Reklāma

IKEA izlaiž savu gaisa attīrītāju, kas pieejams arī Latvijā

Jaunākie raksti

HP OMEN 15 spēlēm paredzētā klēpjdatora apskats

Man saņemt palietošanai HP OMEN datoru bija vismaz pāris gadu sens sapnis. Kādā pasākumā dzirdēju, ka vietējie Latvijas strīmerzēni...

“Telegram” ļaus ieplānot balss čatus

Izskatās, ka pēdējā pusgada laikā saziņas lietotne "Telegram" ļoti cenšas uzfrišināt savu audio komunikācijas piedāvājumu. Pērnā gada decembra beigās...

Masks savulaik centies nolīgt tagadējo “Volkswagen” vadītāju Dīzu

Herberts Dīzs ir cilvēks, kura vadībā "Volkswagen" koncerns platiem soļiem dodas elektroauto virzienā. Tagad parādījusies informācija, ka vēl 2015....

“DJI” gatavojas iesaistīties autonomās braukšanas tehnoloģiju izstrādē

"DJI" pazīstam kā uzņēmumu, kas ražo dronus, taču uzņēmums, acīmredzot, plāno paplašināt savu darbības sfēru - "DJI" gatavojas piegādāt...

Pirmais uz MEB platformas bāzētais “Ford” būs izmēros mazs krosovers

"Ford" elektrifikācijas plāns Eiropā ietver vēlmi izmantot "Volkswagen" izstrādāto MEB platformu elektriskajām mašīnām. Plānots, ka pirmais "Ford" uz šīs...

Mēbeļu ražotājs IKEA, ko laikam mūsdienās nemaz nevar dēvēt tikai par mēbeļu ražotāju, savu produktu klāstu ir papildinājis ar gaisa attīrītāju, un to iespējams iegādāties arī vietējā Latvijas IKEA.

Gaisa attīrītājs ir daļa no elektroierīcēm, kuras piedāvā uzņēmums, un tā nosaukums ir Förnuftig. Nevar nepiezīmēt, ka pateicoties gan gaisa piesārņojumiem, gan koronavīrusa izplatībai gaisā, tieši šādi attīrītāji pēdējā gada laikā ir ieguvuši lielu popularitāti, un IKEA to piedāvā par pietiekami demokrātisku cenu. No tehniskā viedokļa tas ir spējīgs attīrīt 130 kubikmetrus gaisa (angliski CADR), kas nozīmē, ka tas labi iederas guļamistabā vai salīdzinoši mazā ofisa telpā, bet nebūs efektīvs lielākām platībām.

Avots: IKEA

Kā norādīts avotā, tad Förnuftig gaisa attīrītājs arī dizainiski ir diezgan pievilcīgs, pat ja tas ir pieejams vien divās krāsās, bet kā bonus ir iespēja to pielikt pie sienas, ko nenodrošina daudzi citi konkurenti. Dizaina ziņā gan tomēr būs jāsamierinās, ka krāsas opcijas ir tikai korpusam, bet priekšā esošais pārvalks būs pelēks. Kā jau minēju, tad šo attīrītāju ir iespējams iegādāties arī Latvijā un tā cena ir 49,99 EUR, bet divu veidu filtri maksās attiecīgi 4,99 vai 9,99 EUR.

AvotsWired
Reklāma

43 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
43 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Oskars

Un man interese reali, cik tads attiira. Kurs ir taadu jau iegadajies un var ko vairak pastastit, nevis tikai to ka ir iespejams nopirkt latvija un itka attira gaisu.

digitalk

vēl par agru ko tādu jautāt, tikko izlaists produkts.

Kristaps Skutelis

Man kopš kāda decembra mājās ir Mi Air Purifier 2H un tas principā katru dienu darba laikā darbojas. Nevarētu teikt, ka justu kaut kādu baigo starpību. Varbūt pavasara putekļu/putekšņu periodā būs kaut kāds jutamāks efekts. Izskatās, ka tehniski IKEA aparāts ir ļoti līdzīgs. Mums vispār uz testu šobrīd ir sabraukuši vēl divi līdzīgi gaisa tīrītāji, pačekošu vai starp tiem ir kaut kāda (jūtama) atšķirība. Šoziem nopirku arī SmartMi Air Humidifier 2 un arī darbinu katru dienu – tam reāli jūtu atšķirību. Šoziem visu laiku esam mājās pa lielam un vairs nejūtu sausā deguna nepatīkamo sajūtu, kas bija bieži jūtama problēma… Read more »

digitalk

tu nu ar salīdzināji — ventilatoru ar HEPA filtru pret gruntīgu mehānisko gaisa mazgātāju :)

Kristaps Skutelis

Es vairāk runāju par to, ka no gaisa mitrinātāja (mazgātāja?) es (šķiet) jūtu efektu, bet no tāda gaisa tīrītāja necik nejūtu. Tāpat putekļu pilna māja un tos vēl vairāk rada putekļsūcējs robots.

digitalk

angliski sarunvalodā mehāniskos mitrinātājus bieži dēvē par air washer, jo tie praktiski to arī dara — aizvāc netīrumus no gaisa ar ūdens palīdzību. un, protams, mitrinošais efekts centrālapkures mājā ir jūtams uzreiz. starp citu, vai skaļi šļakstinās?

bet par putekļu vairošanos no robota darbības gan pirmā dzirdēšana. lielākoties lietotāji stāsta, ka mēneša-divu laikā putekļu daudzums strauji samazinās, jo robots braukā katru dienu un savāc visu, kas nosēdies uz grīdas.

Kristaps Skutelis

Šļakstināšanos nedzirdu vispār, tikai ventilatoru, kas to mitro gaisu no diskiem pūš laukā telpā. Es arī baigi neredzu netīrumus atpakaļ tajā traukā, tik cik ūdens radīto nosēdumus un varbūt dažas neveiksmīgākas mušas.

Ar robotiem mums teorija ir tāda, ka tie no grīdas uzsūc uz augšu visādus lielus un mazus putekļus, un mazie izlido cauri filtriem un nosēžas uz mēbelēm, kur tos pēc tam kuplā skaitā var ar pirkstu novilkt. Manuprāt, man uz galda un monitora iepriekš nebija tik daudz smalko putekļu, kā pirms iegādājos un sāku lietot to robotu.

Arčiņš

Ja neesi izravējis hepa filtru savam irobotam ,tad tikai teorētiski kaut kas var izplūst cauri. Drīzāk smadzene nespēj pareizi uztvert situāciju ka grīda var būt tīrāka par galdu :). Bet vispār māja nedrīkst būt pārāk sterila , it īpaši ja ir mazi bērni kuriem jāļauj uzņemt visādus alergēnus . Citādi var gadīties ka cilvēks vairs neslēpj iziet no mājas lai nenoķertu kādu alerģiju.

Arčiņš

Ja neesi izravējis hepa filtru savam irobotam ,tad tikai teorētiski kaut kas var izplūst cauri. Drīzāk smadzene nespēj pareizi uztvert situāciju ka grīda var būt tīrāka par galdu :). Bet vispār māja nedrīkst būt pārāk sterila , it īpaši ja ir mazi bērni kuriem jāļauj uzņemt visādus alergēnus . Citādi var gadīties ka cilvēks vairs nespēj iziet no mājas lai nenoķertu kādu alerģiju.

KKTK

Reāli tu varētu pats (nu jau vairs nav ārā auksts. bet var) pastaigāt gar logiem, durvīm un pačekot no kurienes nāk iekšā āra gaiss. Tad zinot fizikas likumus paskatamies kur gaiss kā auksts būdam nokrīt un kur sasilstot ceļas augšā, līdz nokļūst mūsu plaušās. Tad nu paskatamies, kur šī gaisa ceļā mēs varētu nolikt to IKEA portfeli. Man šķiet tikai to uzliekot virsū radiatoram, kā tādu pagarinātu palodzi varētu teikt, ka būs kāda jēga. Bet tur izmēri citi un dizaina nav. Vienu vārdu sakot man liekas, ka tas ir viens vienīgs bulšits. Veselīgā mājā gaisam būtu pilnībā jāapmainās 1-3h laikā.… Read more »

digitalk

man liekas, ka tev liekas nepareizi :) malā stāvošie gaisa filtri ņem uz nepārtrauktu darbību filtrējot kubikmetrus, nevis ienākošo gaisu.

KKTK

Es gribēju atgādināt, ka māja nav noslēgta sistēma, kur tāds filtrs ņems un n stundās visu izfiltrēs tīru. Normālai istabai ir pieplūde un nosūce, dabīga vai piespiedu. Atkarībā no filtrēšanas jaudas, vai nu tas spēj gaisu izfiltrēt vai nespēj nekad. Ja vēl viņu novieto kaut kur malā, tad toč nekad :D

digitalk

plastmasas logu pasaulē dabīgās ventilācijas ir maz un piespiedu ventilācija parasti tiek filtrēta. pat ja ir šķirbainie koka logi, ienākošais putekļu apjoms ir salīdzinoši neliels. paliek paklāju, mēbeļu un ādas nodilums, kuri pamatā ir smagie putekļi, kas vārtās pa grīdu un citām virsmām. tā ka gaisa dzenātājs ar filtru var tīri labi tikt galā ar sīkputekļiem pat stāvot malā, galvenais lai jaudas pietiek.

