Reklāma

Microsoft apstiprina, ka Xbox konsoļu pārdošana tai nenes peļņu

Jaunākie raksti

Fintech uzņēmums “Wise” (“TransferWise”) plāno kļūt par publisku kompāniju

Finanšu tehnoloģiju uzņēmums "Wise", kas agrāk bija pazīstams kā "TransferWise", nācis klajā ar paziņojumu, ka vēlas kļūt par publisku...

“Facebook” sākot ar 22. jūniju piedāvās publicēt arī podkāstus

Podkāsti jeb aplādes, jeb raidieraksti - kā katram tos labāk patīk saukt, īpaši pandēmijas laikā guvuši popularitāti klausītāju vidū....

“Canon” savos Ķīnas birojos izmanto kameras, kas ļauj ienākt tikai smaidīgiem darbiniekiem

Ir tāds teiciens, ka smaids rada smaidu, un šķiet, ka tehnoloģiju uzņēmums "Canon" tam ir pieķēries pārāk cieši. Kompānija...

“SpaceX” raķešu sistēmas “Starship” pirmais orbitālais lidojums tiks atlikts

Lai arī sākotnēji "SpaceX" savas "Starship" raķešu sistēmas, kurā ietilpst kosmosa kuģis “Starship” (upper stage) un pirmā posma raķete...

“Spotify” piesaka karu “Apple Podcasts” – iegādājas AI uzņēmumu “Podz”

Tieši pirms pāris dienām, 15. jūnijā, "Apple" oficiāli izlaida savu podkāstu abonēšanas platformu, sastādot nopietnu konkurenci "Spotify". "Spotify", jūtot,...

Pēdējās nedēļās notiekošās sarunas starp spēļu veidotāju Epic un Apple, saistībā par ieņēmumu sadalījumu, gaismā izcēlušas Microsoft Xbox pārdošanas modelis, atklājot, ka tikai pašu spēļu konsoļu pārdošana peļņu nenes.

Microsoft Xbox biznesa vadītāja Loli Raita (Loli Wright) publiski paziņojusi, ka spēļu konsoļu pārdošana notiek ar zaudējumiem, ne peļņu. Šis gan neatbild uz sekojošiem jautājumiem, vai tas nenotiek arī vairāku gadu griezumā, kad spēļu konsoļu ražošana kļūst lētāka. Tiesa, pakāpeniski sāk samazināties arī to cena. Iespējams, ka Microsoft ar šādu viedokli apstiprina to, ka jebkurā produkta dzīves ciklā, tas nes zaudējumus.

Tas arī nav nekāds pārsteigums šajā nozarē, jo jau iepriekš bijis zināms, ka spēļu konsoļu bizness balstās tieši uz papildus servisu piedāvāšanu. Piemēram, Xbox piedāvā Game Pass abonēšanas servisu, kas ļauj regulāri iegūt jaunākās spēles, jo no biznesa viedokļa nav interesanti pārdot vienu konsoli, bet tieši ieraut patērētāju stabilos ilgtermiņa tēriņos. Domāju, ka šis nav nekāds pārsteigams. Tikai tas, ka to šobrīd oficiāli paziņo kāds no Microsoft pārstāvjiem. Kaut gan jauno Xbox un PlayStation spēļu konsoļu pārdošanas apjomi noteikti neliek vilties, jo vēl līdz marta beigām tikušas pārdotas 7,8 miljoni PS5 konsoļu.

Reklāma

20 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
20 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments

Playstation pārdošanas būtu vēl augstākā līmenī. Sony jau nespēj uzražot konsoles.

Xbox spēj? Xbox series x joprojām nav pieejami

kur nav pieejami?

Visur

Kur par rekomendejamo cenu XSX ir?

Nav gan. Bet viņi ir ieguldījuši resursus priekš Series S, kuru es varu nopirkt amazon UK ar piegādi rīt.

Un? Neviens MS par to nenodirš. Ja Sony izdotu PS5s, kas būtu mazāk veiktspējīga par PS4Pro, tad fanboji būtu sacepušies.

Ko tu tāds agresīvs. Tas parāda to, ka series S galīgi nav populārs un ka būtu labāk vairāk ražojuši series x un mazāk series s.

Ko, ko, ko? Series S ir gana populārs un zemās cenas dēļ to pērk ĻOTI daudzi.

Ko nozīme ļoti daudzi? Ja es iekš UK nekur oficiāli nevaru nopirkt ne PS5 ne PS5 DE, ne Series X, bet Series S ir visu laiku pieejams. Tas pasaka pietiekoši daudz. Nevis tu ar savu bez maz vai visi pērk Series S dēļ zemās cenas.

Tas pasaka to, ka jaunos dzelžus (cita tehnoloģija) nav no kā saražot…

Peļņu neviens nekur nenes. Tā vai nu ir vai nav.
P.S. Krievu valodā peļņu nes. Iespējams, diezgan tālu. Cik nu kurš var panest. ;-)

nest
6. (parasti formā: trešā persona) Būt par (ienākumu, peļņas) avotu.

Dod, nedod. Nes tikai kr val. Viņi pie reizes arī atbildību nes. Krāmē spaiņos un nes prom…. :-)

Microsoft apstiprina, ka Xbox konsoļu pārdošana pašreiz nesasniedz vēlamo ienākumu līmeni
tā būtu ok?

Nebūtu. Pārāk gari.

“Dod, nedod.”

atšķirībā no augstāk citētā “nest”, tezaurs neko nezin par šādu “dot” nozīmi.
Google search’ā “nes peļņu” — 17100 reizes, “dod peļņu” — 5760 reizes.

A, kam viņi dod pelņu? Xbox paņem naudu, izrēķina peļņu, iedod to Microsoft un pārējo sev patur?

Ja grib, var par katru vārdu piesieties, bet vai to vajag?

Vajag. Kamēr beidzot iemācīsies runāt latviski.
Goglei vēl var uztaujāt: aplikācijas – lietotnes – programmas. 100 punktu vairāk būs aplikācijas. :-) Tas tikai nozīmē to, ka latviski drīz nerunās neviens.
Šis gan neattiecas uz komentētājiem. Mēs esam lietotāji parastie. Bet tiem, kam darbs ir satura veidošana, vispirms būtu jāiemācas to darīt.

piekrītu, ka vajag. bet valodas vienmēr attīstās izmantojot citu valodu vārdus, un to nozīmes, kas apzīmē konkrētu lietu/procesu precīzāk, un ko īsti iztulkot nesanāks. piemērs no gaisa — pasta.

Reklāma
Reklāma
Reklāma