web analytics

Kādas ir izturīgā Gorilla Glass stikla versiju atšķirības?

Jaunākie raksti

“Coinbase” stūrē publiskas kompānijas virzienā

Kriptovalūtu tirdzniecības uzņēmums "Coinbase" nolēmis kļūt par publisku kompāniju. Uzņēmums ceturtdien, 25. februārī, ASV Vērtspapīru un biržu komisijā iesniedza...

Gandrīz puse pārdoto viedtālruņu Japānā pagājušajā gadā bijuši iPhone

Šī gada pirmajos mēnešos ienāk arvien jauna un jauna informācija par dažādiem 2020. gada finanšu un pārdošanas datiem, tāpēc...

Zoom sāks piedāvāt automātiskos subtitrus arī bezmaksas versijas lietotājiem

Videokonferenču rīks Zoom līdz 2021. rudenim plāno piedāvāt automātisko subtitru veidošanu arī bezmaksas lietotājiem, tiesa, šobrīd šai iespējai nepieciešams...

“Mercedes” nevēlas sasteigt atteikšanos no iekšdedzes dzinējiem

Vācu autoražotājs "Mercedes" iepriekš iepazīstinājis ar dažādiem plāniem, kā uzņēmums plāno pārstrukturizēt savu biznesu nākotnes elektroauto tirgum. Autoražotājs pamazām...

HP atpērk HyperX no Kingston

HP Inc. ar Kingston noslēguši vienošanos par HyperX pārdošanu HP. Darījuma summa ir 425 miljoni dolāru par HyperX datorspēļu...Corning uzsāka darbu pie izturīga stikla vēl 2005. gadā. Sākotnēji Gorilla Glass stiklam bija jāsasniedz sekojoši parametri – tam bija jābūt izturīgam pret triecienu, skrāpēšanos, vieglam un aptuveni 0.4 mm biezam. Gorilla Glass bija paredzēts izmantot mājsaimniecības precēs, automašīnās, farmācijas ierīcēs, bet lielāko popularitāti aizsargstikls iemantoja viedtālruņos.

Gorilla Glass 1

Gorilla Glass 1 bija gatavs jau 2006. gadā, tomēr savu lielo debiju Gorilla Glass 1 piedzīvoja kopā ar pirmā iPhone iznākšanu. Apple vajadzēja aizsargstiklu, kas ir 1.5 mm biezs un ar taukus atgrūdošām īpašībām.

Gorilla Glass 1 nonāca aptuveni 250 dažādos viedtālruņu modeļos.

Pirmās paaudzes iPhone

Gorilla Glass 2

Gorilla Glass 2 tika izziņots 2012. gadā CES norises laikā. Gorilla Glass 2 bija par 20% plānāks, saglabājot visas Gorilla Glass 1 īpašības. Ražotājs pēcāk paziņoja, ka Gorilla Glass aizsargstikli uzstādīti jau 600 miljonos viedierīču visā pasaulē.

Ar Gorilla Glass 2 bija aprīkoti arī tā laika populārākie un jaudīgākie viedtālruņi Nexus 4 un Galaxy S3.

Gorilla Glass 3

Gorilla Glass 3 pavisam noteikti ir populārākais un izplatītākais Corning ražotais aizsargstikls, kas izpelnījās vispārēju lietotāju atzinību. Gorilla Glass 3 tika izziņots CES 2013 norises laikā un tas nonāca neskaitāmos viedierīču modeļos, piemēram, Galaxy S4, Moto G sērijā un Moto X sērijā.

Gorilla Glass 3 versiju izmanto vēl šodien Huawei, Motorola, LG un Nokia dārgajos modeļos.

Moto G2

Gorilla Glass 4

2014. gadā Corning pakāpās vienu soli atpakaļ Gorilla Glass cietības parametros, paziņojot, ka Gorilla Glass 4 būs plastiskāks. Pētījumi it kā atklājot, ka 70% gadījumu viedtālruņa ekrāni ciešot no kritien, tāpēc Gorilla Glass 4 versijā tika darīts viss, lai stikls būtu izturīgāks pret sitienu. Gorilla Glass 4 sargā viedtālruni no aptuveni 1 metra kritiena.

Diemžēl Gorilla Glass 4 plastiskums padarīja aizsargstiklu vieglāk saskrāpējamu, par ko sūdzējās neviens vien viedtālruņa īpašnieks.

Gorilla Glass 4 atrodams Galaxy S7 un Galaxy A 2017. gada modeļos, LG G5, OnePlus 3T, Google Pixel un Pixel XL.

Google Pixel XL

Gorilla Glass 5

Corning apgalvo, ka viedtālruņa aizsargstikls ir drošībā (stikls iztur 80% gadījumu), ja viedierīce krīt no 1.6 metru augstuma. Gorilla Glass 5 ir kļuvis arī plānāks – no 0.6 mm iepriekšējā Gorilla Glass 4 versijā līdz 0.4 mm šobrīd.

Corning arī norāda, ka tiekot strādāts ar atsevišķiem ražotājiem, lai uzlabotu kopējo viedtālruņa izturību, jo Gorilla Glass aizsargekrāns sniedz maksimālu aizsardzību tikai kad tas ir pareizi iebūvēts viedtālrunī.

Gorilla Glass 5 atradīsi Galaxy S8 sērijā, OnePlus 5, Nokia 8, Huawei P10 sērijā, Sony Xperia XZ Premium u.c. dārgajos viedtālruņu modeļos.

Nokia 8

3 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
3 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
x

manuprāt, stikls nebija īstais virziens, kurā iet. lai kāda nebūtu gorilla, jūzeris to vienalga uzveiks.
ja būtu izdevies uzlabot rezistīvo displeju jūtīgumu un krāsas/kontrastu, vismaz nebūtu spēkā “neprasi vai ekrāns sasitīsies, prasi – kad tas notiks”.

ok, sisīši var ievīstīt trubu makos un vākos, bet ko dara pielietojumos, kur vajag ātru piekļuvi un augstu izturību nelabvēlīgos apstākļos?

Artis Ābols

Smuki izskatās, var pārdot jaunus telefonus un detaļas. Kas tur ko neražot šādus…?

Ralfs

Gorilla glass 5 ir tiešām izturīgs, dažas dienas atpakaļ nolidoja no 1.9 metru augstuma, ne mazākās plaisiņas vai spraugas. Vispār pārsteidz Doogee mix uzbūves kvalitāte, par to cenu tiešām negaidīju, ka rokā jutīsies tik ļoti high end tas telefons. vienīgi, tomēr nesaprotu, kāpēc gan ražotājs ielika vien HD displeju, manis pēc varēja ielikt FHD un pacelt cenu par 20, nav tak tā tehnoloģija tik dārga, lai nevarētu to ielikt. Bet tas vien krīt uz nerviem, kad ir balts fons, tādēļ tekstam izmanto armorfly tumšo režīmu un viss OK, cenšos izmantot Amoled priekšrocības.

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: