Web Analytics
More
  Reklāma

  Nākamās paaudzes Goodyear bezgaisa riepām nevajadzēs apkopi un tās tiks ražotas no 100% ilgtspējīga materiāla

  Jaunākie raksti

  Automobiļu koplietošana, bezpilota transportlīdzekļi un degvielu alternatīvie risinājumi gūst arvien lielāku popularitāti, līdz ar to pasaule strauji ieiet jaunā pārvietošanās laikmetā. Goodyear patlaban strādā pie nākamās paaudzes riepām, kas vairs netiks pildītas ar gaisu, sekojot mērķim līdz 2030. gadam ražot pirmās riepas, kas ir no 100% ilgtspējīga materiāla un neprasa apkopi.

  Bezgaisa riepa ir jebkura riepa, kam netiek izmantots gaiss. Goodyear bezgaisa riepas tiek izgatavotas no trīs elementiem: ārējā gredzena (ieskaitot protektoru), savienojošā tīkla un diska. Savienojošais tīkls ir tas, kas rada atšķirību starp bezgaisa un gaisa riepām – savienojošais tīkls kopā ar ārējo gredzenu spēj noturēt transportlīdzekļa svaru, kā arī nodrošina, ka riepas forma un izmērs pilnībā atbilst transportlīdzeklim.

  Reklāma

  “Bezgaisa riepai ir īpaša inženierijas uzbūve – vilciena ritenis arī ir bez gaisa, bet tas ir ražots no tērauda un ir ļoti smags. Savukārt mēs esam izstrādājuši īpašu arhitektūru, kas ļauj riepu nospriegot un pievienot transportlīdzeklim, līdz ar to tiek iegūta tā pati mīkstā un paklausīgā sajūta, kāda ir ar gaisu pildītām riepām,” stāsta Goodyear vecākais programmu vadītājs bezgaisa riepu jomā Maikls Račita (Michael Rachita).

  Ņemot vērā arvien lielāku bezpilota transportlīdzekļu popularitāti, riepām, kam nevajag apkopi, ir ļoti liela nozīme. Bezgaisa riepām nav nepieciešams pārbaudīt spiedienu, kā arī Goodyear bezgaisa riepas turpina darboties pat tad, ja rodas kādi sarežģījumi braukšanas laikā.

  “Ja riepas pamatā ir gaisa spiediens un tai strauji pazūd gaiss vai rodas kāda cita problēma ar riepu, transportlīdzeklis vairs nevar turpināt ceļu. Savukārt bezgaisa riepas šādos gadījumos joprojām funkcionē, jo tajās ir iestrādāti īpaši drošinātāji. Bezgaisa riepu struktūra nodrošina, ka tā var zaudēt vairākus savienojošos elementus, bet turpināt braukt vēl daudz kilometrus. Vēl viena liela priekšrocība bezgaisa riepām ir komforts – ar bezgaisa riepām transportlīdzeklis var pārvadāt lielāku svaru nekā ar gaisa riepām,” turpina Maiks Račita.

  Šīs inovācijas dzinējspēks ir Goodyear vīzija par ilgtspējīgu nākotni. Diemžēl nereti gaisa riepas tiek izņemtas no ekspluatācijas agrīnā posmā to pārduršanas vai citu problēmu dēļ, jo, piemēram, gaisa spiediens netiek pareizi uzturēts. Tomēr ar bezgaisa riepām nav šādu problēmu, līdz ar to tiek samazināts atkritumu daudzums, kas saistīts ar riepām. Riepas, kas pildītas ar gaisu, tuvākajā laikā nekur nepazudīs, bet bezgaisa modelis piedāvā virkni jaunu iespēju. Tas ietaupa laiku, kā arī palielina veiktspēju un komfortu.

  Pateicoties e-videi un multimodālo transporta veidu attīstībai, ražotāji bezgaisa riepas var pārbaudīt, testēt un līdz ar to izdarīt secinājumus, uzlabojot rezultātu. Lai gan gaisa riepām joprojām būs liela nozīme nākotnē, jaunu riepu projektēšana ir nākamais līmenis. Goodyear bezgaisa riepas nodrošinās ilgtspējīgu risinājumu, kas palīdzēs veidot virzību nākotnē.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  7 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  KKTK
  12.06.2022 09:26

  Varētu jau pamēģināt tās bezgaisa riepas, taču man būs padārgi dabūt ceļu bezgaisā, kā arī iekšdedzes dzinējs bezgaisā, liekas, slikti darbosies 😆

  hmmm :)
  12.06.2022 16:06

  Manuprāt, ja ir šads dizians riepā ar atvērtu strukturu riepām, tad tur var šaķept netīrumi, dubļi , akmeņi utt. Un līdz ar to riepa vairs nav nobalensēta… Pie noteikta ātruma var sākties vibrācijas, līdz ar to zudīs braukšanas komforts, pat arī drošiba.

  Reinis Rozitis
  12.06.2022 17:51
  Reply to  hmmm :)

  Drīzāk jau vienkārši tehnoloģijas demonstrācijas modelis/attēls, jo nu savādāk, ja rādītu bildi ar aizvērtu malu, tad vizuāli tā neatšķirtos no parastas riepas.

  Gundars
  13.06.2022 10:38
  Reply to  hmmm :)

  Tieši to pašu iedomājos. Tagadējās ziemās, kad vakarā slapjš, no rīta sasalis. Ja esi atstājis pelļķē, tad ir jautri, mašīna nekustināma līdz atkusnim.
  Un braucot pa grants ceļu kad kāds lielāks akmenis iekļūst tajos caurumos, tad paātrinājums lidojot ārā pārsniedz skaņas ātrumu un kāds garāmgājējs var vairāk neaiziet tālāk.

  bobis
  13.06.2022 15:51

  Varbut vel riepas iebuves tos sensorus, kas no berzes igust energiju, nevajadzes vairs nekadus uzlades punktus masinai.

  Biteme
  13.06.2022 19:44
  Reply to  bobis

  Varēs pat māju apsildīt vai dzesēt ar iegūto elektrību!

  bobis
  13.06.2022 15:54

  Ja masinas virsma butu no vieniem saules pneliem, uzlades punktus ari nevajadzetu.

  Reklāma