Web Analytics
More
  Reklāma

  ASV valdība uztic “SpaceX” īpaši slepenu spiegu satelītu palaišanu

  Jaunākie raksti

  Tiek ziņots, ka Īlona Maska vadītā kosmosa kompānija “SpaceX” veiks ļoti svarīgas misijas ASV valdības labā. Uzņēmums saņēmis ASV Kosmosa spēku atļauju palaist īpaši slepenus spiegu satelītus, izmantojot savu atkārtoti lietojamo raķeti “Falcon Heavy“.

  Misijas tiks veiktas Nacionālās drošības kosmosa palaišanas projekta ietvaros. Paredzams, ka pirmais starts notiks laikā no oktobra līdz decembrim, kad “Falcon Heavy” raķete orbītā nogādās Nacionālā izlūkošanas biroja satelītu.

  Apstiprinājums no Kosmosa spēku puses nozīmē, ka “SpaceX” var piedalīties vairākās valdības misijās. Savukārt pašiem Kosmosa spēkiem vēl viens ieguvums no šīs sadarbības ir izmaksu samazinājums, jo “Falcon Heavy” galvenais posms ir vairākkārt izmantojams. Zināms, ka Kosmosa spēki, iepriekšējās misijās izmantojot “SpaceX” raķetes “Falcon 9“, kuru galvenie posmi arī ir atkārtoti izmantojami, ietaupījuši vairāk nekā 64 miljonus dolāru.

  Jāpiezīmē, ka “Falcon Heavy” ir pasaulē jaudīgākā operatīvā raķete. Tās garums pārsniedz 70 metrus, tā aprīkota ar trim atkārtoti izmantojamiem pastiprinātājiem un 27 dzinējiem, kas ļauj pārvadāt krietni smagāku kravu nekā “Falcon 9”, kam ir deviņi dzinēji.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  5 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  bobis
  16.08.2022 10:11

  Ja mes to zinam, tas nav diezko slepeni.

  digitalk
  16.08.2022 12:10
  Reply to  bobis

  tā ir līki iztulkota slepenības klasifikācija “top secret”, nevis satelīta eksistences fakts.

  bobis
  16.08.2022 10:21

  Laikam tas satelits liels, ka tik daudz dzineju vajag.

  kkk
  16.08.2022 23:15

  es Maskam neuzticetu pat savas omes majas atslegas.

  digitalk
  17.08.2022 00:35
  Reply to  kkk

  tu savu omi tā neieredzi, ka būtu gatavs iedot viņas mājas atslēgas citam svešiniekam?..

  Reklāma