Web Analytics
More
  Reklāma

  Lenovo izlaidis savu seškājaino robotsuni, kas atgādina Boston Dynamics radīto Spot

  Jaunākie raksti

  Pirms četriem gadiem Lenovo izziņoja savu robotu Daystar, kas tagad riteņu vietā saņēmis sešas pārvietošanās kājas. Jaunā robotsuņa nosaukums ir Daystar Bot GS.

  Jaunais modelis ļoti līdzinās Boston Dynamics radītajam Spot robotam, bet lielākā atšķirība ir tā, ka Lenovo robots saņēmis vēl vienu kāju pāri. Tas atrodas robotsuņa vidusdaļā un ir vairāk izvērsts uz āru. Tā mērķis ir nodrošināt papildu līdzsvaru. Priekšējā daļā, ko varētu saukt par robota seju, atrodas trīs kameras vai dažādi sensori.

  ReklāmaAdvertisement

  Papildu tam virs robota ķermeņa ir novietota kustīga detaļa, kas varētu sniegt papildu vizualizācijas iespējas. Daystar Bot GS saņēmis IP66 ūdensizturības novērtējumu. Papildu tam robotam būs iespējams pievienot speciālu roku, kas ļaus satvert dažādus objektus. Kā jau minēju pašā raksta ievadā, tad lielākā izmaiņa no priekšgājēja ir sešu kāju lietošana.

  Lenovo robotsunis tiks izmantots privātām un publiskā sektora vajadzībām, līdzīgi kā jau tas bijis ar Boston Dynamics Spot. Pagaidām gan nav pieejama precīza tehniskā informācija un iekārtas cena, jo tas ir pavīdējis vien dizaina balvas iF mājaslapā.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  3 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Krotow
  17.03.2024 16:07

  Izskatās pēc tipiski ķīniska risinājuma. Ja izolācijas lenta nedarbojas melnā cauruma aizvēršanai, lentas vienkārši ir par maz.

  KaliLinuxUser
  17.03.2024 17:10

  Šitas varētu būt labs mājas sargs – nevankšķ, neplēš un negrauž ko nevajag, nepietaisa paklāju vai zālienu.

  Krotow
  17.03.2024 21:21
  Reply to  KaliLinuxUser

  Pietiekami ambiciozi laupītāji šo lūzni vnk iznīcinās.

  Reklāma