Web Analytics
More
  Reklāma

  “Meta” un “Microsoft” palaiž atvērtā pirmkoda MI modeli LLaMA 2

  Jaunākie raksti

  Šī gada februārī jau rakstījām, ka “Meta” radījusi mākslīgā intelekta (MI) modeli LLaMA 1, kas fokusēts uz čatbotu darbību un padara to atbildes precīzākas un objektīvākas. Pēc teju pusgada “Meta” un “Microsoft” izveidojuši partnerību, kuras rezultātā radījuši nākamās paaudzes atvērtā pirmkoda lielo valodu modeli LLaMA 2, kas paredzēts gan komerciāliem, gan pētniecības nolūkiem.

  Paredzēts, ka LLaMA 2 darbosies “Windows” un “Azure” platformās. Šo modeli varēs izmantot bez maksas gan komerciāliem nolūkiem, gan pētniecībai un uz tā pamata radīt dažādas lietojumprogrammas. “Meta” apgalvo, ka LLaMA 2 ir apmācīts, izmantojot par 40% vairāk publiski pieejamo datu avotu un var apstrādāt divreiz vairāk informācijas nekā pirmās paaudzes modelis LLaMA 1.

  “Meta” arī uzsvērusi, ka LLaMA 2 pārspēj daudzus konkurentus – atvērtā pirmkoda lielo valodu modeļus – tādās jomās kā programmatūras koda izstrāde, argumentācija, zināšanu pārbaude. Vienlaikus uzņēmums atzīst, ka LLaMA 2 vēl nav tik efektīvs kā slēgtā koda konkurenti, piemēram, “OpenAI” izstrādātais “GPT-4”.

  Jāpiezīmē, ka līdz ar šo sadarbību “Meta” ir jau otrais nozīmīgais spēlētājs MI jomā, ar ko “Microsoft” sadarbojas. Pirmais, protams, ir “OpenAI”, kur “Microsoft” nākamo gadu laikā plāno ieguldīt 10 miljardus dolāru.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  0 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Reklāma