Web Analytics
More
  Reklāma

  Austrālija pieņem likumu, saskaņā ar kuru “Facebook” un “Google” būs jāmaksā par ziņu saturu

  Jaunākie raksti

  Austrālija nākusi klajā ar paziņojumu, ka oficiāli pieņēmusi jauno mediju likumu. Līdz ar to “Facebook” un “Google” būs jāsāk sarunas ar Austrālijas mediju aģentūrām par ziņu satura publicēšanu šajās platformās un atbilstoša atalgojuma piemērošanu par to. Pretējā gadījumā šī lieta aizies līdz šķīrējtiesai.

  Atbildīgais par jaunā mediju likuma ieviešanu Džošs Frīdenbergs (Josh Frydenberg) norāda, ka šie tiesību akti palīdzēs izlīdzināt konkurences apstākļus un tā būs iespēja Austrālijas ziņu aģentūrām saņemt atalgojumu par sava radītā satura publicēšanu digitālajās platformās.

  Reklāma

  Šis likumprojekts jau līdz šim izraisījis pretestību no “Facebook” un “Google” puses. Piemēram, “Facebook” pat uz laiku liedza Austrālijas iedzīvotājiem piekļuvi platformā esošajam ziņu saturam, taču pārdomāja pēc tam, kad Austrālijas valdība piekrita veikt virkni grozījumu ierosinātajā likumā, kas nu šobrīd arī ir iekļauti. Tikmēr “Google” draudēja ar savas meklētājprogrammas noņemšanu, taču vēlāk atkāpās no šiem nodomiem un piedāvāja kompromisus.

  Bez tā, ka nu nāksies atvērt savu maciņus plašāk un sākt maksāt par saturu, “Facebook” un “Google” būs iepriekš jāinformē ziņu uzņēmumi, ja gaidāmas kādas izmaiņas algoritmos. Savukārt, ja sarunas ar ziņu aģentūrām nebūs auglīgas un nekāda vienošanās netiks panākta, tiks iesaistīta šķīrējtiesa. Tas nozīmē, ka neatkarīga puse izlems mediju satura vērtību “Facebook” ziņu plūsmās un “Google” meklēšanas rezultātos.

  Jāpiebilst arī, ka jaunais mediju likums pašreiz mērķēts tieši uz “Facebook” un “Google”. Taču nav izslēgts, ka nākotnē to varētu piemērot arī citām digitālajām platformām.

  AvotsVerge
  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  0 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Reklāma