Karantīnas ierobežojumi visā pasaulē ir ietekmējuši cilvēku radīto seismisko aktivitāti, kas izpaužas kā seismiskie trokšņi, ko rada gan cilvēku pārvietošanās, tāpat kā lidmašīnu kustība vai upes plūšana un vēja pūšana. Kā norāda ģeologi, tad šī brīža dati vairāk atbilst ierastai nakts stundai vai svētku brīvdienām.

Beļģu ģeologs un seismologs Tomas Lakoks (Thomas Lecocq) šajā laikā izvēlējies apskatīt ne tikai ierasto zemes garozas seismisko kustību, bet arī mazākus seismiskos trokšņus vīrusa laikā, atklājot ka pārvietošanās liegumam patiešām ir efekts. Seismologs var noteikt, kad pilsētā ir miers ziemas periodā, kā arī maratona laikā iespējams pateikt, ka cilvēki aktīvi skrien. Tomas dalījies ar savām piezīmēm, lai ikvienam, kurš kaut cik nedaudz māk programmēt Python vidē, būtu iespējams pašam veikt datu analīzi.

Citi jomas eksperti pauduši savus rezultātus. Piemēram, gan Anglijas, gan Francijas, gan Jaunzēlandes staciju tuvumā ir novērota samazināta cilvēku intensitāti, pateicoties ierobežojumiem. Kā norāda beļģis, tad kopumā šie dati nav nekāds pārsteigums un liels ieguvums, taču cilvēku zemā aktivitāte paver zinātniekiem iespēju tieši vairāk novērtēt ūdens un vēja seismisko aktivitāti, ko cilvēku trokšņi pirms tam slāpējuši. Protams, ir ļoti interesanti novērtēt kā cilvēku darbība ietekmē Zemi, kas pandēmijas ierobežojumu laikā ir labi novērojama.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
2 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Gita

Ģeoloģisti? Tiešām?

ģeoloģists

Henrijam piedodami, viņš no kursora kolektīva ir bez valodas izjūtas.