Quantcast
More
  Reklāma

  “CES 2022” prezentēta viedā spuldze, kas veic miega uzraudzību

  Jaunākie raksti

  Veselības, ieskaitot miega monitoringam visbiežāk izmantojam viedpulksteni vai gudro aproci, taču to valkāšana pa nakti var sagādāt neērtības. “Google” un citas kompānijas jau izstrādājušas alternatīvas, kā izsekot miega kvalitātei, izmantojot radaru tehnoloģijas. Izstādē “CES 2022” uzņēmums “Sengled” prezentējis viedo spuldzi, kas ir divi vienā gadžets – gaismas avots un miega uzraugs.

  “Sengled” viedajā spuldzē izmantots “Frequency-Modulated Continuous Wave” radars, kas apvienojumā ar mākslīgā intelekta tehnoloģiju ļaus lietotājam visas nakts garumā sekot līdzi miega kvalitātei, kā arī vidējam sirdsdarbības ātrumam un ķermeņa temperatūrai. Visi veselības rādītāji tiks kopīgoti lietotnē “Sengled Home”. Ja spuldze fiksēs kādas novirzes no normas, tā brīdinās lietotāju ar gaismas spēlēm.

  Papildus veselības uzraudzībai viedā spuldze diezgan labi veic arī savu pamata funkciju un vizuāli ir līdzīga klasiskajai. Tā atbalsta Bluetooth un Wi-Fi savienojumus, kā arī ir saderīga ar “Alexa”, “Google” balss asistentiem un “Apple HomeKit”.

  Uzņēmums ziņo, ka viedās spuldzes ar veselības uzraudzības iespējām pagaidām ir vēl izstrādes stadijā un tirgū varētu nonākt šī gada beigās.

  AvotsGizmodo
  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  3 komentāri
  vecākie
  jaunākie novērtētākie
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Biteme
  06.01.2022 16:10

  Vai ir pareizi visur pieminēt AI? Es teiktu, ka verķis kas algoritmiski izdara izvēles, balstoties uz tam jau sagatavotiem (vai ievāktiem) datiem, nav nekāds AI. Par AI varētu saukt verķi, kas spēj pieņemt pareizus lēmumus jomā, par kuru tam nav tiešu datu, bet ir citi un verķis spēj pats atrast sakarības starp šo sfēru datiem. Piem. šāda spuldze būtu vieda, ja novērojot, ka es naktī 3x ceļos atliet, nākamajā naktī man pamostoties tā jau ieslēgtu gaismu pa ceļam līdz podam. Un vēl nākamajā vakarā pēc kārtējās nakts mīšanas vakarpusē ledusskapī alum priekšā noliktu kāpostgalvu, lai es nepamanītu ka ir alus.… Read more »

  Modris
  06.01.2022 17:33
  Reply to  Biteme

  Tieši tā!

  KKTK
  06.01.2022 17:40
  Reply to  Biteme

  Par AI var saukt verķi, kas pašapmāca savu sākotnējo algoritmu. PUNKTS.

  Reklāma