārlūks, taču nevienu modernu tīmekļa vietni ar to nesanāks aplūkot. Nekāda lietotņu veikala globālajā telefona versijā nav.


Jāsaka, ka diezgan liels izaicinājums šajā skārienekrānu laikmetā, ir telefona vadība tikai ar pogām. Pašas pogas ir viegli gumijotas, izgaismotas, taču ne vienmēr ērti piespiežamas ar pirmo reizi. Un ja pa saskarni vairāk vai mazāk ērti pārvietoties, tad garāku tekstu ievade ir, uh, pasākums. Tātad, detokss arī šajā ziņā.
Audio spējas labākas par kameru
Kā jau vari iedomāties, ar 0.3 megapikseļu kameru nekādas dižās fotogrāfijas vai video neuzņemsi. Ja godīgi, es pat nezinu vai tik vienkāršai kamerai vispār ir kāds praktisks pielietojums. Kaut cik sakarīgas bildītes (tas ir TIK mazas) var uzņemt tikai laba apgaismojuma apstākļos. Ja gaismas tā pamazāk, tad visdrīzāk attēlā redzamais vispār nebūs saprotams. Ak, jā, bildēm varam uzlikt Barbie rāmīti.
Ar audio spējām ir krietni labāk. Telefonā varam iekopēt mūziku (mp3 formātā) un ierīce to spēs atskaņot. Varēsim mūziku klausīties ar vada, Bluetooth bezvadu austiņām vai ar telefonā iebūvēto skaļrunīti. Starp citu, telefona skaļrunis ir diezgan skaļš, taču nekādu dižo kvalitāti te gaidīt nevajadzētu. Balss saziņa arī audio ziņā ir pietiekami labi nostrādāta – gan pats, gan sarunas biedrs mūsu teikto labi dzirdēs.
Secinājumi: Pilnīgs digitālais detokss!
Uz šo telefonu nevajadzētu skatīties kā uz kaut kādu praktisku pirkumu. Jā, tas ir īsts telefons ar kuru varam sazināties ar citiem cilvēkiem, tomēr es uzskatu, ka sakaru nodrošināšana nav šī produkta galvenais uzdevums. HMD Barbie Phone ir stila aksesuārs, tāpēc no šāda skatu punkta raugoties tik sāpīga nav arī palielā ierīces cena. Bet ja mums mājās vai draugu lokā ir kāda ar Bārbijas tematiku pārņemta būtne, šis telefons var būt laba dāvana. Īpaši noderēs pavisam maziem bērniem, kas vēl nav viedtālruņu samaitāti vai pieaugušajiem, kuriem vairs nevienam nekas nav jāpierāda ar jaunāko un dārgāko aifonu.







kas nu tas par detoksu – līdz 9 stundām muldēšanas. Būtu 10 min. – piezvana, pasaka svarīgo un atvadās ar vārdiem “viss, man jābeidz runāt, citādi izlādēšos”. Zinām mēs šitos detoksistus – ineta vairs nav, tad nu iekāpjot transportā piezvana kādam un maļ pa riņķi savu stāstāmo, kamēr kāds neiztur un palūdz aizvērties.
Nu, bet tev ir iespēja parunāt dienā pa 10 minūtēm un tā daudzas dienas no vietas.
To var darīt arī ar aifonu. Jaunāko un glaunāko.
Jā, var. Bet tas būtu tik garlaicīgi un neinteresanti, ka vairs vairāk nevar.
Man šķiet, ka neinteresanti ir izdot vairāk naudas situācijā, kad civēkam jau ir telefons un vajag vienkārši saņemties.
Ja nu vienīgi tu runā par gadījumu, kad šis telefons kādam būs vienīgais.
Vienīgais telefons, protams. Nevajag normāliem cilvēkiem pilnu somu ar telefoniem.
Tad gaidu testu “6 mēneši ar bārbijtrubu”, būs aizraujoši.
:|
Īstens digitālais detokss būtu likvidēt internetu un atgriezt vada telefonus ar ripu. Detoksa Lite variantā šim telefonam bija jābūt ar iebūvētu kurbuļa dinamo ģeneratoru un kondensatoru baterijas vietā.
Nokia 2660 flip, tikai citā vizuālajā ietērpā
Iesaki draugam, kuru uzskati par pakaļpiedziņas tipu…