Web Analytics
More
  Reklāma

  Noslēgusies “SilvaTech” akcelerācijas programma

  Jaunākie raksti

  Ar desmit komandu inovatīviem risinājumiem meža nozarē ir noslēgusies AS “Latvijas valsts meži” (LVM) un starptautiskā akceleratora “Startup Wise Guys” (SWG) organizētā “SilvaTech” akcelerācijas programma. Deviņus mēnešus komandas no visas pasaules strādāja, lai radītu risinājumus meža nozarei aktuāliem izaicinājumiem.

  “SilvaTech” programma aizritēja četros posmos. Sākumā tika apzinātas LVM darbinieku idejas un definēti deviņi meža nozares izaicinājumi: karjeru monitorings, ravēšanas robotizācija, virtuāla žoga risinājumi, jaunaudžu apsekošanas programmatūra, stādu koordinātas, GPS instrumentiem, interneta zonas stiprināšana, mežaudzes augstuma noteikšana, kūdras biezuma noteikšana.

  Reklāma

  Vēlāk notika hakatons. Tajā piedalījās 130 dalībnieki no visas pasaules, kuri interesējas par inovācijām meža nozarē. Pēc hakatona noslēguma, 19 komandas turpināja darbu pie tālākas idejas attīstības pirms-akcelerācijas posmā. Programma noslēdzās ar Izaugsmes akceleratoru, kurā darbu turpināja 10 komandas, un septiņas nule prezentēja savas izstrādātās idejas. Piemēram, LVM darbinieku komanda “Interneta zonas pastiprinātājs” izstrādāja mobilu tehnoloģiju interneta zonas pārklājuma nodrošināšanai. Mežā bieži novērojami tīkla darbības traucējumi un interneta pārklājuma trūkums, kas apgrūtina mežizstrādes meistaru un mežizstrādes pakalpojumu sniedzēju darbu. Jaunā tehnoloģija ļautu pilnvērtīgi izmantot tiešsaistes lietotnes operatīvai datu apmaiņai.

  Otra LVM darbinieku komanda – “3D GEOLOGY” – izveidoja trīsdimensiālu programmatūras prototipu ģeoloģiskās informācijas uzturēšanai, karjeru digitālai plānošanai un ieguves darbu organizēšanai, lai aizstātu plānus un rasējumus uz papīra lapām.

  Savukārt ārējā komanda “Humico” radīja granulas augsnes uzlabošanai, lai degradētās un skābās augsnes bagātinātu ar organiskajām vielām. Granulu sastāvā ir kūdras humusvielu izvilkumi tīra šķīduma veidā ar paaugstinātu kālija saturu. Paralēli tika iegūtas granulas ar dolomītmiltu, ogles un kūdras saturu.

  Pārējās komandas piedāvāja dažādus risinājumus, izmantojot attālās un mākslīgā intelekta tehnoloģijas.

  “Dažādu nozaru un kompetenču satikšanās ļauj rasties idejām un inovācijām. Bez tā uzņēmumu attīstība šodien nav iedomājama. LVM vienmēr ir bijis drosmīgs savā inovāciju kultūrā. Savulaik bijām vieni no pirmajiem, kas izmēģināja inovāciju iepirkuma procedūru. Šobrīd esam vieni no pirmajiem, kas īstenojuši arī paši savu – meža nozares – akcelerācijas programmu. Akcelerācija ir labs risinājums, kad nobriedušas idejas ātri jānoved līdz īstenošanai vai investīciju piesaistei. Esam gandarīti, ka bez iekšējām idejām trīs “SilvaTech” projektus turpināsim attīstīt uzņēmuma izpētes programmu ietvaros, un trīs virzieniem ir potenciāls startēt inovāciju iepirkumos,” akcelerācijas programmas rezultātus komentē Zita Barānova, LVM inovāciju vadītāja.

  “Neskatoties uz to, ka “SilvaTech” programma tika izveidota uz atstrādātas metodoloģijas bāzes, tā bija unikāla “Startup Wise Guys” komandai. Pirmkārt, tas bija darbs ļoti specifiskā un šaurā nozarē – meža tehnoloģijās. Otrkārt, programmas ietvaros deviņu mēnešu laikā strādājām gan ar idejas līmeņa tikko dzimstošiem biznesiem, gan arī jau rūdītiem jaunuzņēmumiem ar attīstītiem produktiem un stabilām komandām. Atskatoties uz “SilvaTech” mērķiem, sadarbība ar ļoti agrīnām komandām un īpaši – hakatona formāts – vislabākos rezultātus deva attiecībā uz iekšējās inovāciju kultūras attīstību. Savukārt vēlākie posmi – sevišķi, Izaugsmes akcelerators – daudz precīzāk ļāva attīstīt biznesu un tehnoloģijas, kā arī testēt reālus sadarbības formātus,” komentē Aļona Belinska, “SilvaTech” projekta vadītāja “Startup Wise Guys” komandā. “Mūsu pieredze liecina, ka korporatīvās inovācijas veiksmes pamats ir skaidrība par to, kāds uzdevums ir inovāciju programmai, kādus mērķus ir jāsasniedz un kā tiks mērīta veiksme. Diemžēl, bieži šādas programmas nekur tālāk par publicitātes mērķiem netiek, tāpēc esam īpaši gandarīti, ka “SilvaTech” kontekstā ir ļoti reāli sadarbības plāni un daudz strādāts jau pie potenciālo risku un “zemūdens akmeņu” apzināšanas.”

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  0 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Reklāma