Taksometru izsaukšanas platformas Taxify pārstāvniecību Latvijā turpmāk vadīs Kārlis Ķezberis. Taxify tuvākā prioritāte Latvijā ir sadarbība ar valsts iestādēm, ietekmes pusēm un sabiedrību, lai sakārtotu situāciju ar esošo regulējumu, kas šobrīd būtiski ierobežo pakalpojuma pieejamību, vienlaikus nerisinot samilzušās problēmas tradicionālo taksometru jomā.

Kārlim ir vairāk nekā septiņu gadu pieredze biznesa vadības un finanšu konsultācijās dažāda veida industrijās, t.sk. loģistikā, ražošanā, mazumtirdzniecībā, finanšu un publiskajā sektorā. Viņa iepriekšējais amats bija konsultāciju uzņēmumā Deloitte. Ķezberis pārņems pienākumus no līdzšinējā vadītāja Jura Krūmiņa, kurš turpinās strādāt Taxify galvenajā mītnē Tallinā jaunā amatā.

Reklāma

“Taxify misija ir radīt un attīstīt transporta risinājumus pilsētās, lai iedzīvotājiem būtu iespēja biežāk izvēlēties braukt ar alternatīviem transporta veidiem, nevis savu personīgo auto. Arvien vairāk cilvēku atsakās no personīgā auto un izvēlas transportu pēc pieprasījuma; tas nozīmē arī mazāk auto ielās, mazāk sastrēgumu, tīrāku gaisu un ilgtspējīgāku pilsētvidi. Lai sasniegtu šo mērķi, ir būtiski uzlabot privāto vadītāju regulējumu, kas dotu iespēju iedzīvotājiem gūt papildu ienākumus savā brīvajā laikā, izmantojot tos auto, kas jau ir ielās. Esošie noteikumi aptur nozares attīstību, ierobežo vadītāju vēlmi iesaistīties pārvadājumos ar savu privāto auto lielās birokrātijas, papildu izmaksu un skaidrās naudas maksājumu ierobežošanas dēļ. Tas ir viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc visā taksometru nozarē pēdējo nedēļu laikā ir manāmi samazinājies pieejamo vadītāju skaits un attiecīgi arī pakalpojuma pieejamība iedzīvotājiem,” uzsver Taxify pārstāvniecības Latvijā vadītājs Kārlis Ķezberis.

Līdzšinējais uzņēmuma vadītājs Latvijā Juris Krūmiņš vadīja Taxify Latvijas pārstāvniecību kopš uzņēmuma ienākšanas Latvijas tirgū 2015. gadā, kad sadarbībai tika uzrunāti pirmie taksometru šoferi, aicinot viņus izmantot tobrīd ļoti netradicionālu taksometru izsaukšanas veidu – aplikāciju. Šajā periodā ir ieviests pakalpojums juridiskajiem klientiem, būtiski auguši bezskaidrās naudas norēķini, kā arī uzsākta sadarbība ar valsts iestādēm, mudinot sakārtot likumdošanu, lai pakalpojumu būtu iespējams sniegt arī privātajiem vadītājiem. Šobrīd Taxify Latvijā ir viena no populārākajām aplikācijām rīdzinieku vidū, ko ikdienā izmanto tūkstošiem lietotāju. Kopš Taxify ienākšanas Latvijas tirgū nav bijis neviens mēnesis, kad Taxify klientu skaits nebūtu pieaudzis salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi.

Krūmiņš turpinās darbu Taxify galvenajā mītnē Tallinā kā globālās ekspansijas vadītājs, strādājot pie uzņēmuma izaugsmes plāniem. Kā iepriekš ziņots, Igaunijā dibinātais jaunuzņēmums veiksmīgi noslēdzis investīciju raundu 175 miljonu ASV dolāru apmērā, un investīcijas uzņēmums ieguldīs gan tehnoloģiju attīstībā, gan attīstības plānos starptautiskajos tirgos, galvenokārt Eiropā un Āfrikā. Krūmiņš turpmāk būs atbildīgs par Taxify attīstību vairāk nekā desmit valstīs, to skaitā gan Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, gan arī Austrijā, Ungārijā, Maltā, Gruzijā, Saūda Arābijā un Irākā. Šobrīd Taxify ir viena no straujāk augošajām braucienu izsaukšanas platformām pasaulē; to izmantojuši vairāk nekā 10 miljoni pasažieru un 500 000 vadītāju vairāk nekā 25 valstīs.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
1 Comment
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Artis

“skaidrās naudas maksājumu ierobežošanas dēļ”
Paši algu arī naļikā laikam grib saņemt?