Bots

Un kad tās jaudas tavuprāt pietiek? :)
Cik šādi IKEA “filtrētāji” ir nepieciešami 120m2 dzīvoklim?

digitalk

man šobrīd ir slinkums rēķināt amerikāņu pēdās :)
bet vari saskaitīt pats, CADR ir 130 kubikmetri stundā.

Bots

Plus mīnus sanāk, ka viens tas sūdiņš 3h laikā attīrīs gaisu 120m2 dzīvoklītī.
Kaut kā šķiet, ka nopirkšu testam tikai, lai uzrakstītu šeit atsauksmi par to kāds sūds ir tas aparāts, un ietaupītu naudu citiem. :D

digitalk

man liekas, ka problēma būs kaut cik objektīvi novērtēt rezultātu. uz sitienu nevaru iedomāties gaisa kvalitātes sensoru par saprātīgu cenu, kuru varētu izmantot šādam testam. bez tam tu raksti par 120 kvadrātu dzīvoklīti, bet aparāts jau stāvēs tikai vienā istabā (ja dzīvoklis nav studijas tipa), tātad mazāks gaisa apjoms jāfiltrē.

KKTK

Nu tad vienkārši nav jābūt slinkam un regulāri ar slapju lupatu jāmazgā istabas. Un jānoņem paklāji no sienām :D :D :D

xxx

Cik ilgi filtri izvelk?

Kristaps Skutelis

Līdzīgai manis iepriekš pieminētajai Xiaomi ierīcei pēc dažu mēnešu lietošana rāda, ka varu lietot vēl 59%, jeb 86 dienas. Tātad pusgads kopā.

Elektriķis

Klau, čaļi, kāda jēga ir kaut ko testēt un te vēl diskutēt, ja testa rezultāti ir emocijas?
Ja jau ņemās ar gadžetiem, tad lietojiet PM (sīko daļiņu mērītāju). Tam pašam Mi tāds ir. Izmēriet pirms “gaisa attīrītāja” lietošanas, tad ar ieslēgtu. Būtu vēlams mērīt ne tikai PM2,5 bet arī PM10.
Var jau teikt ka “neko nejūtu”, bet tā tas būs arī ar radona gāzi, kuru nekādi nevar sajust ar degunu.

Kristaps Skutelis

Dienas beigās viss ir emocijas. Neesmu drošs, ka tādos ne laboratorijas apstākļos vispār šādiem verķiem var kaut ko precīzi izmērīt. Bet kaut ko padomāsim.

digitalk

mājas filtru efektivitāti mēra trijos diapazonos
particle size ranges are 0.09–1.0 µm for smoke, 0.5–3 µm for dust, and 5–11 µm for pollen.
priekš manis efektīva filtra rādītājs ir kā reizi cigarešu dūmi, t.i., <1 µm.

Elektriķis

Tas pirmais diapazons varētu būt problemātisks, tādi mērītāji apkārt nemētājās.

Skābene

Novērojums no dzīves – visa šitā gaisa tīrīšana un trauku sterilizācija bērniem rada inkubatora vidi un organisms vairs nespēj cīnīties ar apkārtējo vidi, kas izpaužas kā alerģiska reakcija. Ļaujiet bērniem un sev iegūt dabīgo imunitāti pret putekļiem un dzīvosiet veselīgu dzīvi bez dārgām ārstu vizītēm un zālēm. Ja gribās jēdzīgu gadžetu, tad gaisa mitrinātājs ir daudz vērtīgāks ieguldījums.
Vienīgais pielietojums tādam gaisa tīrītājam varētu būt pēc remontdarbiem, kur ir veikta virsmas slīpēšana, lai ātrāk savāktu sīkās daļiņas, bet to pašu var panākt ar vēdināšanu un mitro uzkopšanu, vai putekļu sūcēju ar ūdens filtru.

Kristaps Skutelis

Nav tā, ka inkubatoru tu vari panākt tikai speciāli izolētā vidē – laboratorijā? Manuprāt, parasts dzīvoklis ar logiem un durvīm, kā arī šķirbām tāpat savilks iekšā visas pasaules putekļus un nekāda šāda maza ierīcīte neko būtisku tur nemainīs.

