Reklāma

Telegram ir bijusi visvairāk lejupielādētā lietotne 2021. gada janvārī

Jaunākie raksti

Microsoft Surface Go 3 planšetdatora apskats (video)

Šovasar mēs iepazināmies ar Microsoft Surface Go 2, ko ražotājs dēvē par pašu mazāko (portablāko) Surface divi vienā tipa...

“MikroTik” plāno ziedot 20 miljonus eiro Bērnu slimnīcai

Nesen ziņojām, ka "MikroTik" (SIA Mikrotīkls) kļuvis par pirmo Latvijas privāto uzņēmumu, kam izdevies pārlekt miljarda eiro vērtībai. Tas...

“Baltcom” iegādājas “Microlines” un nostiprina pozīcijas Latvijas austrumu reģionā

Telekomunikāciju uzņēmums “Baltcom” ir paplašinājis savu darbību Latvijas austrumu reģionā, noslēdzot darījumu par telekomunikāciju uzņēmumu grupas “Microlines” iegādi. “Microlines”...

Vēl šogad gaidāmi salokāmie viedtālruņi no Oppo un Huawei

Parasti decembrī vairs netiek izziņoti lieli viedtālruņu jaunumi, bet šogad tiek gaidīts, ka Oppo un Huawei varētu vēl izziņot...

Pirmo reizi pēdējo gadu laikā samazinājušies cilvēku tēriņi “melnās piektdienas” atlaižu laikā

Ienākusi pirmā informācija par to, cik daudz naudas šī gada "melnās piektdienas" (angliski Black Friday) iepirkšanās bumā ir tērējuši...

Pēdējo mēnešu un pat nedēļu notikumi saistībā ar WhatsApp paziņojumu par datu nodošanu Facebook rokās ir veicinājuši citu lietotņu popularitāti. Tā šī gada pirmajā mēnesī visvairāk lejupielādētā lietotne, kas nav spēle, mobilajās ierīcēs bijusi Telegram.

Uzņēmums SensorTower, kas apkopo dažādus datus saistībā ar lietotņu popularitāti un lejupielāžu daudzumiem, ir publiskojis informāciju par janvāri, kurā norādīts, ka lietotne Telegram ir bijusi visvairāk reižu lejupielādēta Google Play veikalā, kā arī ieņēmusi pirmo vietu kopējā rangā. Apple vidē tā bijusi gan tikai ceturtajā vietā. Saziņas lietotne iepriekšējā mēnesī tikusi lejupielādēta 63 miljonus reižu, kamēr otrajā vietā esošā TikTok 62 miljonus reižu. Trešo vietu kopējā topā ieņem Signal, kas vēl 2020. gada decembrī nebija pat starp desmit populārākajām.

Avots: SensorTower

Google Play Store pirmās divas vietas attiecīgi ieņēmušas Telegram un Signal lietotnes, bet Apple App Store tomēr TikTok un YouTube, saziņas lietotnes atstājot vien ceturtajā un desmitajā vietā. Būs interesanti pavērot, cik tad ilgi turpināsies šo saziņas lietotņu popularitātes gājiens, jo ir sajūta, ka tomēr pēc pāris mēnešiem atkal atgriezīsimies pie vecās kārtības, bet sašūpošanās tirgū ir notikusi.

“Telegram” – nozīmīgs spēlētājs saziņas servisu tirgū. Ko tas piedāvā un kādi riski?

Reklāma

11 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
11 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
1253
09.02.2021 11:30

kāpēc nerakstīt saprotamāk – visvairāk instalētā, nu kaut vai ielādētā.
kāpēc vajag ķēmoties ar precīzu download tulkojumu, kas latviski rada jautājumus, vai tiešām gogles serveri serveri ir tur, augšā?

LAN
09.02.2021 20:44

Raidieraksts!

1253
09.02.2021 21:27
Reply to  LAN

jau silts. būtībā, ieraksts veltīts noteiktai tēmai, radio laikos to sauca par….raidījumu. faktiski, ir jāizlemj, vai gribam nosaukumā attēlot tehnisko pusi vai koncentrējamies uz būtību. mani pat īsti neinteresē, vai tas ir ieraksts – interneta laikos tiešraide pēc sekundes ir jau ieraksts (kamēr nav izgudrots strīms, ko nevar saglabāt)…raidījums tehniski ir tāds, ja to neglabā, bet pārraida (interneta laikā mainījusies paradigma – tagad nevis raida, bet klients paprasa saturu un saņem to). bet katrā ziņā gan raidieraksts, gan raidījums vai ieraksts vai cits, šeit neminēts nosaukums ir labāki par puodraidi, jo pods latviešu valodā neveido asociācijas ar anglisko nozīmi, un… Read more »

digitalk(@ciparnieks)
09.02.2021 21:38
Reply to  1253

“lejupielāde” ir tāpēc, ka tā saka LZA Terminoloģijas komisija un pretstata termins augšup(ie)lāde.

1253
09.02.2021 21:57
Reply to  digitalk

tāda atbilde der pasaulē, kur komisijas darbojas nevainojami, valsts ierēdņi nemēdz korumpēties, ārsti nekļūdās, automašīnām nebeidzas degviela, un cilvēki neslimo līdz 101 g.v.
dzīvē viss ir ne tik rožaini un arī šoreiz term. komisija ir gājusi vieglāko ceļu, nohaltūrējusi un izvēlējusies tiešos tulkojumus.

digitalk(@ciparnieks)
09.02.2021 22:06
Reply to  1253

kā savulaik par šādiem iebildumiem teica (manā brīvā, izpušķotā interpretācijā) Leo Trukšāns — kur tad tu biji, kad man vienam pret zinātnieku un filologu varzu vajadzēja pretstāvēt? ;)

1253
09.02.2021 22:29
Reply to  digitalk

tajā laikā es ircoju, goferēju un palaidu garām brīdi, kad farizeji ielavījās templī ar saviem nolūkiem))

Aigars Axx
12.02.2021 01:51
Reply to  1253

Nav runa par tulkojumu. Nolādēt un instalēt ir dažādas darbības. Ir zināms lādētāju skaits, bet instalētāji varbūt bija mazāk… vai vairāk.

0843
12.02.2021 07:59
Reply to  Aigars Axx

nolādēts!

Ben Dover(@teknix_lordofthepg)
23.02.2021 20:49
Reply to  1253

Tāds vēl filozofs 😆 Jā, gūgle serveri atrodas tur augšā, mākoņos.

Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: