Web Analytics
More
  Reklāma

  Zinātniekiem izdevies atrast hormonu, kas varētu palīdzēt pret saindēšanos ar alkoholu

  Jaunākie raksti

  Farmakologu grupai no Teksasas Dienvidrietumu universitātes ir izdevies atrast hormonu, kas palīdz ātrāk atgūties pēc kārtīgas devas stiprināto dzērienu vai, gudrāk sakot, saindēšanās ar alkoholu.

  Tas ir hormons FGF21, ko jau dabiski izstrādā cilvēka aknas. Parasti tas palīdz regulēt cilvēka metabolismu, noturot glikozes līmeni normas robežās pēc ēdienreizēm. Kad dzīvnieki un tai skaitā cilvēki patērē fermentētus augļus vai sulas, šajos produktos esošais etanols liek aknai vairāk izdalīt FGF21 hormonu. Šajā brīdī tas palīdz pret strauju intoksikāciju un aknu bojāmumiem.

  ReklāmaAdvertisement

  Pieejamā informācija zinātniekus vedināja pie domas, ka šo hormonu var izmantot arī alkohola šķelšanai. Lai pārbaudītu savu teoriju, tika izmantotas peles. Tām tika iebarota etanola deva, lai tās noreibst un zaudē apziņu. Pēc tam vienai no pelēm tika injicēts FGF21 hormonus, un ar tā palīdzību viņa divreiz ātrāk atguva apziņu nekā cita eksperimenta dalībniece bez hormona.

  Tāpat eksperiments atklājis, ka hormona izmantošana ļauj cīnīties pret intoksikāciju, bet tas tieši neietekmē alkohola metabolismu. Uz to norādījušas peļu asins analīzes, jo abām bijusi vienāda alkohola koncentrācija asinīs.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  0 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Reklāma