Elektriķis

Tas, vai lieto vai nelieto šādu iekārtu, ir Tavs lēmums. Testi ir domāti tam, lai pārliecinātos par tās veiktspēju.
Diez vai dūmi, kuri rodās, kad kaimiņš kurina malkas krāsni, darīs Tavus bērnus stiprus :)

0939

tad jau būtu jāsāk ar plaisu sienā aizmūrēšanu? efektīvāk, nekā filtrēt gaisu)

Elektriķis

Dūmi nāk iekšā pa centrālās piespiedu ventilācijas pieplūdes cauruli. Tie filtri, kas ir pieplēdē, labi ja filtrē ziedputekšņus.

Krotow

Ja dūmi ieplūst caur kopējo ventilācijas cauruli, kaimiņam vai nu ir bojāta krāsns vai arī viņš laiž dūmus ventilācijā. Otrs gadījums ir rupjš ugunsdrošības noteikumu pārkāpums. Abos gadījumos vari pažēloties ugunsdrošības inspektoriem ka tev dzīvoklī pa ventilāciju ieplūst dūmi un gan jau ar tavu kaimiņu tiks galā.

Elektriķis

Kaimiņš dzīvo blakus mājā. Ja vējš pūš no viņa puses, manas mājas ventilācijas iesūcējcaurulē nonāk dūmi.

Krotow

Tak neesi slinks un ar bērniem ej ārā pastaigāties. Tur viņi sarīsies putekšņu un kaiju mēslu aerosolu pietiekami visai dzīvei un vēl pa virsu.

Minētie gaisa tīrītāji vairāk domāti reālām lielpilsētām ar pamatīgu gaisa piesārņojumu. Kur tiešām nevari logu atvērt lai pēc tam pusi dienas nerītu izplūdes gāzes.

0939

bišku smieklīgi jau ir – ķer putekļus, bet ierīces (šīs un citu) plastmasa sper laukā fenolus u.c. mēslus, no kuriem dodas džobsa pēdās.

digitalk

PF plastmasu neizmanto sadzīves iekārtu ražošanai, lielākoties tas ir ABS, PP, LDPE vai HIPS, pie kam atlējuma formā, kur nav kam izgarot.

Bezmaksas padomi

Izklausās labi. Kā ar uz tausti mīkstajām plastmasām? Kursora apskatos augsti vērtē auto apdari no šādām plastmasām. Šķiet, plastifikatori kas dod patīkamo mīkstuma sajūtu, ir vieni no tiem, kas izgaro, ne?

digitalk

tā arī ir par plastifikatoriem. par kaitīguma slieksni gan nezinu, tur visādi gudrīši joprojām lauž šķēpus, bet, kā viegli pieejamā interneta laikos raksturīgi, skaļākie bļāvēji uzspiež savu viedokli, pat ja tam nav zinātniska pamatojuma. un vispār — dzīvot ir kaitīgi, jo no tā visi mirst! ;)

Kristaps Skutelis

Es tagad pārsēdos uz dažus gadus jaunu Hyundai un salona plastmasu smaka ir jūtama pat tagad. Kad tā mašīna bija jauna, smaka bija ārprātīga.

Elektriķis

Kādreiz ļauži jūsmoja – jauna auto smarža…:)

Krotow

Mhm. Drīz vajadzēs lai jaunam auto salonā ir svaigs kūts aromāts.

Kristaps Skutelis

Modīgākiem auto, kuru interjera uzbūvē izmantota kvalitatīvāka plastmasa un āda, smarža ir krietni patīkamāka. Man prātā nāk tas pats BMW.

Elektriķis

Āda un kūts aromāts turpat vien ir!

Kristaps Skutelis

Ja pareizi atceros, tad var šiem verķiem nopirkt speciālus filtrus, kas aiztur tieši šādas lietas.

Wilxly

Pasauc menedžeri, to kretīnu no IKEA marketinga daļas, lai varu smerdelim pendeli iedot pa dirsu,
Tieši iegādājos šo agregātu, dizains ok, 3 ātrumu ātrumkārbā, uz pirmā pavisam kluss, bet nu taimeri jau par 5 centiem varēja iebūvēt.
BETvislielākais abloms un negaidīta vilšanās ir ka komplektā NAV iekļauts filtrs – ogles filtrs.
pērkot pat prātā neienāca iedomāties ka tas ir tikai atsevišķi nopērkams un nenāk līdzi, nu d1rsā , nu speciāli vēlreiz jābrauc pēc fitra, wtf

Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: